Savjet za magnete, za les paul-a

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
mp3
Posts: 10
Joined: 02 Jul 2013, 04:06

Savjet za magnete, za les paul-a

Post by mp3 » 11 Jan 2015, 04:10

Pozzz kolege. Imam Les paul-a zakk wylde, i na njemu EMG magneti, sa kojima nisam ni malo zadovoljan... Sviram narodnjake, i razmisljao sam da promijenim magnete. Volio bih da cujem vase savjete i prijedloge za magnete. Unaprijed zahvalan :)

kriper
Posts: 15
Joined: 02 Nov 2014, 16:08

Re: Savjet za magnete, za les paul-a

Post by kriper » 11 Jan 2015, 15:44

U principu ti je najbolje da probas ako mozes da je prodas,menjas i uzmes nesto sa singlovima npr. strat,tele moza cak i jaguar ili mustang,mada mozes i neke druge hambakere da stavis koliko sam video dosta narodnjaka ih koriste ali to ce vec neko iskusniji sa foruma da ti preporuci.

mp3
Posts: 10
Joined: 02 Jul 2013, 04:06

Re: Savjet za magnete, za les paul-a

Post by mp3 » 11 Jan 2015, 21:24

A imam Ilianni strata sa DG20 magnetima i prezadovoljan sam, aaa Zakka ne bih prodavao, jer mi je prva gitaraaa i zadrzao bih je, ali bih je malo sredio... Pa ne znam koje magnete da stavim....

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Savjet za magnete, za les paul-a

Post by Overdrive » 11 Jan 2015, 23:29

mp3 wrote:Sviram narodnjake..
onda

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savjet za magnete, za les paul-a

Post by bancika » 13 Jan 2015, 13:49

Ako si vec ogranicen na humbuckere, ja bih gledao neke koji nisu klasicni honky PAF i nisu "metalski" (ko te sto imas). Recimo dimarzio humbucker from hell u neck i nesto svetlo u bridge da se slaze, paf pro ili paf joe... Ili komplet air classic. Trenutno su neki modeli jeftiniji kod nas nego sto su u Americi pa su dobra kupovina.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Post by umart » 21 Jun 2015, 23:09

ako je epi ZW sve su sanse da je famozna h4 serija emg-jeva.kao vjekovni hejter EMG-ja mogu da posvjedocim da sam cuo tacno dvije gitare za svog vakta gdje taj magnet zvuci kako treba,i nijedna nije bila LP.ali,ono sto je bitnije od toga je da iz tvog opisa moze jos ponesto da se zakljuci,sto implicira da generalno nisi zadovoljan tonom koji sad od opreme imas.s' toga,prije nego sto krenemo dalje,odgovori na sledeca pitanja:

ta druga gitara,sta je,kako si sa njom zadovoljan?

dje su problemi,na klinu,na drajvu,krancu?

koristis li pojacalo,i koje ako koristis?ili se bodes u neki proc pa na razglas ili nesto trece?ako je u pitanju proc,dal' koristis stock farbe ili si sam muckao?

generalno,mislim da bi toj djitri najbolje lezao bas blago vruci set neceg PAF-olikog.od magneta koji se stock stavljaju na kineske tokai-je (mislim da ih radi SAR) i koji su odlicni,pa nadalje.caveat je sto tebi realno za one klin pasaze sa 4-5 kila horusa i riverba treba singl na bridzu ili cuvena stratova medjupozicija 2 (bridz+midl).da bi iole blizu tome bio na hamovima treba ti split.ti SAR-ovi koliko me sjecanje sluzi nemaju 4 conductor kabl sam po sebi,ali nije dzeva nije to neki problem da ti lokalni majstori izvedu,naravno ako se odlucis za njih.

ako lova nije problem,za LP ima pregrst izbora,i svako od nas je podosta subjektivan po tom pitanju.od onog sto odje ima,i bude ga cesto poprilican sejf bet je JB/59 kombo dankanov,sa pomenutim splitom.ili air norton+paf pro.SD je nesto midlastije resenje samim tim ocekuj bolji zvuk na drajvu,DiMarzio je vise scooped,ali klinovi bi trebali znacajno biti bolji.JB na splitu nije neka fantazija,ali npr custom 5 je sabio na splitu u bridzu.mogao bi do sjutra da pisem,bas zato sto ima toliko opcija. :)

tako da je najbolje da malo obijes net i poslusas sto vise snimaka raznih hamova i da vidis sta bi tebi najvise odgovaralo.ti pasivni EMG-jevi mogu da budu podnosljivi u par scenarija,ali generalno ne u tvom.ali prvo i najbitnije,i ono sto ne kosta,trablsutuj svoju opremu,proc,pojacalo,gitaru pa sibaj dalje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest