7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by Dushan S » 31 Jan 2014, 17:11

rock action wrote:mozda je oftopik, ali je l' neko nekad probao 12-ozicanu elektricnu? ja sam video jednom jednu bajaginu, sg sa dva vrata a la jimmy page, ali nisam se usudio da je taknem :bow:

ja sam probao akustaru samo jednom, mislim da je bila neka takamine, zanimljivo je radila ali nisam stigao da se igram mnogo sa stimovima... oduvek mi je zelja da "rasparim" isti ton na najtanjim zicama i napravim recimo sekundu ili tercu da vidim sta ce da se desi :bravo:
Mislim da su Sonic Youth svojevremeno imali foru sa tim da ispod normalne gitare podsnime drugu gitaru na kojoj su stavljene samo tanke E žice a koje su zatim naštimovane redom u E, B, G D A i E. Znači, ta druga gitara zajedno sa prvom pravi utisak dvanaestice. Pa možeš da probaš sa time, da "dodaš" tako tih 6 tankih žica iz 12-ice na običnu đitru. Koristili su i foru da snime gitaru na kojoj su samo A i E žica, a naštimovanu kao normalna đitra, za neki fazon nekontrolisane masti :)

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by ApplePie » 01 Feb 2014, 00:06

Image

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by mislim_stvarno » 01 Feb 2014, 10:06

Vezano za previse zica :)



inace, samo na osnovu slusanja muzike i klipova na netu, tako da nije bas neki dobar uzorak, i meni se cini da ima nesto vezano za one izjave da downtune-ovana 6zicana ne zvuci isto kao 7zicana. Cak i kad su slicne gitare u pitanju... Samo vise sklon misljenju da je produkcija koju ljudi sa 7zicanim furaju mnogo vise tajt nego ovi drugi, pa mozda odatle...

skoro ista (schecter) gitara, samo 7zicana ima aktivne, 6zicana pasivne magnete

covek isto zvuci, sad sto se meni ne svidja kako zvuci, nema veze ni sa aktivni vs pasivni, ni sa 6vs7 zica... :)

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by rock action » 02 Feb 2014, 13:31

Dushan S wrote:Mislim da su Sonic Youth svojevremeno imali foru sa tim da ispod normalne gitare podsnime drugu gitaru na kojoj su stavljene samo tanke E žice a koje su zatim naštimovane redom u E, B, G D A i E. Znači, ta druga gitara zajedno sa prvom pravi utisak dvanaestice. Pa možeš da probaš sa time, da "dodaš" tako tih 6 tankih žica iz 12-ice na običnu đitru. Koristili su i foru da snime gitaru na kojoj su samo A i E žica, a naštimovanu kao normalna đitra, za neki fazon nekontrolisane masti :)
probacu nesto slicno sigurno :ziveli: pre mesec dana mi je palo na pamet da na "obicnu" u b stimu podvucem drugu koja je u e stimu sa kapodasterom na VII pragu ^^

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by Uncle Moe » 03 Feb 2014, 19:39

:bambi:

Image

http://schecterguitars.com/guitars/2014 ... c-9-detail

**** ga, vol'o bih da je imam. Sta cu kad sam lozana.

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by L4t3r4lu5 » 03 Feb 2014, 20:52

Koji su kič te veze. To mi je baš šajt kod šektera. :(
Image
Image
Babinga: :homer:

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by Uncle Moe » 03 Feb 2014, 21:12

Kakve veze?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by bancika » 03 Feb 2014, 21:18

verovatno misli na binding, schecter fura taj fazon sa preteranim MOP/abalone inlayima svuda zivo. I meni je to totalni kitch. Ovo je otprilike maksimalni broj zica i maksimalna kolicina inlaya na koju bih pristao

Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by Uncle Moe » 03 Feb 2014, 21:25

Binding je segzi, inlej jes' kic i meni bas kul al' bre ovaj Ibanez ima em mnogo vise em mega kicerastiji inlay bre :D

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by L4t3r4lu5 » 03 Feb 2014, 21:36

Da bajnding, meni su to veze zato što sam nepismen:)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by bancika » 03 Feb 2014, 22:23

Uncle Moe wrote:Binding je segzi, inlej jes' kic i meni bas kul al' bre ovaj Ibanez ima em mnogo vise em mega kicerastiji inlay bre :D

Hehe.. Ne znam, nekako mi je sav bling fokusiran na taj tree of life i to je to. Ovaj schek je optocen u abalone od glave do pete. Total overkill bez posebne ideje.

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by ApplePie » 03 Feb 2014, 23:13

Šestožilna ... ali optočenost abalonom fascinira, PGM HAM :) Stavio sam ga ovde jer sam restaurirao abalon na glavi. Ove nove, npr Universe koji izgleda "isto" ovako ima nacrtan abalon (odstampan). Nazovite to fušerajem, kradjom ili lažima ali briše se onom gumicom u olovci. Sumnjam i da Štekter ima neku solid plastic abalon, verovatno je i on fake (sem inlaya, to i u Pazovi isfulaju na kilo za 10 evra)

Image

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by dweezil » 03 Feb 2014, 23:18

bancika wrote:verovatno misli na binding, schecter fura taj fazon sa preteranim MOP/abalone inlayima svuda zivo. I meni je to totalni kitch. Ovo je otprilike maksimalni broj zica i maksimalna kolicina inlaya na koju bih pristao

Image
:1: :bambi: mnogo lepa djitrica, i najjaca boja ever

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by Uncle Moe » 04 Feb 2014, 00:31

Ova mi je najlepsija od svih ^^

Image
http://schecterguitars.com/guitars/blac ... c-8-detail

A bas bih voleo i sedmozicanu sa floydom.

Kad cu da imam sve gitare sto hocu kad

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: 7+ string talk (manje-vise, GAS tema)

Post by mislim_stvarno » 04 Feb 2014, 08:30

ovaj mat crni je mnogo sexy :D (samo da ima zicu manje :mrgreen: )

a abalon inlayi i bajnding je nesto najgore sto mogu da ubace na gitaru :povrac: ltd je to dosta furao, kao schecter... ni tree of life meni nije nista bolji, ovi schecterovi krstovi meni izgledaju prihvatljivije (da nisu abalon).

Mada na ovom pgm sto je applepie okacio i donekle na universu moze abalon da se provuce :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest