Gitare od naseg najveceg dilera

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Milanares » 18 Oct 2013, 15:15

Eto ja sam onda bio neozbiljan kupac. Sada bih, vrlo neozbiljno, radije putovao satima da nabavim nesto pre nego sto bi mi i palo na pamet da oni to mozda imaju.
A to je na kraju krajeva moj problem :ziveli:

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 18 Oct 2013, 18:01

komil wrote:
Milanares wrote:U tom istom mitrosu ...
Ti verovatno pričaš o Mitrosu u Novom Sadu, tako ne stoji to "u tom istom mitrosu". Ja u Novom Sadu nisam nikada imao problema sa ljubaznošću prodavaca. Kad sam kupovao gitare, dajući do znanja da sam ozbiljan kupac, ne samo da su izlazili u susret mojim raznim mogućim i nemogućim zahtevima nego su po pravilu radili i više od toga! Stvarno mogu reći samo reči hvale. Što se setapa tiče, ja sam jednom došao ujutru i ispostavilo se da gitare koje me zanimaju nisu setapovane. Dogovorili smo se da oni setapuju nekoliko gitara koje me zanimaju, stave nove žice a ja da dođem popodne. Kada sam došao popodne, sve je bilo po dogovoru, a gitare i pojačala me čekali u posebnoj sobici, prodavac je znao napamet sve što sam ga pitao i ohrabribrivao me je još i da ne žurim sa odlukom. itd.

Čuo sam da nekima ne odgovara što neki prodavci tamo nisu utegnuti (malo se šale, bezazleno) ali meni to naravno uopšte ne smeta.
Ovo je vec ok. Ako je tako, onda nema problema...

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Milanares » 18 Oct 2013, 19:47

Ležerno držati instrumente od 1000 i više eura nepodešene i u poluispravnom stanju ... i ubeđivati ljude da je to ok, šaljivdžije indeed.
Ajde da neko uđe u artist i da prijavi ovde da li je ijedna gitara raštimana. OK, artist ima 10x manje gitara, ali mitros ima 10x više radnika.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mislim_stvarno » 18 Oct 2013, 21:14

Je l' vi to ozbiljno kukate zato sto su zice na gitarama u prodavnici matore?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by komil » 18 Oct 2013, 21:58

Cortex wrote:A dobro kontam da si kupovao nesto skupo, da si trazio setup 5 squier CV-a kako bi "probrao komad" ne verujem da bi se prica zavrsila istim intenzitetom visprenosti prodavaca :))
Za onaj konkretan detaljan opis - da. Ali nije zaista zbog toga. Ali nisam imao nikakvih problema ni kada sam kupio jeftine stvari. Kupovao sam npr. najjeftiniji bas koji su imali i imao sam kretenske zahteve pa su mi isto ispunili itd. I kad sam jednom otišao tamo i rekao da ne planiram ništa da kupim ali bih da probam gitaru - isto su mi izašli vrlo fino u susret, dali mi gitaru da probam na finom lampašu.

A video sam i na svoje oči da menjaju žice na nekoj gitari, prosto zato što su žice stare, nije je niko ni tražio. Ja sam bio zainteresovan za jednu akustičnu, zaposleni je došao, izvinio se, rekao da mu treba baš ova gitara pored te, i rekao da hoće da zameni žice jer su one tamo stare. Usput smo sasvim fino i raspoloženo ćaskali....(između ostalog i ovoj gitari za koju sam ja bio zainteresovan)

Nemam pojma, samo kažem da su moja iskustva sa njima baš dosta pozitivna... Možda je to i sreća... A da ne pričam da sam nenadano više puta dobio vrlo korisne savete, ljudi su potpuno otvoreni. Dosta puta su me i odgovorili od neke kupovine, kad ni sami ne veruju da je to npr. dobro, kvalitetno.

Kaže mi lik, on za ožičenje gitara koristi žicu iz crknutih skupih napajanja za kompjtuere (tipa Chieftec). Kaže, tamo ne štede na kvalitetu žice... Ima logike dosta...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by majtimika » 19 Oct 2013, 08:04

crknuti chiftec se jako tesko nalazi, lakse je naci kvalitetnu zicu zajebams ali je tako

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Rocker. » 19 Oct 2013, 18:25

Probao sam Epiphone John-Lennon-EJ-160E u Mitrosu, zice su nove gitara zvuci ok i mekana je, ali jedan od potenciometara je ostecen u transportu pa maltene "visi" odnosno ljulja se u lezistu i uopste ne radi. Ukazao sam prodavcu na ovu falinku na gitari na sta mi je on kulturno odgovorio - da je to normalno za gitare koje se proizvode u Aziji i da je nakon kupovine treba odneti kod majstora na popravku. Ova akusticna kosta 50 000 din i za tu cenu ne bi trebala da ima ovakve falinke,a ako je vec ima neka je poprave ili je stave na popust recimo 35 000 din pa ko hoce da se cima po majstorima nek ide...
Nije iskljuceno da su je i dobili po umanjenoj ceni zbog ove falinke,mada je i za ocekivati da na nase trziste stize roba sa manom,ali ako je vec tako prodavnica treba ove instrumente prodavati po nizoj ceni jer su ih po takvoj i nabavili...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mislim_stvarno » 19 Oct 2013, 20:13

Ako se potu odvrnula matica, nije problem, ali ako je ne daj boze slomljeno drvo oko pota, onda da ga hebes, i tih 35k je mnogo.

Bez obzira i da je laksi kvar, za to nema opravdanja, morala bi prodavnica takve stvari da sredjuje pre nego sto izlozi gitaru. Npr ko prati yt kanal Roba Chappmana, mogao je da vidi kako kompletna isporuka gitara ceka na proveru i setap. Kod nas je praksa da iz kutije gitare kace na zid i bole ih paja. Slicna stvar je bila sa jednim jacksonom, epiphonom specijal u mitrosu, i epi lp std u noti koje sam ja svirao.

User avatar
mrBlonde
Posts: 39
Joined: 25 Jan 2012, 14:46

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by mrBlonde » 20 Oct 2013, 21:53

Rocker. wrote:Probao sam Epiphone John-Lennon-EJ-160E u Mitrosu, zice su nove gitara zvuci ok i mekana je, ali jedan od potenciometara je ostecen u transportu pa maltene "visi" odnosno ljulja se u lezistu i uopste ne radi. Ukazao sam prodavcu na ovu falinku na gitari na sta mi je on kulturno odgovorio - da je to normalno za gitare koje se proizvode u Aziji i da je nakon kupovine treba odneti kod majstora na popravku. Ova akusticna kosta 50 000 din i za tu cenu ne bi trebala da ima ovakve falinke,a ako je vec ima neka je poprave ili je stave na popust recimo 35 000 din pa ko hoce da se cima po majstorima nek ide...
Nije iskljuceno da su je i dobili po umanjenoj ceni zbog ove falinke,mada je i za ocekivati da na nase trziste stize roba sa manom,ali ako je vec tako prodavnica treba ove instrumente prodavati po nizoj ceni jer su ih po takvoj i nabavili...
Dodjes da kupis novu gitaru a radnik te uputi kod majstora? Kupio bi je. Juche. Nek se i matica sa pota samo odvrnula, ako kupujes u radnji, treba da bude gitara besprekorna. Al tako je to kod nas... I polutrulo voce prodaju po istoj ceni. Za dobru svinju nema loshih pomija...

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 21 Oct 2013, 03:22

Evo da i ja pomenem da moj primerak CV-a nije bio setapovan. To sam radio sam, ali je išlo malo teže. Da li da se zabrinem zato što truss rod šipka ne ide lako. Pre zatezanja iste sam naravno, prvo opustio šipku, tj okrenuo malo u suprotnu stranu da bi išlo lakše. Ali šipka u obe strane ide jako teško, praktično je potrebna malo jača sila okrenuti je u bilo koju stranu! Znači bukvalno se ne vrti nego ide u malim koracima i pri tom se čuje tupi zvuk drveta dok se okreće, kao da je hod pretesan.
Kontura vrata relativno brzo odreaguje na pomeranje, ali me brine zašto ne ide lakše. Da li je ovo alarmantno ili mogu biti spokojan?

Duke
Posts: 77
Joined: 16 Mar 2008, 03:51

Re: Gitare od naseg najveceg dilera

Post by Duke » 21 Oct 2013, 03:30

Kristijan wrote:Један од разлога зашто никад нисам капирао то што се људи ложе на sunburst јесте и то што је тај вид фарбања првобитно уведен да се маскирају фаличности дрвета на горњој плочи резонатора на акустичним гитарама, па је онда касније нашао широку примену и на електричним гитарама из безмало идентичних разлога - оставижеш да се види добар део фурнира, који прави илузију да је труп од једног комада дрвета, а фарбом ћеш да покријеш пресеке, на којима би се јасно видело да се ради о трупу који је састављен из више комада дрвета. Друго, ретко сам виђао да то ико уме да уради са мером. Остали разлози се тичу мог укуса, и нису битни за причу.

Сама идеја да су из било ког разлога боље оне гитаре које имају sunburst од идентичних модела који немају sunburst неодољиво је слична научној фантастици.
Pa čekaj, ako je suburst pogodniji kako kažeš za malverzacije, zar jednobojno ofarbana gitara nije još više mačka u džaku?? Tu se ne moraju mučiti da sakrivaju faličnost drveta, sam finiš to prekrije.

Nisam rekao da su sunburst gitare bolje od onih koje to nisu, nego konkretno CV sa sunbusrtom mnogo lepše izgleda, a da je preciznije napravljen lično se uverih svojim očima u radnji. Imali su nekoliko CV-a ne-sunburst, koji su bili lošije završne obrade od ovog 3 color sunbursta. E sada, možda se slučajno pogodilo da su im ostali loši komadi, a ovaj jedini kao malo bolji, pa me je to navelo da pomislim kako ovom sunburst modelu posvećuju više pažnje pri izradi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest