Šuštanje gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Šuštanje gitare

Post by Bojjan96 » 25 Jan 2015, 21:02

Ok ljudi,imam problem pa ne znam šta da radim. Radi se o Squieru Jagmasteru,mada mislim da je to nebitno u ovoj priči. Naime gitara kada je uključena na pojačalo ima dosta neprijatno brujanje. Kada stavim ruku na dzek,bukvalno naslonim prst ona prestane da bruji. Isto tako i kada pipnem dzek na pojačalu prestaje da bruji ili samo stavim ruku na žice. Nikakva nagla promena položaja dzeka,samo naslanjanje prsta. Nije do pojačala,nije do kablova, 100%.

Sad,da li je do mase,pota ili čega. Ne verujem da je pot. Ae saveti,ideje,šta raditi? Imao neko ovakva iskustva?
Neki drug mi reče da je masa. Al' nije stručan. Šta da radim i da li mogu to sam da popravim. Dosta mi je hitno.

Poz!! :ziveli: O/

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Šuštanje gitare

Post by nemanjavelimirovic » 25 Jan 2015, 21:07

Image
Masa ti dolazi ispod bridza gitare a ovo shto izgleda kao antena treba da bude na masi... :) :ziveli:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Šuštanje gitare

Post by coca » 25 Jan 2015, 21:22

Pogledaj da li je cvoriste mase razlemljeno,gotovo san siguran da je u pitanju lem koji se odlemio na jack-u,ili je popustio lem....
Savet lemilicu u ruke i lemi,ako nisi vican ponesi kod nekoga ko se u to razume...pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Šuštanje gitare

Post by Bojjan96 » 25 Jan 2015, 21:36

Ok,hvala vam puno na brzim odgovorima :v

Ako još neko ima neku ideju ili tutorijal ako smo zaključili šta je neka pošalje da vidim pre nego što se dohvatim lemilice.

Poz!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Šuštanje gitare

Post by bancika » 28 Jan 2015, 09:16

nema sta, problem je sa masom. Da li sum nestaje kad pipnes zice? Ako ne, onda je mozda los kontakt mase sa bridge-om. Ne znam kod te gitare kako se kaci masa, ali treba proveriti. Ako nestaje sum i tako, onda je negde drugde los kontakt sa masom koji treba zalemiti....ne gine ti lemljenje u svakom slucaju.

Proveri prvo vizuelno sve lemove i malo proklati zice. Los lem se vidi. I ako radis prelemljivanje, nemoj samo bezumno da nabacujes kalaj na lemove. Nije poenta u kolicini.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Šuštanje gitare

Post by Bojjan96 » 28 Jan 2015, 22:49

bancika wrote:nema sta, problem je sa masom. Da li sum nestaje kad pipnes zice? Ako ne, onda je mozda los kontakt mase sa bridge-om. Ne znam kod te gitare kako se kaci masa, ali treba proveriti. Ako nestaje sum i tako, onda je negde drugde los kontakt sa masom koji treba zalemiti....ne gine ti lemljenje u svakom slucaju.

Proveri prvo vizuelno sve lemove i malo proklati zice. Los lem se vidi. I ako radis prelemljivanje, nemoj samo bezumno da nabacujes kalaj na lemove. Nije poenta u kolicini.

Da,šum nestane kada pipnem žice.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest