Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 06 Dec 2013, 18:52

Da li ste primetili da sada na popustu Američki Fender Standard Stratokaster + tvrdi kofer košta 89000din (780Evra) Isti takvi polovni na "kupujem-prodajem" koštaju po 750 - 800evra što je potpuno nerealno. Kada se uzme da su gitare stare po 15 i više godina, sa istrošenim delovima (čivije, tremolo blok, pragovi i sl.) i uz to da uvek postoji sumnja u originalnost gitare mislim da su prodavci nerealni? :grummel_2: :facepalm:

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by neki » 06 Dec 2013, 19:56

johny20 wrote:Da li ste primetili da sada na popustu Američki Fender Standard Stratokaster + tvrdi kofer košta 89000din (780Evra) Isti takvi polovni na "kupujem-prodajem" koštaju po 750 - 800evra što je potpuno nerealno. Kada se uzme da su gitare stare po 15 i više godina, sa istrošenim delovima (čivije, tremolo blok, pragovi i sl.) i uz to da uvek postoji sumnja u originalnost gitare mislim da su prodavci nerealni? :grummel_2: :facepalm:
cene u mitrosu su snizene ali je pitanje sta po tim cenama ima da se kupi trenutno.posto je ovo srbija za druge zemlje ne znam ali kad je popust u prodaju nekad dodje i ono sto par godina u nazad nije moglo da se proda a to ces videti po serijskom broju na gitari.i uopste vidim da si van ove price i najbolje bi ti bilo da sa tobom ide neko ko se dobro razume i dobro poznaje fender gitare znaci kako one treba da rade i zvuce. u ovoj kategoriji do 700 800 eura svaka je ali bukvalno svaka prica za sebe sa svojim karakteristikama tako da tvoje zapazanje o gitarama starim 15 godina i njihovoj ceni ne stoji na zalost.sa druge strane ni u kupovinu na oglase ne mozes sam jer je plagijata jako puno .mislim samo pokusavam da ti pomognem nemoj me pogresno svatiti,i opet kazem nemoj juriti skupe gitare brzo ces naci manu,a posle je to tesko prodati... classic vibe strat ili tele uzmi sviraj dok ne vidis malo sta ti treba a posle ces vec nauciti i sam nije to svemirski brod vec malo drveta, metala i plastike na gomili ali je kao i za sve drugo potrebno vreme.

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Historik » 06 Dec 2013, 20:29

neki wrote:
johny20 wrote:Da li ste primetili da sada na popustu Američki Fender Standard Stratokaster + tvrdi kofer košta 89000din (780Evra) Isti takvi polovni na "kupujem-prodajem" koštaju po 750 - 800evra što je potpuno nerealno. Kada se uzme da su gitare stare po 15 i više godina, sa istrošenim delovima (čivije, tremolo blok, pragovi i sl.) i uz to da uvek postoji sumnja u originalnost gitare mislim da su prodavci nerealni? :grummel_2: :facepalm:
cene u mitrosu su snizene ali je pitanje sta po tim cenama ima da se kupi trenutno.posto je ovo srbija za druge zemlje ne znam ali kad je popust u prodaju nekad dodje i ono sto par godina u nazad nije moglo da se proda a to ces videti po serijskom broju na gitari.i uopste vidim da si van ove price i najbolje bi ti bilo da sa tobom ide neko ko se dobro razume i dobro poznaje fender gitare znaci kako one treba da rade i zvuce. u ovoj kategoriji do 700 800 eura svaka je ali bukvalno svaka prica za sebe sa svojim karakteristikama tako da tvoje zapazanje o gitarama starim 15 godina i njihovoj ceni ne stoji na zalost.sa druge strane ni u kupovinu na oglase ne mozes sam jer je plagijata jako puno .mislim samo pokusavam da ti pomognem nemoj me pogresno svatiti,i opet kazem nemoj juriti skupe gitare brzo ces naci manu,a posle je to tesko prodati... classic vibe strat ili tele uzmi sviraj dok ne vidis malo sta ti treba a posle ces vec nauciti i sam nije to svemirski brod vec malo drveta, metala i plastike na gomili ali je kao i za sve drugo potrebno vreme.
+1

Evo mog iskustva sa kraja 2010 godine. Bio popust u Mitrosu na USA DeLuxe seriju Fendera, nesto tipa 25-30%, znaci gitare koje su kostale preko 1000e su bile oko 700-750. Dosao ja tamo, probao 3-4 strata. Gitare su lepe, nove, relativno udobne za sviranje, samo ima jedan problem - ni jedna ne zvuci kao Stratocaster! Smorim se zesce, uhvatim USA Standard (koji je formalno gora serija od DeLuxe Player) i iz druge nabodem gitaru koju sam cekao ceo zivot da kupim. Jeste da sam pukao 1050 evra tad, i mesecima vracao pare koje sam uzajmio, ali mi nije zao ni dinara. Moje naravoucenije sa nasim prodavcima: ako je nesto na akciji, a posebno ako je rec o gitari ili pojacalu viseg cenovnog ranga, obicno se radi o skart primercima. Za detaljniji uvid u ovo sto pricam uzmi probaj u Mitrosu neke od onih Jamahinih akustara sto su vec 5 godina na rasprodaji: navodno su snizene sa 600+ na oko 350-400e, ali su to toliko losi i ruinirani instrumenti, da ne vrede ni 150e realno. Ako nemas mnogo iskustva obavezno neko nek podje sa tobom, nisu to male pare pa da ti bude svejedno da li ces se zajebati.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by Trzalica » 06 Dec 2013, 21:35

johny20 wrote:Mislim da me ovde Kristijan najbolje razume. Godine sviranja klasične gitare sa najlon žicama su ostavile oćigledno traga na meni tako da mi ovi vratovi na el. gitarama izgledaju izuzetno mali i uski, naročito na Fender gitarama.
Zašto "naročito" Fenderi? Zato što pretpostavljaš a nikada nisi ni merio ostale modele? Moj USA Std. ima 43.5mm na nut-u, to je šire nego na Gibsonima ... šta ti pišeš?!? :?:
Koliko su uski nutovi na Gibson Les Paulu? 43mm? Zar to nije ista mera kao i na Fender USA Std. modelu? Koliko na Ibanez superstratovima? 43mm takodje, .-.-. Music Man ovde pobedjuje sa najužim vratom na nutu-svega 41mm....
johny20 wrote:Da li ste primetili da sada na popustu Američki Fender Standard Stratokaster + tvrdi kofer košta 89000din (780Evra)
I na tarabi piše pi**a, ali kada pokušaš da ga metneš, shvatiš da tu nema rupe, iako je lepo nacrtana. :hide:
Jesli li nazvao Mitros i potrdili ti da ga imaju u izlogu? Bio tamo i svojim očima utvrdio da zaista košta 780€?
Prvo su slagali za prethodnu cenu na osnovu koje je navodno snižen, jer su koštali oko 150.000,oo dinara a ne 112.000,oo., što znači da bi bilo logično da napišu da je snižen sa 150000 dinara na 89000 ... LAŽ
Da li ti Johny20 radiš u Mitrosu pa ovde farbaš ove redovne članove ili si jedan od redovnih sa duplim nalogom koji se zahebava? :kokice:
johny20 wrote:Isti takvi polovni na "kupujem-prodajem" koštaju po 750 - 800evra što je potpuno nerealno.
To je vrlo povoljna cena za Fender USA Std. stratocaster, a ne neraelna. Realna cena je ova (i to najniža u EU): http://www.thomann.de/gb/fender_am_stan ... _mn_ow.htm
Po toj Logici bi onda Fender Classic Series 60 koji košta oko 600€ nov trebao na KP da se polovan prodaje za 200€? To je tvoj zaključak?!?
johny20 wrote:Kada se uzme da su gitare stare po 15 i više godina, sa istrošenim delovima (čivije, tremolo blok, pragovi i sl.) i uz to da uvek postoji sumnja u originalnost gitare mislim da su prodavci nerealni? :grummel_2: :facepalm:
Tebi ako je mnogo, ti kupi nov i nećeš imati problema sa istrošenim "delovima" i nećeš se sekirati. Niko ti neće prodati na Kupujem - Prodajem ili bilo gde nešto što košta 1300€ za 500€. <<<za 500€ možeš da kupiš nešto što košta novo od 600 - 800€ (CS ili CP seriju, neki Road Worn Fender i td.). ... e tu te TEK DERU, jer ti valjaju polovnjak za mnogo manju razliku u ceni od koštanja novog modela. Ali ti to znaš već sve, zar ne? P.S. tek je smehotresno kada ti na KP "uvale" Fender Standard model za 400€ koji nov u radnji košta 489€: http://www.thomann.de/gb/fender_standar ... mn_awt.htm (verovatno je u Mitrosu Fender Standard 350€ danas na sniženju, zar ne?!? :mrgreen: )!
Eto, rekoh da ti se javim, nadam se da sam pomogao! :ziveli:

Edit: najbolje je da ti ipak odeš do Iliannija, možda i on daje novogodišnji popust, i uradiš HAND MADE gitaru sa vratom koji na nutu ima 52mm kao klasična i nećeš imati problema. Stavi joj i Tremolo od titanjuma i pragove takodje, i to ti se neće "istrošiti" do kraja života ... i neka ide žiznj!

johny20
Posts: 24
Joined: 12 Feb 2013, 19:24

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by johny20 » 06 Dec 2013, 22:58

Trzalice čestitam ti na kupovini USA std. gitare jer ovde kako ljudi pričaju na forumu ti imaš Squier Bullet.
Ne radim naravno za Mitros što si mogao i sam da zaključiš da si čitao pažljivo temu od početka. Samo želim da kažem, a u šta se i sam možeš uveriti da dok traje ovaj novogodišnji popust u Mitrosu cene novih gitara su približno iste kao što mnogi prodaju polovne. Popust je 20% a na "kupujem prodajem" mnogi prodaju polovne gitare po istoj ili čak višoj ceni. Smatram da bi barem dok traje ovaj popust svoje oglase mogli komotno da povuku. Što se tiče cena novih gitara one su sledeće:
MIM Std. 45.726din (400evra)
MIM Classic Series 50, 60 ili 70s 60.150din (525evra)
MIM Classic Player 50, 60 ili 70s 67.784din (600evra)
America Std. stratocaster 106.870din ali ima i od 89.732din (manje od 800evra)

Dakle ovo nije nikakva LAŽ kako ti navodiš već ISTINA. Pogledaj malo po prodavnicama i sajtu, mućni malo glavom pa onda počni da pljuješ po drugima.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by bancika » 07 Dec 2013, 00:15

definitivno povedi nekog da pregleda svaki detalj. Rece mi cale da su mu doneli na popravku dva strata iz mitrosa, mislim da su bili cak Amerikanci, glanc novi ali im ne radi sipka za podesavanje vrata. Nije moglo da se uradi nista bez da se nesto kasapi i da se izgubi garancija, pa su ih vratili nazad u radnju i uzeli pare. Ne bi me zacudilo da su takvi neki primerci na popustu :) Retko ko proverava sipku u radnji...moze da se desi da prodju meseci pre nego sto dodje vreme da se sipka zategne ili opusti zbog promene godisnjeg doba. Ajde da je nesto sto moze lako da se zameni, mozes da se slikas ako ne radi sipka.

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by nesharm » 07 Dec 2013, 01:01

[offtopic]Kad ste opleli po Mitrosu, mislim da ako Mitros koristi i dalje isti softver koji sam koristio u svojoj bivsoj firmi, jedan klik u softveru bi tako lepo ocistio pregled na sajtu, videlo bi se samo ono sto je na lageru :). Ovako, telefon u ruke...
Mene takve stvari epski smaraju. Poput likova koji na KP stave za cenu : Dogovor [offtopic]

Da ova tema ne ide u nedogled, da odes ti do Mitrosa i vidis sta ima?

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Koji Fender MIM Stratokaster kupiti?

Post by neki » 07 Dec 2013, 03:30

johny20 wrote:Trzalice čestitam ti na kupovini USA std. gitare jer ovde kako ljudi pričaju na forumu ti imaš Squier Bullet.
Ne radim naravno za Mitros što si mogao i sam da zaključiš da si čitao pažljivo temu od početka. Samo želim da kažem, a u šta se i sam možeš uveriti da dok traje ovaj novogodišnji popust u Mitrosu cene novih gitara su približno iste kao što mnogi prodaju polovne. Popust je 20% a na "kupujem prodajem" mnogi prodaju polovne gitare po istoj ili čak višoj ceni. Smatram da bi barem dok traje ovaj popust svoje oglase mogli komotno da povuku. Što se tiče cena novih gitara one su sledeće:
MIM Std. 45.726din (400evra)
MIM Classic Series 50, 60 ili 70s 60.150din (525evra)
MIM Classic Player 50, 60 ili 70s 67.784din (600evra)
America Std. stratocaster 106.870din ali ima i od 89.732din (manje od 800evra)

Dakle ovo nije nikakva LAŽ kako ti navodiš već ISTINA. Pogledaj malo po prodavnicama i sajtu, mućni malo glavom pa onda počni da pljuješ po drugima.
nisam vise ubedjen u razloge tvog pisanja ovde.ljudi su ti krajnje dobronamerno iznosili svoje visegodisnje iskustvo u odabiru gitara a ti zapeo popust pa popust...htedoh jos nesto ali nema potrebe,ako nisi shvatio sta su hteli da ti kazu,pravac mitros i gledaj samo sta je na popustu i to idi iskljucivo sam jer tebi niko i nije potreban.cak gledaj samo one koje imaju najveci popust i to se desavalo da pojedini komadi imaju i veci nego sto je na sajtu.sretno

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest