Koji jeftini strat?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 30 May 2014, 22:10

Niko nista ne kuca po forumu ovih dana ionako, soo, why not... Planiram da dam neke nevelike pare na nesto stratoliko. U sustini, treba mi nesto za neki eksperiment, i za razgibavanje prstiju kad idem na faks u velikome gradu, da ne bih vukao gitaru stalno tamo-vamo. Squier Bullet, Affinity? Aster, Rooster? Mozda da ganjam neku Yamahu? Ili da ustekam za neki Squier Standard mozda? Koliko bih uopste dobio ulaganjem nesto malo vise para? Ima i nekih replika kojekakvih po oglasima, mozda gledati i na tu stranu? Previse pitanja, premalo odgovora. :D Ako nekog ne mrzi neka kucne sta je po njemu dobro medju tim ultra jeftinim stratolikim djitarama, i zbog radi cega. :D Budzet mi je grizom savesti ogranicen na nekih 150 evra, ali sto manje dam, to bolje. :D Also, rosewood grifplatna, ne bih javor. Because of reasons. :bambi:
Spoiler:
Takodje, ukoliko neko ima neko veslo da mu se vuce po kuci, a nema kome da proda, otvoren sam za sve vidove saradnje. :D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by nemanjavelimirovic » 30 May 2014, 22:13

Aria STG (imas je za 70-80e cesto po oglasima) i ubudzish joj Wilkinson keramicke magnete. To je to. :) :ziveli:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 30 May 2014, 22:20

Like this?
https://www.kupujemprodajem.com/Aria-st ... _id=275996
https://www.kupujemprodajem.com/Aria-st ... _id=275996
Doduse, ova druga nije 70-80 evra, ali ima neki stalak, torbu, stimer i kabal. Mada mi ne treba nista od toga. :bambi:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koji jeftini strat?

Post by komil » 30 May 2014, 22:37

Moje iskustvo je da su korejski generalno bolji od kineskih. Recimo, veoma pozitivno me iznenadio Marathon, a to je gitara koja je nova 100eur u Nemačkoj bila.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 30 May 2014, 22:45

Sve gitare koje su izasle iz korejskih fabrika, a da sam ih drzao u rukama, su bile u najmanju ruku dobre. Neke cak i neverovatno dobre. Uzimam u razmatranje sve, tako da Komil, ako imas neku konkretnu ideju, pucaj. :D Jedini Marathon na kp - https://www.kupujemprodajem.com/Maratho ... id=1697954 ... Na tako nesto si mislio?

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 30 May 2014, 22:56

Mislim, šta fali Squier-u .. ako se želi stratolika gitara za malo para?!? :?:
Ne shvatam, zašto i u ovom segmentu, NEKO traži kopiju kopije originala? Pa bila to kopija Skvajera? Zašto ne kupiti "original" Squier i uživati u stratokasteru, već tražiti leba preko pogače i kupovati neke gitare koje i ne izgledaju kao stratokasteri, sudeći prema obliku glave, ploče za magnete i ostalog?!?
Velim u sebi, Squier - jeftina zamena za Fender Stratocaster, koji je sinonim za STRAT,. ..samim tim, ako ga oni prave ... zašto kupovati kopiju kopije za iste pare kada može original kopija?

Uvek sam se čudio ljudima koji se dvoume šta da kupe kada su stratolike gitare u pitanju za 100€. Ljudi moji, tu je Squier by Fender, i nema šta da se traži dalje. Neće ni Aster, ni Aria, ni Rooster, ni Muda Čuda, .. biti nešto bolje, biće to jeftine kopije Fender Stratocaster gitare. Ako je tako, daj onda bar da kupim jeftinu kopiju koju sam Fender odobrava i nema da razmišljam. Čak šta više, izgleda kao pljunuti strat i glava i telo. Kod ostalih je sačuvaj bože.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 30 May 2014, 23:09

Ako ima nesto kvalitetnije od Squier-a, u mojim ocima, to sto izgleda isto kao Fender i sto je Fender stavio svoje ime na gitaru nece znaciti nista. Ja samo zelim da izvucem najvise sto moze za male pare. Ne trazim madjije i cuda, samo neka bude pristojna, da se setupuje da bude udobna, i da ima taj strat prizvuk. I da se ne raspadne, jer ne planiram da je mazim. :D

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Koji jeftini strat?

Post by Trzalica » 30 May 2014, 23:21

Tenji wrote:Ako ima nesto kvalitetnije od Squier-a, u mojim ocima, to sto izgleda isto kao Fender i sto je Fender stavio svoje ime na gitaru nece znaciti nista. Ja samo zelim da izvucem najvise sto moze za male pare. Ne trazim madjije i cuda, samo neka bude pristojna, da se setupuje da bude udobna, i da ima taj strat prizvuk. I da se ne raspadne, jer ne planiram da je mazim. :D
Misliš, neko je hteo da zajebe Fender i da za 100€ ponudi bolju gitaru od samog originalnog Fender Stratocastera, da ne spominjemo nisku klasu Fendera koja se zove Squier?!? :lol: Tako nešto tražiš?!? :grummel_2: Eh, komerade, još se tako nešto nije rodilo. :!: Sve te kopije od 100 i kusr € su isti Q.
Možda jedino onda kada neki Behringer odeljak pod nazivom QurachPalach etc. reši da izda strat za 100€ kvaliteta USA Fender Stratocastera , ali to se još nije pojavilo. :(
Znaš, samo je niskobudžetna Bugera uspela da zajebe sva "BUTIK" fancy pojačala od 1500 i kusur evra, kako izradom tako i zvukom za mizernu cenu. ;) Na svu nesreću, teško da postoji nešto slično u segmentu stratolikih gitara do 150€.
Zato, uzmi Squier i .... sviraj! :ziveli:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 31 May 2014, 01:01

Trzalica wrote:Misliš, neko je hteo da zajebe Fender i da za 100€ ponudi bolju gitaru od samog originalnog Fender Stratocastera, da ne spominjemo nisku klasu Fendera koja se zove Squier?!? :lol: Tako nešto tražiš?!? :grummel_2: Eh, komerade, još se tako nešto nije rodilo. :!:
Ah ne, sta cu sad da radim? :?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by nemanjavelimirovic » 31 May 2014, 01:11

Uzmes ovaj beli i turish mu wilkinson magnete. Kad ukljucis u pojacalo, platices mi pivo. :D :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Koji jeftini strat?

Post by komil » 31 May 2014, 01:41

Tenji wrote:Sve gitare koje su izasle iz korejskih fabrika, a da sam ih drzao u rukama, su bile u najmanju ruku dobre. Neke cak i neverovatno dobre. Uzimam u razmatranje sve, tako da Komil, ako imas neku konkretnu ideju, pucaj. :D Jedini Marathon na kp - https://www.kupujemprodajem.com/Maratho ... id=1697954 ... Na tako nesto si mislio?
Ahhhh! Ta gitara je nekad bila moja :)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koji jeftini strat?

Post by nesharm » 31 May 2014, 10:37

Ako uspes da nadjes neki Affinity za 100-110 evra, onako dobro da se iscenkas, ili Vintage V6 koji opet mozes da se cenkas za 130-140 evra, to ti je malo visa klasa od gitara koje su 100-110 evra nove. Affinity su sigurno, za V6 ne znam, keramika magneti, ali definitivno zavrsna obrada nesto bolja od Bullet-a i sl. Imas i Squier standard, ali niko nece da mu obori cenu ispod 150 evra, a i pitanje u kakvom su stanju gitare (ponajvise pragovi).

P.S. Razmisli o Pacifica varijantama, moze tu da se ubode vrlo krsten primerak, a cene im jezivo padaju kad trebaju da se prodaju.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by sirac-šunka » 31 May 2014, 10:54

Imam ja nekog Tanglewood-a po kući se vucara... Mog da ti ga pošaljem da probaš, pa ako odgovara, se nađemo na nekih 80 jura :)
Jedini problem što bi trebalo da ga sastavim... :hide:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Koji jeftini strat?

Post by majtimika » 31 May 2014, 11:13

Bulett je po meni naj bolja kupovina u toj ceni 70-80 jura mnogo bolji feel ima od skupljih squiera tipa do 200 jura jes da tamo bude malo bolji hardver ali jako malo ali sam bulet vise lici na strata nego ijedan standard ili afiniti ali sta ja znam narocito sto ga uvek mozes uz neko cenkanje uzeti iz 50-60 tr ti onda ostaje ostatak novca za zamenu magneta za 80-tak eura se ladno kupuje set sa am standarda i onda imas super gitaru u normalan setup naravno

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Koji jeftini strat?

Post by Tenji » 31 May 2014, 11:31

Bio sam malocas do ove radnje u NS sto prodaju Ariu za 8800. Probao sam, rezonantna gitara, malo teze telo, ima jedan ruznjikav cvoric na drvetu vrata, akcija je Robin Hud, mozes strele ispaljivati, ali fin tanak vrat, kada bi se malo spustile zice to bi bilo ok. E sad, ja nisam neki ekspert za setup, znam koliko mi treba da namestim svoje gitare, i gitare svojih bliznjih :mrgreen: , ali onako visoke zice nisam nikada imao priliku da spustam, nekako kao da vrat bezi iz ravni tela trip, koliko je to moguce korigovati sipkom uopste? Enivej, ne trcim nidge sa kupovim, pokusacu da pogledam i probam sve za sta se ukaze prilika.
Nesharm, Pacifika je u razmatranju, ako se pojavi neka na oglasima na nekoj razumnoj udaljenosti da mogu da skoknem i da je probam, uradicu to. Slicno vazi i za afiniti skvajere.
Sirac, u citavoj ovoj prici zelim da izbegnem cimanja sa slanjem, da si blize, rado bih skoknuo do tebe da probam, ali ovako da te cimam da saljes, pa da se ispostavi da mi se ne svidja, pa da ti vracam... Skupa je to rabota. :D Ako sve otpadne, imam te na umu svakako, ali za sada neka bude na stand by. :ziveli:
Majti, gledacu i bullet-e, to je najjeftinija opcija, pored astera i roostera, tako da je u razmatranju svakako.

Ako neko ima neki konkretan primer, oglas, zna nekog ko zna nekog, samo pucajte. :D Interesantna je ova kupovina jeftinih stvari, a ja se ne zurim nigde, voljan sam da razmotrim sve. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest