Gitare od naseg najveceg dilera

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by nesharm » 07 Oct 2013, 08:42

Nekako mi realno zvuci da se sve svodi od primerka do primerka, kako je hw uvek isti, samo je pitanje kakvu ces kombinaciju drveta naci, i kako se neki Kinez potrudio oko finisa.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mislim_stvarno » 07 Oct 2013, 09:49

Duke wrote:
mislim_stvarno wrote:
Duke wrote:nema trulezi ni cvorova na drvetu
ovo ne mozes da znas jer svi, (a fender i na svojim made in USA modelima) stavljaju furnire i napred i nazad
Stavljaju furnire da bi prikrili prevaru? Jasno mi je da se furniri stavljaju da imitiraju mahagoni drvo npr, ali da ih stavljaju kako bi prikrili trulez i cvorove na stratocasterima made in usa, e u to nekako ne mogu da poverujem. Ako su na Skvajeru stavili furnire, onda su to uradili djavolski dobro, ali na vratu ne mogu da ih stavljaju. Jel ovaj podatak 100% proveren ili je glasina?
nije stvar u prevari, lepse izgleda i covek (tj gitarista, opremofil) se lepse oseca kad misli da je gitara iz jednog komada drveta a ne iz 3 ili 5.
fattwang wrote:
mislim_stvarno wrote: ovo ne mozes da znas jer svi, (a fender i na svojim made in USA modelima) stavljaju furnire i napred i nazad
Netačno, meksikanci su obloženi furnirom a amerikanci nisu.
Sada će da se rasplamsa već više puta vođena polemika...
ipak tacno :)
http://www.youtube.com/watch?v=KHdQLaoDOoU
od 4:00

kraj rasprave :mrgreen:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by fattwang » 07 Oct 2013, 15:23

Predajem se.
Čak se i hvale sa lepim furnirom :grummel_2:

silverlake
Posts: 32
Joined: 17 Feb 2012, 17:10

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by silverlake » 10 Oct 2013, 09:51

U Mitrosu su bas neozbiljni. Ja sam kod njih vise stvari kupio i posle poslednje ne verujem da cu uci tamo vise.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Cortex » 10 Oct 2013, 10:36

Nema teorije da google pretragom nisu dosli do ovog foruma i primetili da se ovde radnja cesto komentarise. Eeeej, em mogu da vise sta ne valja u njihovoj usluzi, em mogu da vide za cim ljudi GASuju pa dalje sta je potrebno od malih stvari [ima produkata od tipa 5e koji su nam preko potrebni i osnovni, tipa neki srafovi za bridgeve, i sl] znaci aman niko im nije trazio da uvezu Two Rock pojacala, gomila firmi bi ubila za takvu analizu potrosaca medjutim - dzabe.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by bancika » 10 Oct 2013, 16:14

Duke wrote: Ima bolji vrat i mnoooogo bolje obradjene pragove. Na svim ostalim modelima tamo pragovi seku prste, sto je nedopustivo za gitaru od skoro 400e. Ako kupujete Squire CV 60's, uzmite 3 color sunburst.
ovo mi je tesko za poverovati. Koliko znam, ni squier, a ni fender ne pravi namenski vrat koji ce da ide bas na telo u odredjenoj boji. Osim u retkim slucajevima sa matching headstock bojom. Prave vratove posebno, tela posebno...pa kom opanci, kom obojci :)

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 17 Oct 2013, 21:49

Da li u Mitrosu (i vecim radnjama) rade setup gitara koje prodaju ili ih prodaju tako kako stignu? Probao sam cp 60s, verovatno im ta gitara jako dugo stoji, zice zardjale, akcija tako niska da zvoni na sve strane...malo cudno za gitaru od 800e

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Gosa » 17 Oct 2013, 22:02

U mitrosu ne!Kada sam kupio ibaneza,pitao sam za setup,a onaj bezobrazni decko mi rece da idem kod majstora...Inace zvao sam za model rg350dxZ,posto na sajtu pise da ima,zovem ja radnju,kaze lik,ako je ima na sajtu,ima je I u radnji,kad ono...nema je :'(

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 17 Oct 2013, 22:10

Ako ima na sajtu ima i u radnji... Simpaticno. Na sajtu ima jedno 10 fender cp, i fender sc gitara, a u radnji ima ta jedna. Na sajtu ima jedno 300 fender gitara, a u radnji tridesetak... Problem je u tome sto je girtara tako lose setovana da npr na 18,19,20tom pragu uopste ne moze da se svira... udaraju zice u pragove... malo glupo da je prodaju u tom stanju...

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by guv'nor » 17 Oct 2013, 22:26

mrBlonde wrote:malo glupo da je prodaju u tom stanju...
Svirao jedno Gipsonče od 230.000rsd koje ima bespovratno kriv vrat iza 12-og praga, tamo gde šipka više nema uticaja.
Kada bi je zategao dobio bi neki S profil. :|
Bedak jer je super instrument koji i tako neispravan sasvim lepo radi, ali... Stoji i čeka se kupac. :mrgreen:

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 17 Oct 2013, 22:32

Strashno! Pa to i kazem... Pomislis, odradicu setup, kupis je, i onda shvatis da je kriv vrat... Prave se ludi i upucuju ljude majstorima

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Milanares » 18 Oct 2013, 10:05

U tom istom mitrosu, kad sam kupovao squier tele customa, reko im da ne mogu da se odlucim ako nije setupovana gitara i da cu im, ako mi se ne svidi ostaviti na gitari nove zice koje sam tom prilikom kod njih i kupio - pade setup ocas posla :)
Ali danas, kupiti novu gitaru u radnji - ni u snu, nema sanse, no/no, zaboravi ...

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 18 Oct 2013, 11:21

E pa to! To sam i ja pomislio da im kazem. Jer sa onim zardjalim zicama, i fretboard dodje nekako prljav i sve odaje los utisak...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by komil » 18 Oct 2013, 14:31

Milanares wrote:U tom istom mitrosu ...
Ti verovatno pričaš o Mitrosu u Novom Sadu, tako ne stoji to "u tom istom mitrosu". Ja u Novom Sadu nisam nikada imao problema sa ljubaznošću prodavaca. Kad sam kupovao gitare, dajući do znanja da sam ozbiljan kupac, ne samo da su izlazili u susret mojim raznim mogućim i nemogućim zahtevima nego su po pravilu radili i više od toga! Stvarno mogu reći samo reči hvale. Što se setapa tiče, ja sam jednom došao ujutru i ispostavilo se da gitare koje me zanimaju nisu setapovane. Dogovorili smo se da oni setapuju nekoliko gitara koje me zanimaju, stave nove žice a ja da dođem popodne. Kada sam došao popodne, sve je bilo po dogovoru, a gitare i pojačala me čekali u posebnoj sobici, prodavac je znao napamet sve što sam ga pitao i ohrabribrivao me je još i da ne žurim sa odlukom. itd.

Čuo sam da nekima ne odgovara što neki prodavci tamo nisu utegnuti (malo se šale, bezazleno) ali meni to naravno uopšte ne smeta.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Cortex » 18 Oct 2013, 14:55

A dobro kontam da si kupovao nesto skupo, da si trazio setup 5 squier CV-a kako bi "probrao komad" ne verujem da bi se prica zavrsila istim intenzitetom visprenosti prodavaca :))

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest