Naucite me malo o Fenderima :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by bancika » 04 Dec 2013, 13:49

3...2...1...go :metal:

User avatar
Reckoner78
Posts: 135
Joined: 19 Aug 2013, 13:16

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Reckoner78 » 04 Dec 2013, 15:48

Superhik wrote:
Dok sam bio mlađi upoređivao sam gitare sa djevojkama: Gibson su one rasne, sisate, guzate, masne, kipi na sve strane, ali traže žestinu ( i u prstima i među nogama) kod njih nema laganice, nema tugaljive priče, nego ili mrči il ne driješi gaća; iz nje se cijedi "masnoća" (nadam se da shvatate da se ovo odnosi na gitaru : -), moraš da je dobro ošineš (Geri Mur, Sleš), ali zna iznenaditi pa traži i nježnosti ( za divno čudo recimo Gilmor).

Fender: to su hipičkinje, njima moraš znati prići, složiti pravu priču, "cijediti" emociju, da se ona zaljubi, ne u tebe, nego u ono što si mogao biti ( a tako divno o tome lažeš), da i ti sam obrišeš suzu u uglu oka, ili još bolje pustiti nju da ti poljupcem "popije" tu suzu, a onda počinju igre bez granica. Nju držiš u rukama i bojiš se da je prejako stegneš, a opet moraš je stisnuti, osjetiti. Znaš da samo malo nedostaje pa da ti u rukama zaplače, ali se bojiš pregrubo je spopasti, uništićeš sve ono što bi mogao reći. Pod tvojim prstima žice se uvijaju, njeno zmijsko tijelo pleše. Ako si grub ona zaropće, nježan, ali snažan dodir učini da uzdahne. Oprezno, kao da hodaš po staklu, ti joj prilaziš, plašiš se da su ti prsti previše grubi , predebeli, nečisti...

Uf... odosmo daleko, možda sam malčice i previše emotivan "glede" fendera, ali svi koji sumnjaju (u njegove izražajne mogućnosti) mogu poslušati Džimija i "Ol along..." Tu se svaka priiča završava.
:1: Kralju! :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Kristijan » 04 Dec 2013, 17:48

Почећу да се осећам непријатно. Јесам ли ја једини гитариста који ни једној својој гитари није дао женско име, нити је икад имао сексуалне алузије када је у питању гитара као предмет, идеја, концепт..? Д'извинете, ја кад свирам - свирам, а кад... оно, да се не изражавам... и тако :)

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Midnight Rider » 04 Dec 2013, 18:08

Neka neko molim vas update-uje Wikipediju:

"Predmeti seksualnog fetišizma mogu biti:

razne vrste odeće i obuće: cipele, čizme, visoke potpetice, čarape, hulahopke, donji veš, kostimi, korseti, rukavice, ...
materijali za izradu odeće i obuće: koža, najlon, spandeks, guma, PVC, plastika, ...
delovi tela: ruke, stopala, kosa, oči, ...
telesne tečnosti
medicinska oprema: sonde, kateteri, spekuli, klistiri, injekcije
situacije: vezivanje, golicanje, ...

i mnogi drugi. "

Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Usred Zala » 04 Dec 2013, 18:30

Usred Zala wrote:
Superhik wrote: Dok sam bio mlađi upoređivao sam gitare sa djevojkama: Gibson su one rasne, sisate, guzate, masne, kipi na sve strane, ali traže žestinu ( i u prstima i među nogama) kod njih nema laganice, nema tugaljive priče, nego ili mrči il ne driješi gaća; iz nje se cijedi "masnoća" (nadam se da shvatate da se ovo odnosi na gitaru : -), moraš da je dobro ošineš (Geri Mur, Sleš), ali zna iznenaditi pa traži i nježnosti ( za divno čudo recimo Gilmor).
Tko umije njemu dvije!
A tko ne umije mora dvacad :mrgreen: !!!


Usred Zala
Posts: 251
Joined: 28 Mar 2012, 10:52

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Usred Zala » 06 Dec 2013, 19:22

Meni ovo ispod ne da nije mutnjikavo kako neko reče za humove već je fantastično, artikulisano, svaka žica se lepo čuje. Baš pravi, sjajan clean! To je prvo na šta sam naleteo, nisam ni birao primere, a pregršt ih je.




User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by andrej] » 06 Dec 2013, 20:42

Kristijan wrote:Почећу да се осећам непријатно. Јесам ли ја једини гитариста који ни једној својој гитари није дао женско име, нити је икад имао сексуалне алузије када је у питању гитара као предмет, идеја, концепт..? Д'извинете, ја кад свирам - свирам, а кад... оно, да се не изражавам... и тако :)
:1:
muziku i zene ne mesam :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Baba Slim » 06 Dec 2013, 21:34

andrej] wrote:
Kristijan wrote:Почећу да се осећам непријатно. Јесам ли ја једини гитариста који ни једној својој гитари није дао женско име, нити је икад имао сексуалне алузије када је у питању гитара као предмет, идеја, концепт..? Д'извинете, ја кад свирам - свирам, а кад... оно, да се не изражавам... и тако :)
:1:
muziku i zene ne mesam :ziveli:
:1: :ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Cortex » 06 Dec 2013, 22:51

um...what
Spoiler:
Image

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by andrej] » 06 Dec 2013, 23:20

Cortex wrote:um...what
Spoiler:
Image
sve je to kul, volim ja nju da slusam i razne druge zene... al ne zato sto je riba, nego zato sto je ono sto radi - kvalitetno.
to kako ona svira nema nikakve veze s time jel mi se svidja (koji sam ja vanzemaljac).

nervira me prevelika seksualizacija svega zivog. to su lepe, intimne stvari. ovakvo eksponiranje i guranje u sve ih samo obesmisljava.
muzika, elektronika i programiranje su lepe stvari same po sebi i seks im nista ne treba.

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by dweezil » 06 Dec 2013, 23:21

andrej] wrote:
Cortex wrote:um...what
Spoiler:
Image
sve je to kul, volim ja nju da slusam i razne druge zene... al ne zato sto je riba, nego zato sto je ono sto radi - kvalitetno.
to kako ona svira nema nikakve veze s time jel mi se svidja (koji sam ja vanzemaljac).

nervira me prevelika seksualizacija svega zivog. to su lepe, intimne stvari. ovakvo eksponiranje i guranje u sve ih samo obesmisljava.
muzika, elektronika i programiranje su lepe stvari same po sebi i seks im nista ne treba.
:1: :bambi:

Varenika
Posts: 197
Joined: 04 Jun 2010, 13:19

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Varenika » 07 Dec 2013, 18:48

gay alert! :XD:

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Naucite me malo o Fenderima :)

Post by Midnight Rider » 14 Dec 2013, 16:53

Za Fender Classic Player Jaguar HH kazu da ima mogucnost da se namesti da se svira ili sa humovima ili sa sing coil magnetima...koliko je to realno dobro? Mislim zvuci kao super mogucnosti itd, ima li ko iskustva sa tom Jagom??

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest