Gitare od naseg najveceg dilera

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 05 Oct 2013, 17:17

Kupovao sam u Mitrosu u Nisu gitaru i primetih neke zanimljive kontradiktornosti na vise nivoa. Naime, jurio sam Squier Classic Vibe 60's 3 color sunburst. Zanimljivo je to sto taj komad nikada nemaju na lageru, ili kada ga imaju onda misle da ga nemaju, a kada ga narucis onda su zbunjeni, jer tada je izgovor nesporazum sa prodavcem u momentu narucivanja. "Gospodine, vi ste narucili CV sikstis kaze moj kolega", rece jedan od zaposlenih. A ja ga narucio, pa onda pre odlaska opet zvao i potvrdise da ga imaju i da dodjem. Odem ja, likovi opet zbunjeni, ko da su jeli bunike ili boze me prosti pali s marsa, nemaju pojma o cemu se radi. Posle par teskih recenica upucenih njima gle cuda! Proradi im pamcenje i setise se da ipak mozda imaju jedan komad u magacinu. Cekanje se oduzilo pa resih da pogledam malo CV 60's i u drugim bojama. Bilo je par komada, jedan crveni a drugi zeleni sa ofarbanom glavom ako se dobro secam. Odmah mi je postalo jasno zasto nikad nema modela 3color sunburst. Zato sto ga ostavljaju za sebe jer stize u malim kolicinama, a najveci razlog (izuzimajuci estetsku superiornost u odnosu na ostale) je zato sto je kvalitetnije napravljen a isto kosta. Ima bolji vrat i mnoooogo bolje obradjene pragove. Na svim ostalim modelima tamo pragovi seku prste, sto je nedopustivo za gitaru od skoro 400e. Ako kupujete Squire CV 60's, uzmite 3 color sunburst.

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Reckoner78 » 05 Oct 2013, 21:54

Tako su mene zalamali par meseci u Sky music-u u Beogradu. Bio Korg pitchblack na sniženju čak 50% nekih, ja zovnem (bilo pred kraj akcije), kaže nema problema, sutra šaljemo. Ja sav srećan što sam ubo super polifoni štimer za 40 jura, kad sutradan zovu iz Skaja i kažu da , avaj, bio samo jedan na lageru i - zamislite - bio već rezervisan , promaklo im :roll: Al tu ne bude kraj, kaže lik - stiže uskoro nova tura i poslaće mi po akcijskoj ceni! Super, lakne mi opet. I tako nedelja za nedeljom, prodje 2 meseca a štimera nema. Ja batalim priču, nadjem TC electronic polytune za dobre pare, i za mene je trgovina sa gorepomenutim zatvorena knjiga :grummel_2:

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by nesharm » 05 Oct 2013, 21:56

Zanimljivo, ortak je prodao jednu, nije bila nista specijalno.

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 06 Oct 2013, 05:21

Izgleda da je ta praksa kod nas odavno postala navika..
nesharm | Sta nije bilo u redu sa gitarom? Ovaj komad koji sam ja uzeo je ok, lepo kotira, sve utegnuto, prav vrat, nema trulezi ni cvorova na drvetu. Zvuk je fantastican za te pare, i uz sve to drzi stim nenormalno dobro. :)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by nesharm » 06 Oct 2013, 10:34

Probao nekoliko tih CV-jeva, zivim na 200m od Mitrosa, i pravo da ti kazem, neki modeli su tamo zvucali bolje nego ortakov sunburst koji je imao bolje zice, setupovan...jednostavno, primerak nije bio nista narocito. Niti neki wow sustain, niti obrada pragova kao sto navodis, dakle, prosek proseka CV :).

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mislim_stvarno » 06 Oct 2013, 12:11

Duke wrote:nema trulezi ni cvorova na drvetu
ovo ne mozes da znas jer svi, (a fender i na svojim made in USA modelima) stavljaju furnire i napred i nazad

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by fattwang » 06 Oct 2013, 14:04

mislim_stvarno wrote: ovo ne mozes da znas jer svi, (a fender i na svojim made in USA modelima) stavljaju furnire i napred i nazad
Netačno, meksikanci su obloženi furnirom a amerikanci nisu.
Sada će da se rasplamsa već više puta vođena polemika...

User avatar
istiqrac
Posts: 488
Joined: 10 May 2008, 16:51
Location: Beograd

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by istiqrac » 06 Oct 2013, 18:23

Ako ameri nisu oblozeni furnirom, onda je moj iz jednog komada, a u to sumnjam...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mislim_stvarno » 06 Oct 2013, 23:34

mislim da je bio onaj video, setnja kroz fabriku u SAD gde se vidi da su i USA gitare (bar neke od serija) iz 5 delova i preko imaju furnir. Ne mogu da kazem da je tako sigurno, ali nije ni bitno... :)

Dimo
Posts: 305
Joined: 23 May 2010, 18:39

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Dimo » 07 Oct 2013, 00:04

Imao sam slično iskustvo sa prodavcima iz Music Media Centra u Beogradu. Mada, u mom slučaju je to bio Orange Dual Terror. Rekoše mi ljudi da ga imaju, jedan jedini u prodavnici. I ja se tako iz Bačke Palanke zaputim za BG da bih ga probao. Ulazim u prodavnicu, gde me je prodavac dočekao sa "tužnom" facom izvinjavajući se i govoreći da je pre 20min krenuo da upali pojačalo, kad ono- Orange ne radi. Posle te krajnje neprijatne situacije, čovek mi je ponudio da kupim Orange kabinet, a glava- ako je pošalju iz Hrvatske- stićiće mi, ako ne- ostaje mi kabinet s kojim mogu da se slikam...

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 07 Oct 2013, 01:20

mislim_stvarno wrote:
Duke wrote:nema trulezi ni cvorova na drvetu
ovo ne mozes da znas jer svi, (a fender i na svojim made in USA modelima) stavljaju furnire i napred i nazad
Stavljaju furnire da bi prikrili prevaru? Jasno mi je da se furniri stavljaju da imitiraju mahagoni drvo npr, ali da ih stavljaju kako bi prikrili trulez i cvorove na stratocasterima made in usa, e u to nekako ne mogu da poverujem. Ako su na Skvajeru stavili furnire, onda su to uradili djavolski dobro, ali na vratu ne mogu da ih stavljaju. Jel ovaj podatak 100% proveren ili je glasina?

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 07 Oct 2013, 01:26

nesharm wrote:Probao nekoliko tih CV-jeva, zivim na 200m od Mitrosa, i pravo da ti kazem, neki modeli su tamo zvucali bolje nego ortakov sunburst koji je imao bolje zice, setupovan...jednostavno, primerak nije bio nista narocito. Niti neki wow sustain, niti obrada pragova kao sto navodis, dakle, prosek proseka CV :).
Eto vidis, a ja imao drugacije iskustvo. Znaci ipak zavisi od slucaja do slucaja.. Mada sto se tice zvuka ne bih bas rekao, svi nose Alnico V magnete. A zna se kako oni zvuce, a zavisi i sa kojim pojacalom si probao i da li pod distorzijom ili ne i jos mnogo toga.. Moje iskustvo sa ovim skvajerom je da "peva", ima dobar sustejn i dobru dinamiku. Za te pare nema bolje gitare, naravno, pod uslovom da se odabere dobar komad.
Last edited by Duke on 07 Oct 2013, 01:29, edited 1 time in total.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Tenji » 07 Oct 2013, 01:29

Duke wrote:Stavljaju furnire da bi prikrili prevaru? Jasno mi je da se furniri stavljaju da imitiraju mahagoni drvo npr, ali da ih stavljaju kako bi prikrili trulez i cvorove na stratocasterima made in usa, e u to nekako ne mogu da poverujem. Ako su na Skvajeru stavili furnire, onda su to uradili djavolski dobro, ali na vratu ne mogu da ih stavljaju. Jel ovaj podatak 100% proveren ili je glasina?
viewtopic.php?f=18&t=20339

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 07 Oct 2013, 01:33

Vidi stvarno! :O.o: Verujem da je ovo praksa iz nekog opravdanog razloga, a da se moze zloupotrebiti zna se kako, u to ne sumnjam.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Kristijan » 07 Oct 2013, 08:14

Један од разлога зашто никад нисам капирао то што се људи ложе на sunburst јесте и то што је тај вид фарбања првобитно уведен да се маскирају фаличности дрвета на горњој плочи резонатора на акустичним гитарама, па је онда касније нашао широку примену и на електричним гитарама из безмало идентичних разлога - оставижеш да се види добар део фурнира, који прави илузију да је труп од једног комада дрвета, а фарбом ћеш да покријеш пресеке, на којима би се јасно видело да се ради о трупу који је састављен из више комада дрвета. Друго, ретко сам виђао да то ико уме да уради са мером. Остали разлози се тичу мог укуса, и нису битни за причу.

Сама идеја да су из било ког разлога боље оне гитаре које имају sunburst од идентичних модела који немају sunburst неодољиво је слична научној фантастици.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest