Koferi za strat/tele kod nas

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koferi za strat/tele kod nas

Post by Kristijan » 26 Feb 2014, 18:22

Ја на пробе треба да идем у Београд, и онда сву опрему трпам у гепек. Да ти право кажем, чак и овај лаки стиропорски кофер боље врши посао у том случају. А за акања по аутобусима и за ношење гитаре свуда наоколо свакако буде лакше са гиг бегом, ту је кофер непотребно кабаст.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koferi za strat/tele kod nas

Post by hipihill » 26 Feb 2014, 19:17

Nikako ne volim te tkzv. “univerzalne” kofere. Smatram da dobra i skupa gitara zaslužuje da bude u odgovarajućem koferu, a to je onaj u kojem leži kao salivena. Telac i Strat imaju različite veličine tela i zato treba nabaviti baš namenski kofer za odgovarajuću gitaru. Gitara ne sme da landara u koferu niti da bude pretegnuta. Jedan od važnih detalja je visina onog utora u kojem leži vrat i to je različito kod većine modela. Nisu fabrike šašave što gitaru isporučuju u namenskom koferu.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Koferi za strat/tele kod nas

Post by Fenderica » 04 Mar 2014, 10:50

Šta je kofer za gitaru? izvadiš gitaru iz stalka, gurneš je u kofer, kofer u gepek prepun opreme,dodješ do kluba, izvadiš kofer iz gepeka, uneseš ga u klub, izvadiš gitaru iz kofera, kofer ti bace negde u ostavu kluba punu praznih gajbi, odsviraš svoje, ubaciš gitaru u taj kofer, odvezeš se kući, izvadiš je iz kofera i ubaciš u stalak za lakše manipulisanje sa njom. Sa estetske strane i kofer od 200 i kofer od 40€ će se isto poderati. Sa praktične strane svaki kofer u kome gitara nema lufta je odličan.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Koferi za strat/tele kod nas

Post by nikolic025 » 05 Mar 2014, 15:52

http://www.thomann.de/de/thomann_egitarren.htm

Ja imam ovaj,toliko sam ga i platio,doneo mi prijatelj iz Nemacke...Super je izrade,extra lezi gitara,tvrd i otporan,sarke odlicne...Jedina zamerka,koja mi je uzasno smetala kad je stigao,jeste to sto skaj ili sta li je vec, ima mehurice i to po celom koferu,kao da ne na vlaznom lepljen,pa se razlepio,nista strasno,ne visi to,ali mi je smetalo za nov kofer...Da sam ga uzeo kod nas,vratio bih ga momentalno,ali jbg...Jos se dvoumim izmedju tweed-a i crnog i uzmem crni,a razlika u ceni 5E,nego sto mi se nije svidjalo sto je tweed crven unutra,nekako mi je crni univerzalniji,ali sam se ocigledno zajebao...No evo,skoro godinu dana sluzi,naguravan u kombi pun opreme,posto sam ja poslednji ulazio,proputovao celu bivsu jugu i nije se razlepio niti pokidao,ali jos ima te baloncice...
A imao sam i one fenderove sto su isli uz gitare,i starije verzije,pravougaone,a i novije u obliku gitare...To meni skoro ko Aster,ni jedan nije lepo lezao,nego moras da ga centriras,i gazis da bi zatvorio sve sarke,taj u obliku gitare,nema mesta vise ni za sta osim za rezerne zice i krpicu...Jackson kofer sto ide uz Japance i Ibanez uz Prestige serije su mi brutalni...

http://www.thomann.de/de/thomann_egitar ... _tweed.htm

A ovo sam trebao i da ne razmisljam...


Nego,jel se isplati presvlaciti kofer kad se izguli i razlepi ili novi oMa?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest