Magneti kvar

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
theory93rk
Posts: 25
Joined: 12 Aug 2013, 15:33

Magneti kvar

Post by theory93rk » 03 Feb 2014, 01:17

Koji su "simptomi" otkazivanja magneta ? Imam gibson les paul studio,i kad sviram na distorziji i prebacim na bridge pickup dosta je los zvuk,dok recimo na middle zvuk je prefektan..jel zna neko sta je u pitanju ? hvala!

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Magneti kvar

Post by Trooper » 03 Feb 2014, 02:10

Male su sanse da su otisli magneti. Pre bih rekao da je otisao switch ili potencinciometri

theory93rk
Posts: 25
Joined: 12 Aug 2013, 15:33

Re: Magneti kvar

Post by theory93rk » 03 Feb 2014, 20:47

A kako da znam tacno sta je ? jel mogu sam to da zamenim ili je najbolje da odnesem nekom majstoru ?

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti kvar

Post by Funkomat » 03 Feb 2014, 21:10

to sto kazes da je zvuk "dosta los" nam bukvalno nista ne znaci.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Magneti kvar

Post by mislim_stvarno » 04 Feb 2014, 08:31

Funkomat wrote:to sto kazes da je zvuk "dosta los" nam bukvalno nista ne znaci.
meni znaci dovoljno da mu na ovo pitanje
theory93rk wrote:A kako da znam tacno sta je ? jel mogu sam to da zamenim ili je najbolje da odnesem nekom majstoru ?
odgovorim sa odnesi u servis :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Magneti kvar

Post by Funkomat » 04 Feb 2014, 20:14

to da :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Magneti kvar

Post by tommytigh77 » 05 Feb 2014, 06:39

theory93rk wrote:Koji su "simptomi" otkazivanja magneta ? Imam gibson les paul studio,i kad sviram na distorziji i prebacim na bridge pickup dosta je los zvuk,dok recimo na middle zvuk je prefektan..jel zna neko sta je u pitanju ? hvala!
Zaboravi distorziju. Probaj gitaru na clean pojačalu, pa ako na ''bridge '' poziciji nema zvuka, ili je mnogo slabiji signal u odnosu na middle ili neck poziciju na prekidaču (pod uslovom da su svi potenciometri na gitari otšrafljeni do neba), u tom slučaju, otvori gitaru, probaj da slikaš šemu, postavi je ovde, pa će neko naći rešenje da ne ideš kod majstora i trošiš pare za sitan kvar.
Ali ako na bridge magnetu imaš signal, a taj zvuk ti se ne SVIĐA, to je druga stvar. Jedino mogu da ti savetujem da probaš malo da smanjiš volume i tone kontrole za taj magnet, kao i da ga ne približavaš previše žicama, 2-3 mm maksimum. Takođe, probaj da spustiš magnet koji je bliži vratu, jednostavno ga ušrafi malo nazad u trup gitare tako da imaš jednak ''izlaz'' na svim magnetima. Po pravilu, što je magnet dalje od kobilice, to treba da bude dalje od žica. Možda je tvoj ''neck'' magnet bio previše podignut, pa je zato ''bridge'' zvučao anemično...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest