Za ljubitelje jazz trzalica

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Za ljubitelje jazz trzalica

Post by bancika » 02 Aug 2014, 23:44

Evo kako otprilike zvuci gs mini sa gravity sunrise od 1.5mm. Uzmite u obzir da je snimljeno telefonom i da su zice stare jedno 3 meseca (elixir nano)...a i ja si veze nemam :) sta znam, meni je ok za malu gitaru. :D

http://www.soundcloud.com/bancika/gs-mini-gravity-sunrise

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Za ljubitelje jazz trzalica

Post by zwelj » 03 Aug 2014, 02:24

bancika wrote:Evo kako otprilike zvuci gs mini sa gravity sunrise od 1.5mm. Uzmite u obzir da je snimljeno telefonom i da su zice stare jedno 3 meseca (elixir nano)...a i ja si veze nemam :) sta znam, meni je ok za malu gitaru. :D
Vrlo lepo zvuci, mada, previse je faktora da bi se objektivno procenilo koliki je doprinos same trzalice. Mozda bi bilo zgodno, ukoliko imas vremena za neki uniformisani test, koji bi se sastojao od identicnih patterna: strumminga, razlaganja i krace melodijske fraze, a kao referencu, da pre testiranja svake nove trzalice pattern odsviras prstima...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Za ljubitelje jazz trzalica

Post by bancika » 03 Aug 2014, 16:45

Mislio sam da dodam sound bytes ali moram da uzmem neki kondenzatorski mic i to bi moglo tek u srbiji posto mi je tamo interface. Nesto slicno sam mislio, strum par akorda, razlaganje i melodija...uvek snimljeno na isti nacin. Onda mozes da pustis jednu za drugom i cujes razliku. Kao acoustic letter sto radi otprilike sa gitarama. Taman cu da imam kompletiranu kolekciju trza dok se vratim pa mogu da snimim sve odjednom, da zice i ostali faktori budu fiksni.

Ali slazem se da fleksibilna trzalica dodaje nesto...samo ako je tanka zna da ima onog onog klap-klap zvuka i gubim osecaj kontrole. Ova dava mi se sve vise svidja u tom pogledu. Vise kontrole daje nego tanke a moze da flexa ako se uhvati "plice"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest