EMG DG-20 David Gilmour

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by bancika » 02 Dec 2013, 13:41


User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Dersu Uzala » 02 Dec 2013, 13:47



Za mog badija Djordj(et)a.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Dersu Uzala » 02 Dec 2013, 13:50


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by tommytigh77 » 02 Dec 2013, 14:19

Iz tog razloga cu sve pokusati da bih dobio dobar ton bez pojacala koliko god to nemoguca misija bila.
Primetio sam da se na boss procesorima najlakse svira, ali ja na to gledam kao minus, ne kao plus. Njegova saturacija mi je skroz neprirodna, sve zvuci nekako upeglano, bezivotno.
Pošto vidim da je kolegu izgleda nemoguće nagovoriti na upotrebu pojačala, a verovatno čovek ima jake razloge za to, da probam ipak da pomognem da se nadje neko solomonsko rešenje… Par puta u životu sam bio primoran da sviram bez pojačala (što se, naravno, pre ili kasnije završavalo davanjem otkaza), pa, eto, da podelim ‘’svojih pet centi’’.
Po mom mišljenju, najveći razlog zašto drive zvukovi na BOSS (Roland) GT serijama procesora zvuče kao zubarska bušilica, i, što kaže Bancika, ‘’beživotno’’, nije samo loš algoritam za distorzije (ili šta već); nego pre svega očajan cabinet modeling (SPEAKER SIM kod Boss-a), koji je na GT serijama ustvari samo preimenovan low-pass filter. I to je stvar u kojoj nisu odmakli nimalo u prethodnih 10-15 godina, bukvalno od same geneze te serije. Jednostavno, u BOSS-u izgleda nikako da shvate da gitarski zvučnik ne samo da ima uži opseg frekvencija od hi-fi i razglasnog sistema, već ima i izrazitu rezonaciju i specifičan comb-filter efekat, koji je, za razliku od onog u produkciji, u samoj osnovi gitarskog zvuka itekako poželjan.
Međutim, procesori na kojima je to koliko-toliko dobro urađeno, imaju drugi problem - jedino to je dobro urađeno! Bukvalno svaka, ali svaka drive ''farba'' koju sam probao da namestim i/ili čujem na POD, Digitech i ostalim ‘’procovima’’ ima taj plastični ''cocked wah'' prizvuk koji je nemoguće eliminisati. O clean zvukovima, kompovima, chorusima, ne vredi ni trošiti reči. Jedini procesori koji za tu vrstu farbi rade približno prirodno i ne zamaraju uši su BOSS (svejedno koji, meni GT-5, 6, 8, 10 i 100 rade apsolutno isto, samo su sa svakom serijom dodali poneki besmislen efekat i zakomplikovali programiranje).
Dakle, šta raditi? Prosto – dodati BOSS-u ono što mu fali. Kako?
1) Ako imate već bilo koji processor iz GT serije, samo dokupite neku manju spravicu poput Line 6 Pocket POD ili Korg Pandora, i na njemu napravite samo jednu farbu, na kojoj isključite apsolutno sve osim simulacije kabineta (kasnije možete da izaberete koja vam se više svidja).
2) Sa dva kraća kabla povežete taj manji processor u LOOP od Boss procesora.
3) Kad pravite distorziju na Bossu, isključite njegov Cab Sim, i koristite simulaciju sa loopa. Naprimer, redosled efekata bi išao: AMP SIM – LOOP – VOLUME – DELAY – REVERB.

Pritom, ako imate mogućnost da miksujete LOOP u signal, podesite ga na 100 ‘’wet’’. Za clean farbe koristite Boss normalno, sa njegovim Cab Sim-ovima, dakle bez Loopa. Meni se ova varijanta u praksi pokazala kao najpribližnija nekom normalnom, prirodnom gitarskom zvuku. Pozdrav.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 02 Dec 2013, 16:20

Pojacalo ne dolazi u obzir samo zato sto sviram uglavnom 4 dana nedeljno a moj radni dan izgleda ovako:
Ustanem, nemam vremena ni za kafu, trk u auto, voznja u proseku 8-9 sati nekad vise nekad manje, tonska proba, trk u hotel tusiranje presvlacenje, trk na svirku. posle svirke pakovanje najbrze moguce i trk u hotel da bi se jelte spavalo jer se sutra opet ide na put skoro pa odmah iz kreveta...
Mislim da bih se srusio kad bih nosio pojacalo...ili rack varijantu koja mu dodje maltene isto kao da nosim pojacalo.
Takodje, i stejdz cesto bude "toliki" da jedva stanem i samo sa procesorom ispred sebe dok mi pedu naslonjeno na zid :)

U neka prosla vremena bilo je sasvim drugacije, sviram mesec dva na istom mestu ili makar vikend i naravno da je tu islo pojacalo. Danas kao sto rekoh promenim za 4 dana 4 drzave a kamo li grada...a plus kicma lepo za.ebana...jbg zuti krstenica polako :)

@Tommytigh77
Ti si meni sada zaista dao ideju tj potsetio me na nesto sto ja zapravo imam a i zaboravio sam da imam jer sam dao ortaku da se posluzi pa ono klasika, sluzi se malo duze :)

Palmer pdi09, koristio sam ga u LOOP-u na Digitech ipb10 a priznajem sa gt10 ili vg88 nisam cak ni probao :hide:
Inace, tacno je tako bilo kako si napisao, dist je bio daleko masniji a na clean ga nisam ni koristio jer nije bilo potrebe.
Ali upravo takav utisak koji si i ti naveo, sam i stekao sa Bossom...

Upravo okrecem ortaka da vrati Palmera, bre :))

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by bancika » 02 Dec 2013, 16:44

da neko napravi pristupacnu impulse loader pedalu kojoj mozes da sibnes par impulsa preko USB-a, eventualno ih mixas/panujes...usr'o bi se od para. Ima onaj Torpedo koji je prilicno skup i to je to. Sad je to relativno lako i jeftino uraditi, cak mozda i za DIY varijantu. Trebalo bi da moze da se sastavi od onih modularnih komponenti i mini racuncarcica sto mogu da se kupe za <50$. Nisam nasao verniju simulaciju cab-a od impulsa, sigurno bi bilo veliko trziste. Ovako mi je od analognih sprava palmer najbolji, ali on ne moze da uhvati tu prostornu komponentu zvuka kao impuls.

A ako je takva situacija kod tebe sa putovanjima...sto ne Axe Fx? Deluje kao da si pro, ako nije problem da ulozis 8-9 sati samo u put do koncerta, sigurno je vredno razmotriti tako nesto. Nije mnogo skuplji od ta tri procesora zajedno. Ima bolje simulacije pojacala, efekata i ucitava impulse. A nije ogroman.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 02 Dec 2013, 17:46

E da, Axe FX , nadao sam se i tom pitanju.
Dok sam bio mladji davao sam bez problema par hiljada maraka,eura...za procesor, gitaru, pojacalo takodje

Par primera:
Krajem '80ih imao par Fender Twin reverb , super twin itd ali tada je to bilo relativno jeftino
Pocetkom '90ih kupio Peavey Stereo Chorus 212 ako se dobro secam 2150 DEM
Cini mi se negde '95-96te dodju 2 Digitech 2101 Artist modela u Mitros, cena 2250 DEM...kupio jedan
Oko 2001-2. vg88 hmmm 1500 e koliko se secam...kupio
Oko 2008-9. vg99 u kompletu sa fc300 oridjidji torbom i stalkom oko 1900e...kupio

E sad, matora deca, sin sledece godine treba na fax da krene pa sve tezem dajem kintu za opremu :)
A tu je i 2. faktor, my women :XD: obecao sam da necu kupovati skupe procesore ali zato sa druge strane kupujem vise jeftinijih upravo sa potajnom zeljom da ih sve na kraju "ukrupnim" za Axe :XD:
Mada, iskren da budem, radije bih dao i soma jevreja vise za neki buduci AXE koji bi bio samo podna varijanta nego da vucem proc plus pedalu za njega.
Verujte ljudi i to mi je cimanje i zato sam prodao vg99...
Mozda to nekome deluje nenormalno ali kod mene je tako jbg...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Baba Slim » 06 Dec 2013, 11:31

Znam da je totalni off-topic, ali...

Doksas, sad nesto kopam po inboxu i vidim da smo pre nekog vremena imali prepisku oko TC Nova Systema... Sta bi na kraju s tim, odustao si od Nova Systema?

Iskreno, meni taj procesor daje lepsi i prirodniji zvuk od velike vecine procesora koje sam cuo ili bar na kratko probao... Znam da sam ti davao linkove kako radi u kombinaciji sa kopijom Tech21 simulatora Fender pojacala (Pedala BLONDE iz Character serije pedala koje simuliraju razna pojacala)...

Da sam na tvom mestu, lepo bih napravio setap koji sam imao do nedavno - ulovio polovnu ocuvanu Novu System + Tech21 SansAmp BLONDE pedalu (izasla je verzija 2 gde mozes ukljucivati/iskljucivati simulaciju kabineta), i iz toga direkt u razglas. Ili uzeti Joyo/Harley Bentom American Sound (sto je 1:1 kopija Tech21 pedale) ako neces da pucas preko 200e samo za taj simulator.

Takav setap bi ti svakako bio jednostavniji za koriscenje, jer - osnovni clean zvuk namestas na toj Tech21 Blonde pedali koja ti je zadnja u lancu i bukvalno imitira pojacalo (odlicne opcije podesavanja, veoma responsivan EQ + Drive/Volume/Character kontrole), a Nova System je koncipirana kao gomila pedala u jednom pakovanju. Ja sam tim setapom bio prezadovoljan, i imao sam veoma dobar krajnji rezultat u razglasu sa bendom.

Jos jednom, evo linka za demo:

https://app.box.com/s/pfa2j05l3gc8manxhx3t

:ziveli:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 06 Dec 2013, 14:39

Da da, meni je super taj demo sto si mi poslao u nasem razgovoru.
Hteo sam da je uzmem i dan danas imam zelju da je probam ali me lik sa kojim sam bio u pregovorima malo odvratio od te ideje jer mi je rekao da postoji izvesno kasnjenje prilikom prebacivanja preseta tipa,sviras klin pa prebacis na overdrive...ili sa overdrive na drive, a meni vrlo cesto treba momentalno prebacivanje boja u toku solo deonice iliti da se izrazim narodnjacki u toku forspila a pogotovo ovih danasnjih( turbo giga mega folk) gde npr buzuki svira deonicu pa dist u sekundi nastavlja itd

Mada, i pored toga kao sto rekoh imam zelju da je probam pa cu verovatno ici na varijantu da gt10 (koji mi je sada visak jer sam se vratio na vg88) zamenim za Nova System i sam se na licu mesta uverim da li je to za mene ili nije...

Sto se tice DG20, javio mi je ortak da je sa Thomana stigla kod njega u Bec sad samo cekam da mi on to prosledi, uskoro nadam se :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by tommytigh77 » 08 Dec 2013, 07:27

Baba Slim, ta kombinacija (Nova System + neki Amp sim ispred njega) ne zvuči loše na papiru, ali problem je što u praksi sa skoro svakom promenom farbe mora da se obavlja dupli posao - da se menja i amp (cab) sim, i efekti na Novi, plus da se pamte kombinacije šta sa čim ide... A čovek očigledno hoće da sve to radi koliko-toliko pristojno, a da se farbe menjaju jednim stiskom pedale. Tako da, otkud znam... Meni sviranje na procesore, a da pritom ne možeš jednim klikom da potpuno promeniš zvuk, ubija poentu cele te priče - mislim da su ljudi i zavoleli procesore najpre zato što im je bilo muka od step dance-a na pedalama (čuj mene, ljudi, hteo sam reći gitaristi :XD:).

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Baba Slim » 08 Dec 2013, 12:37

Hmmm, moj lanac je pri koriscenju tog amp sim-a bio Gitara > wah> Nova System > American Sound (fender amp sim) > mix, s tim sto je amp sim podesen na strogo klin podesavanje, tako da bukvalno imitira klin pojacalo na kraju lanca, a sve drive zvukove i efekte sam vukao sa procesora. I mogu reci da sam imao veoma dobar, i poprilicno verodostojan krajnji rezultat sa celim bendom, i lepo sam se cuo, koji god da je zanr bio u pitanju.

Tako da, ne razumem iskreno, ne vidim potrebu menjanja podesavanja na amp sim-u pri svakoj promeni "farbe" na procesoru? Taj deo zaista ne kapiram.
Nema pamcenja kombinacija, i dobijas to sto ti treba jednim klikom (naravno zavisi kako koncipiras presete) - ja sam u 3 preseta spakovao sve kombinacije koje mi trebaju, bukvalno nisam NITI JEDNOM promenio banku u toku citave svirke od 3 sata.

No, u svakom slucaju ovo je offtopic, nego samo upitah coveka da li je i zasto odustao od kupovine Nove... :)

Inace, kao sto rekoh u prepisci oko tog kasnjenja menjanja preseta, meni to u svirci nije predstavljalo problem, treba samo navici na koriscenje i znati kad sta promeniti, ja sam se na to veoma brzo navikao i posle o tome uopste nisam ni razmisljao. Iskreno, jos nisam cuo Boss procesor (nebitno koliko god da je moderan) da daje toliko dobar i prirodan drive kao sto ima na Novi (gde zapravo Drive/Dist jeste analogan, i ima zaseban PCB u kucistu). :? Ili ljudi jednostavno nemaju pojma da nameste to kako treba na Boss-u, pa ja eto, nisam do sad naleteo na nekoga ciji bi mi se zvuk svideo. :ziveli:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 24 Dec 2013, 00:29

Stglo napokon i spakovano.

Image

Nisam imao vremena da probam osim 10 sec na pola wata cisto da vidim da li sve sljaka kako treba, a to sto sam cuo i malo cacnuo one ton potove...super je.

Sutra malo vise isprobavanja kuci pa u cetvrtak vatreno krstenje live i kad prodje sva frka okonove godine i slegnu se utisci, javljam...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Baba Slim » 24 Dec 2013, 00:35

Cestitke! :ziveli: Javi utiske... :kokice:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by doksas » 25 Dec 2013, 17:02

Danas napokon malo probao doduse u kucnoj varijanti prvo na pojacalu pa potom i samo na proc u zvucnu kartu...utisci... ovo je extra stvar bilo u pojacalo bilo u proc, tako da ona prica sto neko rece da se na proc nece primetiti razlika...pada u vodu totalno...

Ono sto je mene najvise plasilo a to je da cu eventualno izgubiti onaj pravi strat ton a dobiti neku drugu pricu...nije se desilo u im' Boga :)
Dakle, ostao je originalan ton sto mene navodi na pomisao da je menjanje magneta nesto sto najmanje utice na karakter tona.
E sad, da ne bi bilo da nista nisam dobio ovom strujom, pobrinuli su se EXG i SPC ( valjda se tako zovu) na tone potovima.
Jedan se ponasa kao mid boost a drugi kao "V" EQ koji dize visoke i basove.
Kombinacijom ta dva tone pota zaista se moze dobiti sta pozelis, npr na drive koji se onako malo raspada na svakom stock stratu u bridge, dodas mid boost i dobijes hum bukvalno, dok na clean pozicijama neck i ostale, igranjem sa SPC dobija se neverovatno kako bih rekao "okrugao" i mastan ton.
Naravno i sa mid boostom se moze igrati u ovim clean pozicijama i dobija se opet nesto slicno hum-u.

Sve u svemu, sutra cu videti kako ce se pokazati i u live situaciji ali kako stvari za sada stoje, sa ovim nema greske, ja sam iskreno odusevljen i apsolutno preporucujem.

PS
Bacicu neki snimak ali tek kad prodju praznici i slave, ne mogu pre :ziveli:

User avatar
Superhik
Posts: 83
Joined: 14 Jun 2009, 08:47

Re: EMG DG-20 David Gilmour

Post by Superhik » 02 Jan 2014, 23:36

Bez uvrede , ali toliko svirke (maltene non-stop) ne može imati čovjek koji svira rokenzi-rok ili nešto slično. Pretpostavljam da si ti (kao i ja svojevremeno) u narodnjačkom orkestru.

Koji k++ac ti uopšte pričaš o nekakvom tonu, o boji, o piz+i materinoj. Ko te uopšte sluša na svirci. Ovo ću još jednom ponoviti, kome misliš da si interesantan na narodnjačkoj fešti, đe se ne zna ko pije a ko plaća, sa "fender" tonom, ***** li ga " SRV tonom" Klepton tonom, ili Sleš tonom, alo kralju !

Tvoje je da začandrkaš iza klavijaturiste nešto, tvoje foršpile niko i ne čuje, ti si u orkestru lijevo smetalo. Šta ti oćeš da budeš Santana - e pa, kralju, ne može i jare i pare:-)

Nemoj mi samo reći da si ti jači od armonikaša i klavijaturiste, toga se u ovih svojih dvaes i kusur godina tezge nisam nagledo.

I kakva je priča to da se nema para, ima se iljadu evra za procesor, i to ne jedan nego dva, al se nema za dva puta jeftinije pojačalo, ma nemoj :-)

Da ti je do tona i svirke, zna se šta bi svirao, ovako, šta hoćeš da ti kažemo, da ti titramo mu+a, i na kraju da ti budeš u pravu ( ajd sad sebi jednu nazdravi), ama, bolan !

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest