Slanje gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
BgBomberman
Posts: 13
Joined: 02 Jul 2011, 23:49

Slanje gitare

Post by BgBomberman » 11 Sep 2013, 19:56

Zdravo ljudi, mozda cu uskoro morati da saljem gitaru kurirskom sluzbom, pa me zanima kako najbolje da obezbedim gitaru da stigne na odrediste u jednom komadu, gitaru saljem u koferu , tako da ne znam dal' sve to da stavim u neku veliku kutiju ili samo da uvijem kofer u nesto, ako imate neki savet bilo bi super :D

tomasz praznoslov
Posts: 40
Joined: 19 Apr 2013, 11:30

Re: Slanje gitare

Post by tomasz praznoslov » 11 Sep 2013, 20:29

Preskoči kurirsku službu AKS. Bilo je skandala.
toliko od mene, nek dodaju iskusniji.

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Slanje gitare

Post by Gosa » 11 Sep 2013, 21:30

Ja sam preko Aksa poslao cetri gitare,i nije bilo nikakvih problema!To sam radio u 2012,sad su mozda neoprezni,ili sta vec!

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Slanje gitare

Post by howyesno » 11 Sep 2013, 21:50

Preskoči kurirsku službu AKS. Bilo je skandala.
Kakvih?

User avatar
BgBomberman
Posts: 13
Joined: 02 Jul 2011, 23:49

Re: Slanje gitare

Post by BgBomberman » 11 Sep 2013, 22:42

Jel ima neko nekih iskustva sa post expressom, posto cu izgleda preko njih ici ?

saw77
Posts: 12
Joined: 14 Aug 2011, 13:30

Re: Slanje gitare

Post by saw77 » 11 Sep 2013, 23:33

City Expres
Ibanez u karton kutiji Pozarevac Novi Sad sa osiguranjem
Nije bilo problema

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Slanje gitare

Post by bancika » 12 Sep 2013, 09:59

saw77 wrote:City Expres
Ibanez u karton kutiji Pozarevac Novi Sad sa osiguranjem
Nije bilo problema
oni valjda nece sa fizickim licima da saradjuju.

Inace, ako skines zice trebalo bi da bude manji rizik....ako odsrafis vrat jos manji.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Slanje gitare

Post by mislim_stvarno » 12 Sep 2013, 10:19

Ako neces da rasklapas gitaru, mozes da otpustis zice i umotas vrat kartonom.
Mozda cak prvo stavis oko njega izguzvane novine i druge papire (idealno bi bilo onaj pucketavi najlon :mrgreen: ), pa onda sve to nekoliko puta obmotas tvrdjim kartonom i stavis u kofer. Posle toga, kofer u kutiju. (bar bih ja tako uradio).

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Slanje gitare

Post by nesharm » 12 Sep 2013, 13:08

Ako saljes, bez titanijumskog kofera, nista nisi uradio... :roll:

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Slanje gitare

Post by rockozaurus » 12 Sep 2013, 20:19

Ako saljes gitaru(a i druge stvari),najsigurnije je Post expressom.Nisam njihov radnik,slao sam bezbroj puta,sve savrseno.Ako se nesto desi,nadoknadjuju stetu.Jeste skuplje,naplacuje se povracaj novca(ako ima otkupnina)ali sta je par stotina dinara u poredjenju sa celom gitarom.Slao sam i pojacala i to dosta teska,bez problema.Imas i opciju da ti posiljka stigne do 12 ili do 19h,sledeceg dana.Takodje imas i opciju "post net".kada primalac dobije posiljku i plati istu,posalju ti istog dana poruku na mobilni i mozes podici novac iz bilo koje poste na teritoriji Srbije.Slao sam i AKS-om i Bex-om,i problemi su bili samo u brzini dostave i povracaju novca. :ziveli:

Sto se tice pakovanja,ubacis u najlonsku kesu,da bi sprecio eventualno kvasenje a zatim upakujes debelim "velpape" kartonom,najbolje amabalaza od bele tehnike ili namestaja i to je dovoljno...

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Slanje gitare

Post by rockozaurus » 12 Sep 2013, 20:24

saw77 wrote:
Inace, ako skines zice trebalo bi da bude manji rizik....ako odsrafis vrat jos manji.
Ako nacepas gitaru na sitne komade...rizik je ravan nuli. :mrgreen:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Slanje gitare

Post by bancika » 13 Sep 2013, 00:34

nema potrebe za sarkazmom...ne bi bila ni prva ni poslednja gitara koju su prejebali u transportu

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Slanje gitare

Post by mislim_stvarno » 13 Sep 2013, 09:12

nesharm wrote:Ako saljes, bez titanijumskog kofera, nista nisi uradio... :roll:
ne bi bilo lose to
viewtopic.php?f=20&t=13839

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Slanje gitare

Post by ApplePie » 13 Sep 2013, 15:50

Često mi šalju gitare na setap kurirskim službama, isto tako ih ja i vraćam, baš tom službom kojom su poslali. Uz to sam i sam kupovao dvadesetak gitara (za prodaju zahtevam da se instrument proba i samo u par slučajeva sam slao gitaru bez probe) i praktično nije bilo nikakvih problema, nikada. Delove i sitnice, pa čak i tela ili vratove sam do skora slao Post Expressom. I dalje smatram da su najbolja služba ako ništa onda zato što dobijem poruku o prispeću pošiljke i zbog blizine pošte. Mana je da ne trguju devizama. U skorije vreme sam se prešaltao na BEX. Na sajtu im najavim pošiljku, oni dodju, preuzmu, a budući da sam vremenom upoznao sve kurire svih službi (a i oni mene) nikakav problem nije da me nazove i proveri da li je isporuka ili prijem u radionici ili na kucnu adresu tako da se sa BEX-om nekako osećam najkomotnije. Što se pouzdanosti tiče to zavisi pre svega od nas samih. Sta god da umotate u sundjer i strpate u kartonsku kutiju bi trebalo da bude dovoljno pouzdano za kretkotrajni transport po Srbiji. Napomenuo bih samo jos da AkS ume da odugovlači sa isplatom deviza jer po njihovom protokolu oni ne skidaju devize sa nekog računa pa da isplate odmah sutradan ovde nego i te devize putuju pa se dečava da ih kurir zadrži par dana .... Uglavnom gitare koje su stizale nekada su bile "zapakovane" u najobičniji nepostavljeni gigbag i nikada nisu bile oštećene. Naravno ne treba rizikovati tako da je bilo slucajeva da po dva sata otpakujem vrat koji je vec bio polomljen, dosao na popravku. Bio je samo jedan slučaj kada je stigla gitara oštećenija nego što je trebalo da bude ali mislim da to nije krivica kurirskih službi nego vlasnika koji se ućutao nadajući se da ću srediti i to. I sredio sam ali od tada tražim i fotografiju pre nego što pošalju instrument a ne samo opis problema ;)

User avatar
BgBomberman
Posts: 13
Joined: 02 Jul 2011, 23:49

Re: Slanje gitare

Post by BgBomberman » 14 Sep 2013, 14:56

E pa hvala vam na savetima, poslate 2 gitare, jedna post expressom druga bexom, sve je proslo u najboljem redu
hvala svima

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest