Strat - šum - uzemljenje?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by Overdrive » 28 Aug 2014, 21:10

i dalje isto
zaključujem dam su u pitanju jači magneti kod jedne gitare u odnosu na drugu

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by coca » 29 Aug 2014, 15:48

probaj i opciju da cimnes neko drugo pojacalo pa da vidis sta se desava!!!!,moglo bi da bude problema sa uzemljenjem u celoj mrezi kuce,ili je mozda u pitanju takav wiring tog strata da se pojavljuje taj sum,mozda neka indukcija u odnosu pojacalo/mreza/gitara...,ali svakako probaj da dovuces neko drugo pojacalo kuci...pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by Overdrive » 29 Aug 2014, 15:53

coca wrote:probaj i opciju da cimnes neko drugo pojacalo pa da vidis sta se desava!!!!,moglo bi da bude problema sa uzemljenjem u celoj mrezi kuce,ili je mozda u pitanju takav wiring tog strata da se pojavljuje taj sum,mozda neka indukcija u odnosu pojacalo/mreza/gitara...,ali svakako probaj da dovuces neko drugo pojacalo kuci...pozz.!!!Coca!!!
probao već sve to

rezultat je : jedna gitara šumi (a sve dobro povezano), druga ne.

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by coca » 29 Aug 2014, 19:58

o.k.!!!,sta je tu je...pozz.!!!Coca!!!
P.S.:pogledaj i kondenzatore na potu(premeri ih tipa treba da budu ili 0.047mic.F ili 0.022mic.F????

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by nebeskacarica » 21 Sep 2014, 20:31

Imam sličan problem kao i Overdive, naime, odnedavno na mom AVRI 57 stratokasteru imam ta pucketanja i šumove kad dodirnem žice....pored toga jedan od tone potenciometara mi je izgubio na hidrauličnosti i sve se teže okreće. Koji najbolji pot preporučujete za Fender '57 (nebitno koliko košta) i da li njegova zamena podrazumeva stavljanje nove kapice, tj. ovog okruglog dela koji mi je već od sviranja i korišćenja pomalo vintegast - nadam se da on, kao originalni deo gitare, ostaje i dalje...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by Overdrive » 21 Sep 2014, 23:50

carice, iskreno mislim da šum nećeš rešiti potenciometrima

oni su posebna priča i ili krckaju i šume dok se okreću, ili ne

to što si opisala, posle dosta ispitivanja, izgleda da ipak zavisi samo od magneta koji su na gitari.

neki jednostavno imaju taj momenat, neki ne.

Ja imam dva strata sa različitim magnetima i na jednom (57) se dešava taj problem, na drugom je sve tiho..tako da...to ti je to

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by nebeskacarica » 22 Sep 2014, 08:44

Nije u pitanju standardno single coil zujanje na 57-ci, to se podrazumeva kod ove gitare i nimalo mi ne smeta...ovo su dodatna neka pucketanja i baš se primeti. Moram probati na nekom drugom pojačalu da vidim da nije do njega...a što se tiče potenciometra, svakako je zreo za sanaciju tj. možda i potpunu zamenu.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Strat - šum - uzemljenje?

Post by mateuspoz » 03 Oct 2014, 09:04

Funkomat wrote:..... Za gitaru su cts najbolje za sta ja znam.
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest