Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 16 Nov 2013, 17:59

Molim sve forumaše za pomoć oko kupovine električne gitare. U Mitrosu su nedavno snižene 20% cene Fender gitarama tako da sam zainteresovan za kupovinu jedne od sledećih koje su gotovo iste cene:
1. Fender Deluxe Lone Star Stratocaster Rosewood Fretboard, Artic White i Black gitara. H/S/S
( 21 medium jumbo frets, 9.5Â"-radius (241mm), US made Seymour Duncan Pearly Gates Plus Humbucking i 2 x Texas
Special™ Single-Coil Strat® )
2. Fender Deluxe Lone Star Stratocaster Rosewood Fretboard, Black gitara. H/S/S
/Ima mogućnost da se pomoću prekidača ugrađenog u dugme “ton” spoljni kalem bridge pickup-a koristi kao single-coil
ton. Ima 22 medium jumbo frets, 9.5"-radius maple or rosewood fingerboard, Twin Head Humbucking i 2 x Texas Special™
Single-Coil Strat®/
3. Fender Deluxe Roadhouse Stratocaster Maple Fretboard, Artic White i Black el. gitara. S/S/S
/9.5” Radius, 21 Medium Jumbo Frets, 3 x Texas Special™Single-Coil Strat® Pickups/
4. Fender Classic Player '60s Stratocaster Rosewood Fretboard. Sonic Blue električna gitara S/S/S
/12 Radius (305 mm), 21 Medium Jumbo Frets, 3 x Custom 69 Single-Coil Strat® Pickups with Grey Bobbins/

Napominjem da godinama sviram kao hobi akustičnu gitaru, ali da sada prvi put kupujem električnu gitaru pa mi je svaki savet od velike koristi. Gitaru bih svirao uglavnom kući tako da mi je potreban i savet za kupovinu nekog manjeg pojačala ili da možda sviram preko kompa.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by majtimika » 16 Nov 2013, 20:47

ja bih capio ili 1 ili 3 super su obe jedino vidis da li ces hss ili sss ali to je vec tvoja stvar

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 16 Nov 2013, 23:30

I ja se tu najviše dvoumim jer većina tvrdi da je Fender Stratokaster sinonim za S/S/S konfiguraciju, ali ipak odlično zvuči i u H/S/S kofiguraciji magneta. Čini mi se da nekako punije i toplije kod sviranja akorda zvuči sa H/S/S magnetima, ali za solažu je pak bolji i oštrije zvuči sa S/S/S magnetima. U velikoj sam dilemi, pogotovo što je i cena identična.

User avatar
rockozaurus
Posts: 597
Joined: 22 Jan 2009, 14:40
Location: London

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by rockozaurus » 17 Nov 2013, 09:39

Pa, onda nema druge;uzmes jedan dinar u ruku,opredelis koji stradza je glava a koji pismo,pa u vazduh... :XD: Pa sta sudbina kaze... :kokice:

Malo se salim a Bogami,dosta sam i ozbiljan,jer uskoro nailazi "navijacka horda",koja ce biti za ovaj ili onaj model i na kraju ces ostati u totalnoj buli...Ajde.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by nesharm » 17 Nov 2013, 10:25

Mitros je to, ko zna da li imaju sve te gitare na lageru. Nemoj da te cudi da od 15-20 MiM-ova iz cenovnika imaju samo 5-6 na stanju, i to po jedan komad, tako da se lepo prosetaj do njih, trazi ta cetiri modela i probaj sta ima. Racunaj da nisu tonirane i da su im zice lose :).

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Haralampije » 28 Nov 2013, 10:29

rockozaurus wrote:Pa, onda nema druge;uzmes jedan dinar u ruku,opredelis koji stradza je glava a koji pismo,pa u vazduh... :XD: Pa sta sudbina kaze... :kokice:
Glava za SSS, a ako bude pismo da baca opet. :XD:

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 03 Dec 2013, 22:48

Razočarao sam se u Mitros Music jer u Beogradu nemaju ni jednu od gitara koje sam nameravao da isprobam i eventualno kupim. Sada se razmišljam o tome da li da kupim neku gitaru iz clasic serije fendera koje su jeftinije ili da idem možda na još skuplje gitare mada mi se ne daje mnogo para s obzirom da prvi put kupujem električnu gitaru. Molim forumaše za pomoć!

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by nesharm » 04 Dec 2013, 00:08

Odes i vidis sta uopste imaju. Nema svrhe da te ljudi savetuju dok ti ne vidis sta zaista mozes da kupis tamo.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Rax13 » 04 Dec 2013, 00:20

I sta ti se najvise svidja... Nisam neki fan stratova, ali 69ka neck zvuci fino i bio je neki sa 54 i jos nekim magnetima, svetliji sunburst, on je zvucao ok, ali kao da mu je falilo vazduha, nzm kako da objasnim, previse skucen zvuk... Enivej, ovo deluje interesantno :D
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/142 ... rd--Black/

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Trzalica » 04 Dec 2013, 13:41

johny20 wrote:Molim sve forumaše za pomoć oko kupovine električne gitare. U Mitrosu su nedavno snižene 20% cene Fender gitarama tako da ....
Kao prvo, u Mitrosu je UVEK sniženo ono što nemaju na lageru i to je najprevarantskija firma u istoriji poslovanja neke muzičke radnje na Balkanu.
Kada smo rešili "mitros problem" da nastavimo...

Želiš Fendera? O.K. Znači, da dobiješ onu karakterističnu Fender bas stranu, onaj twang, onaj bell like ring tone, ... možeš zaboraviti na MiM Standard i Classic seriju. Sa MiM Standard gitarom dobićeš "Fender" natpis na glavi, furnir na telu koji imitira telo iz jednog dela i klasičan izgled strata, ali ništa što opravdava Fender stratocaster vibe (gore navedeni). Isto ti je kupio Maya, bolji Squier, neku no name Fender kopijetinu i sl.

Classic Series i Jimmy Vaughn signature model je takodje laminiran (nisam apsolutno siguran) što je svojstveno najjeftinijim budget modelima koji se ulepšavaju da "LIČE" na Fender Stratocaster gitaru. To ti sigurno nešto govori, zar ne? :!:

Treba početi od MiM Classic Player, preko Road Worn modela pa do nekih "signature MiM modela" (koje odmah treba zaboraviti jer ih nema često u prodaji) i najzad preko USA najjeftinijih modela krunisanih sa standardom kakav i treba biti jedan punokrvni Fender u vidu naravno USA Standard Stratocaster modela. No, ovaj zadnji standard se ceni od 1300€ pa naviše (nov naravno).

Šta reći, želiš Fender-a, tragaj za USA Standard modelima koji se pojavljuju u oglasima za BANALNO SMEŠNU cifru od 650€. Jer, za taj novac od 650€ možeš sebi jedino pazariti neki Classic Player strat i eventualno neki Road Worn ako slučajno naleti. Ipak je USA Standard - USA Std. to što i JESTE STRATOCASTER. Sve preko toga od AVRI, Custom Shop-a i td. su finese koje znače samo najboljima i to ako žele da veruju u tu činjenicu.

Ako ne želiš da platiš FENDER Stratocaster preko 500€, možeš tragati za Classic Series modelima po oglasima kada nalete, ali nećeš mnogo toga osetiti od punokrvnog fender stratocaster zvuka osim vizuelnog dela i natpisa "Fender" na glavi gitare. To je problem kod ovakvih gitara, zna se tačno koja kom rangu pripada i kome je namenjena.

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 04 Dec 2013, 16:23

Rax13 wrote:I sta ti se najvise svidja... Nisam neki fan stratova, ali 69ka neck zvuci fino i bio je neki sa 54 i jos nekim magnetima, svetliji sunburst, on je zvucao ok, ali kao da mu je falilo vazduha, nzm kako da objasnim, previse skucen zvuk... Enivej, ovo deluje interesantno :D
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/142 ... rd--Black/
Razmišljao sam i o kupovini Classic player 60s koji ima 69 pickupe, ali on mi nekako nije zvučao ni približno kao na YouTube. Možda zbog pojačala ili šta ja znam već. U Mitrosu su imali samo model sa 3 color sunbursy koji je zbog toga skuplji 3.500din a meni to nije toliko bitno.
Tvoj predlog za kupovinu Fender rawn shdp 51 od 62.308din me nije oduševio jer mi gitara deluje nekako ružno što me odmah odbija. Ima telekaster glavu i magnete, a stratokaster telo što je stvarno čudno. :?:

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 04 Dec 2013, 17:05

Classic Series i Jimmy Vaughn signature model je takodje laminiran (nisam apsolutno siguran) što je svojstveno najjeftinijim budget modelima koji se ulepšavaju da "LIČE" na Fender Stratocaster gitaru. To ti sigurno nešto govori, zar ne? :!:
Treba početi od MiM Classic Player, preko Road Worn modela pa do nekih "signature MiM modela" (koje odmah treba zaboraviti jer ih nema često u prodaji) i najzad preko USA najjeftinijih modela krunisanih sa standardom kakav i treba biti jedan punokrvni Fender u vidu naravno USA Standard Stratocaster modela. No, ovaj zadnji standard se ceni od 1300€ pa naviše (nov naravno).


Ne mogu da verujem da Jimmy Vaughn model koji košta na sniženju 81.358din porediš sa Classic Series jer sam smatrao da je to najbolje od MIM Fendera (tako barem zvuči na YouTube). Ono što me nervira kod ovih modela je zašto pickuard ima 8 zavrtnja a ne 11 kao što je na svim boljim Fenderima i zašto je jedan zavrtanj ispod Middle Pickupa kada se kaže da to ne valja. Ovo je slučaj kod gitara Scuier by Fendera pa me to onda asocira na ove najjeftinije kopije. Inače zvuk Fendera Jimmy Vaughn je po meni najbolji od svih MIM Fendera.
Razmišljam i o kupovini nešto skupljih modela Deluxe player strat od 78.813din ali je kod ovih gitara telo od ASH što me nekako odbija jer nije ALDER. Nekako ne volim ni onaj zlatni hardver.
Najjeftiniji American special stratocaster košta 78.813din i ima veliku glavu što po meni nije estetski najlepše, ali nije ni tako ružno. Nedavno se jedan takav model, star mislim 3 godine, prodao istog dana na oglasu za 500evra. Prodat je po neverovatno niskoj ceni što me nekako čudi. Neznam da li ovaj američki model nešto vredi, da ga možda ne prave Meksikanci jer mi je čudno da tako malo košta. Neverovatno je da neki od MIM Fendera budu skuplji od američkog modela.
Šta izabrati od ovih Fendera koji su približno iste cene oko 80.000dinara jer ove koje sam prvobitno planirao da kupim u Mitrosu nema?
Što se tiče polovnih mislim da je to mačka u dzaku pogotovo za mene koji nemam iskustva sa električnim gitarama. Mislim da su polovni American standard modeli uglavnom 750evra i više, a ne 650e. Treba biti znalac da bi izabrao pravi model kako ne bih bio prevaren.
Još jednom molim sve Forumaše za pomoć oko izbora?

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Guitar_thrill » 04 Dec 2013, 17:27

Nemoj se žuriti i nemoj kupovati šta ti se ne sviđa (pa makar to bila velika glava, ili broj šrafova na pickguardu)...

isto se tako nemoj cimati oko toga da li ima lepljen furnir preko tela, toga je bilo i na američkim gitarama, i nemoj se cimati da li je gitara usa ili mexico ili bilo koja druga...nego probaj šta ima, ako ti se neka dopadne kad je budeš svirao, onda pitaj za mišljenje ovde, ali se opet drži svog, ne daj da puno utičemo na tebe :D

Kad sam ja kupovao strata, isto sam se bio zagrejao za classic player 60s, jer mi je po specifikacijama i na youtube-u delovala idealno, a opet kad sam je probao u mitrosu nisam bio preterano oduševljen, mada nisam imao ni nekih konkretnih zamerki, sasvim je moguće da je isto do pojačala bilo, na nekom bzvz pojačalu sam je probao...

Što se tiče custom 69 magneta, meni su to prvi magneti koji su mi se skroz dopali i koje nemam nameru da menjam u svom stratu, a do njih sam svašta probao da stavim (duncan ssl1, ssl5, gold lace sensor)

User avatar
Haralampije
Posts: 1312
Joined: 04 Sep 2009, 15:00

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Haralampije » 04 Dec 2013, 19:18

johny20 wrote:Ne mogu da verujem da Jimmy Vaughn model koji košta na sniženju 81.358din porediš sa Classic Series jer sam smatrao da je to najbolje od MIM Fendera (tako barem zvuči na YouTube). Ono što me nervira kod ovih modela je zašto pickuard ima 8 zavrtnja a ne 11 kao što je na svim boljim Fenderima i zašto je jedan zavrtanj ispod Middle Pickupa kada se kaže da to ne valja. Ovo je slučaj kod gitara Scuier by Fendera pa me to onda asocira na ove najjeftinije kopije. Inače zvuk Fendera Jimmy Vaughn je po meni najbolji od svih MIM Fendera.
Razmišljam i o kupovini nešto skupljih modela Deluxe player strat od 78.813din ali je kod ovih gitara telo od ASH što me nekako odbija jer nije ALDER. Nekako ne volim ni onaj zlatni hardver.
Najjeftiniji American special stratocaster košta 78.813din i ima veliku glavu što po meni nije estetski najlepše, ali nije ni tako ružno. Nedavno se jedan takav model, star mislim 3 godine, prodao istog dana na oglasu za 500evra. Prodat je po neverovatno niskoj ceni što me nekako čudi. Neznam da li ovaj američki model nešto vredi, da ga možda ne prave Meksikanci jer mi je čudno da tako malo košta. Neverovatno je da neki od MIM Fendera budu skuplji od američkog modela.
Šta izabrati od ovih Fendera koji su približno iste cene oko 80.000dinara jer ove koje sam prvobitno planirao da kupim u Mitrosu nema?
Što se tiče polovnih mislim da je to mačka u dzaku pogotovo za mene koji nemam iskustva sa električnim gitarama. Mislim da su polovni American standard modeli uglavnom 750evra i više, a ne 650e. Treba biti znalac da bi izabrao pravi model kako ne bih bio prevaren.
Još jednom molim sve Forumaše za pomoć oko izbora?
Classic imaju ovaj....7+1 sraf zato sto predstavljaju izgledom stare modele iz pedesetih(oni sa belim vratom) i oni su imali toliko(americki pandan takodje ima...toliko srafova :D ) i 11 komada(ono sa braon vratom) jer su sezdesetih dodali na mestima gde se maska podizala i deformisala.A ti srafovi ispod i iznad magneta ih drze za masku, da ih nema, ne bi bilo ni magneta. :D
A ovo glave, zuti i li beli metal, telo jasen ili jova, gde je pravljen ne treba da te brine ako konkretno ne znas sta ces uzeti..ionako sve prave meksikanci, i u meksiku i u americi, a kao sto i kod meksicke verzije imas i najjeftinije i najskuplje tako imas i kod americke, pa je i logicno da se to negde poklopi.

Sve u svemu udji u radnju, vizuelno sta ti se svidi od onog tamo izlozenog isprobaj,od najjeftinije do najskuplje koja ti ulazi u budzet, pa kupi onaj koji ti je najbolje legao pod ruku i pod novcanik, to je najbolji savet koji postoji....i naravno bitno je samo da nije telac, on ima jos manje srafova. :D :D :D

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 04 Dec 2013, 19:54

A šta mislite o gitarama koje pravi Ilija Pavlović iz Smedereva (na facebook-u ima svoj sajt "ilianni guitars"). Koliko vidim radi fantastične gitare, ali uglavnom velikim muzičarima. Pitanje je da li bi za nekih 700evra uradio gitaru srednje klase a da bude bolja od ovih fabričkih Fender MIM. Da li se isplati to uopšte uzimati u razmatranje i da li je to moguće? Takođe vidim da i u Novom Travniku u Bosni rade "MK guitars". Zanima me vaše mišljenje i o ovim gitarama domaćih majstora.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest