EMG DG-20 David Gilmour

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 03 Jan 2014, 01:44

Ti kad odvalis ribu, onako dobro, ides okolo i hvalis se ili zadovoljno cutis sto si je kako rekoh dobro odvalio?

Zabole mene rodjace ko me dole slusa, ja pravim ton za sebe a ne za ostale, kapiras sad?

Pisah vec na forumu da sam narodnjak ono kao kluBski svirac preko dve decenije i mnogi kazu da zapravo jesam jaci od harmonikasa nekada a danas od klavijaturista ali ja mudro cutim ;)

Na kraju, nisam trazio nista da mi titras vec sam lepo i uljudno pitao za misljenja u vezi struje iz naslova.
Rekli su ljudi, ja prelomio, kupio dg20, prezadovoljan.

To je sve, hvala.
S' postovanjem Doksas Igor

User avatar
Superhik
Posts: 83
Joined: 14 Jun 2009, 08:47

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Superhik » 03 Jan 2014, 08:57

Ebem li ga, sad čitam ovaj svoj prethodni post, ispade brate pregrubo, izvini, nisam baš bio sav svoj (ovdje bi sad trebao ići neki emotikon, ali ne vidim odgovarajući, ono kao za stolom, okolo dvaest praznih pivskih boca, a kapčić na glavi skače)

Nije opravdanje, ali u mom nekadašnjem "orkestru" ( bilo, ne ponovilo se) svira čovjek sa afiniti skvajerom i procesorićem korgom a-nešto-kujac-palac. Možda nije ni prava riječ reći svira, bolje bi bilo spava, pošto to bukvalno i radi čitavu veče. Probudi se samo kad mladencima iznose tortu i tad odčandrka nekakav instrumentalić (obično Evropu od Santane, ne vjerujem da je skinuo ništa drugo) i uredno pokupi honorar na kraju večeri.

Ima čestitih svirača koji zaslužuju svako poštovanje, ali na današnjoj tezgaroškoj sceni, sve ih je manje, nažalost.

A potraga za tonom u takvom okruženju samo je tlapnja. Lijepo je to za "kod kuće" (moje mišljenje, demoratija je li) a za sve ostalo, nekakvu komercijalu van studija i sl. to je samo sujeta i bacanje para. Previše su nas napucali časopisi i forumi. Uostalom, šta ja pričam, nosim jednu vijetnamku i dvoje somotne lače (progledale na guzici) već deset godina, cipele ne znam kad sam sebi kupio, a kupujem gitaru od iljadu i po evra. Sad je gledam kod kuće i pokazujem kad ko svrati,a uzmem je jednom u mjesec dana. Je++m li ga opet se iznervirah, odoh popiti koji pivadol...

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Destisthebest » 03 Jan 2015, 14:06

doksas wrote:Stglo napokon i spakovano.

Image

Nisam imao vremena da probam osim 10 sec na pola wata cisto da vidim da li sve sljaka kako treba, a to sto sam cuo i malo cacnuo one ton potove...super je.

Sutra malo vise isprobavanja kuci pa u cetvrtak vatreno krstenje live i kad prodje sva frka okonove godine i slegnu se utisci, javljam...
Jes da je prošlo više od godinu dana al tek sad sam video, kako kombinuješ GK-3 sa gitarskim izlazom?
Da li koristiš Poseban kabl (ili bezicni transmiter) za gitarski signal ili sve ide preko 14 polnog Kabla via GK-3?

Pozdrav

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 12 Mar 2015, 01:00

Ja tek sad videh...
Obican mali kabal ide iz gitare u GK3 a iz GK3 sve preko tog 14 pinskog :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest