Maya stratocaster

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Maya stratocaster

Post by neki » 20 Dec 2013, 08:49

molim clanove foruma koji su svirali ovu gitaru da daju kratko poredjenje kvaliteta iste sa danasnjom classic vibe serijom, meksiko standard i classic plauer serijom gitara. Uprvom redu mi je bitno kvalitet drveta i sustaina...ostalo moze da se zameni.na oglasima je jedan komad i video sam da je vrat lepljen iz vise komada drveta sto ne mora nista lose da znaci za zvuk?hvala

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Maya stratocaster

Post by Kristijan » 20 Dec 2013, 09:31

На тој гитари може да се свира, али мислим да по квалитету не прелази неки Слвајер Стандард. Дакле не добацује до серија које си ти навео. Није неупотребљив инструмент, мој другар има таквог Страта, и последњих 20 година (или више) ја имам прилике да повремено засвирам на тој гитари, али дефинитивно није инструмент за којим се пати нити који треба јурити на огласима. Постоји тај мит о јапанској роби, а истина је да су Јапанци направили пробој на светском тржишту слично како то данас раде Кинези - правили су употребљиву робу по нижој цени. Па је ту било разних класа робе (исто као данас с кинеском робом), те је било сјајних инструмената, а било је и оних који више могу да се користе као пекарске лопате него као гитаре. Колико је мени познато, Маја Стратови су били прављени од шперке, сви они које сам ја имао прилике да видим су били од шперке.

neki
Posts: 154
Joined: 18 Mar 2011, 05:05

Re: Maya stratocaster

Post by neki » 20 Dec 2013, 11:27

Kristijan wrote:На тој гитари може да се свира, али мислим да по квалитету не прелази неки Слвајер Стандард. Дакле не добацује до серија које си ти навео. Није неупотребљив инструмент, мој другар има таквог Страта, и последњих 20 година (или више) ја имам прилике да повремено засвирам на тој гитари, али дефинитивно није инструмент за којим се пати нити који треба јурити на огласима. Постоји тај мит о јапанској роби, а истина је да су Јапанци направили пробој на светском тржишту слично како то данас раде Кинези - правили су употребљиву робу по нижој цени. Па је ту било разних класа робе (исто као данас с кинеском робом), те је било сјајних инструмената, а било је и оних који више могу да се користе као пекарске лопате него као гитаре. Колико је мени познато, Маја Стратови су били прављени од шперке, сви они које сам ја имао прилике да видим су били од шперке.
zahvaljujem na odgovoru i hteo bih jos nesto da pitam kako ocenjujete konkretno classic plauer seriju 50,60 i baja telekaster u odnosu najapanske skvajer modele iz 80 tih i 90 tih godina jer i to nisam bio u prilici da probam i malo se nude na oglasima.upravo zbog fame koja vlada o tim gitarama .primera radi kao klinac sam imao jedan sunburst ibanez les paul,secam se vrat je bio tanusan i preuzak pa cak i za mene i ta gitara ni po cemu nije bila nista specijalno a sad ponekad pojavi se u oglasima ista takva ...po astronomskoj ceni za koju licno smatram da je prevelika.molio bih iskusnije clanove foruma d a daju svoj komentar znaci konkretno classic plauer serija vs.japanski skvajeri i fenderi.ja bih rekao da je to tu negde.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Maya stratocaster

Post by komil » 21 Dec 2013, 17:14

Japanski Fenderi iz ranih 80-ih su generalno, u najmanju ruku, uporedivi sa američkim Fenderima. Delovi i izrada su ili baš američki (npr. pickupi) ili urađeni identično (ili čak bolje), drvo je tipično rađeno malo pažljivije itd. Teško da neko ima argumente da je to samo fama, to su činjenice. Naravno, loš primerak se uvek može naći, čak i Custom Shop.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest