Scalloped fingerboard

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Scalloped fingerboard

Post by bancika » 09 Nov 2013, 20:37

Juce pokupih gitaru od caleta, pa rekoh da podelim utiske. Nikad nisam imao priliku pre da probam scalloped board, tako da sam morao da rizikujem ali se isplatilo. Nakon zadnjeg upgrade-a sam bio srecan zvukom ali mi je nekako smetao taj visak drveta na vratu, pogotovo za agresivnije Blackmore-style stvari. Vise mi je smetalo na tanjim zicama, pa sam rekao caletu da ga uradi postepeno. Na strani vrata kod niskog E nije skinuto nista od drveta, dok je kod visokog E skinuto otprilike za visinu praga (ovo su gibson-style pragovi). Pomoglo je dosta, pogotovo kod bendovanja. Posto nema otpora od drveta, zice se osecaju kao da su mekse. Lakse je i za agresivniji vibrato. Sto bi rekao Yngwie - like you're holding the note for the balls. Neko sa jacim "stiskom" bi verovatno trebalo da prilagodi tehniku posto je lako zategnuti zicu i povisiti ton i kad ne treba, ali ja ionako imam light touch pa nije bio problem.

Sve u svemu, super zadovoljan. Mislim da sad napokon vise nema nista da se radi na ovom squieru...osim mozda finisha. Sve ostalo bi podrazumevalo menjanje drvenarije i onda bi prestala da bude ta gitara :)

Image

Image

evo i fotke GFS tremola i novih vodilica za zice

Image

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest