Versatilna gitara?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 03 Feb 2015, 15:23

bancika wrote:Meni jedino kod njega smeta to sto ima samo kombinacije kao LP. Nema splitovane, parallel ili neke varijante koje bi bile pogodnije za clean.
Meni to i ne smeta toliko. Ima pristojan clean i bez toga. Nisam ga probao. Nemam gde. Jedino ako budem isao u Nis skoro ili neki drugi grad koji ima Mitros radnju.

icatenej
Posts: 4
Joined: 20 Apr 2014, 16:43

Re: Versatilna gitara?

Post by icatenej » 04 Feb 2015, 10:01

Evo moje "versatilne" gitare koju sam završio pre neki dan :) On-Off prekidač za svaki pickup posebno plus prekidači za splitovanje oba hambakera posebno. Time je pokriveno praktično sve - od klasičnog strat zvuka do masnog tona za solo ili neko rokanje...

Image

Image

Nešto sad razmišljam - neka super-mega-giga versatilna kombinacija uključila bi još recimo push-pull na oba tone pota za prebacivanje hamova iz paralele u seriju i obrnuto :)

Da se vrnem na topic - moj neki savet bi bio da kupiš bilo kakvu stratoliku gitaru sa dobrim hardverom koja tebi "leži" u smislu osećaja na vratu i ukupnog osećaja (cenim da može da se nađe realtivno povoljno odlična gitara u tom smislu), a da ostatak para uložiš u neke magnete koje preferiraš i ovakvo nekakvo "custom" ožičenje. Jedino obrati pažnju kako je telo gitare izrutirano, da ne dođeš u situaciju da moraš da kopaš drvo da bi uvalio neki klasični hambaker (u tom smislu treba gledati da se uzme neka gitara koja već ima HSH kombinaciju). To je mojih 5 centi povodom ove teme :cao:

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 04 Feb 2015, 18:11

Ne bih ja smeo toliko da cackam gitaru zato sto blage veze sa tim nemam. Btw, koji su to magneti?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Versatilna gitara?

Post by bancika » 04 Feb 2015, 18:26

Ne znam ovi charveli sto se prodaju kod nas da li su meksicki ili japanski. Do pre neku godinu su se pravili u japanu, a sad izgleda u meksiku. Mada kod nas sve kasni, pa je moguce da su japanski, sto je odlicno. U najgorem slucaju je meksicki...recimo da uzmes meksickog fendera i da ga budzis...450e za strat, skoro 200 za magnete, 150-200e za floyd, plus vreme i trud da mu sve zamenis - izaci ce skuplje nego sto je taj charvel i na kraju imas budzenu gitaru...a i charvel mi deluje u startu bolje uradjen nego fender. Ako vec volis malo vise heavy svirku, njemu je vrat dosta modernije uradjen nego stratovima. Compound radius, veci pragovi, quartersawn javor (stabilniji nego flat koji stavljaju skoro svi, ukljucujuci i fender).

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 04 Feb 2015, 18:41

Ja mislim da su ovi Charveli kod nas japanski.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Versatilna gitara?

Post by fattwang » 04 Feb 2015, 18:43

icatenej wrote: On-Off prekidač za svaki pickup posebno plus prekidači za splitovanje oba hambakera posebno.
Kako se snalaziš sa ovim, naročito uživo? :shock:

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 04 Feb 2015, 18:48

I ja se pitam :O.o: Nasao sam jednu lepoticu, napravio sam topic za nju: viewtopic.php?f=20&t=24263

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Versatilna gitara?

Post by bancika » 04 Feb 2015, 18:58

fattwang wrote:
icatenej wrote: On-Off prekidač za svaki pickup posebno plus prekidači za splitovanje oba hambakera posebno.
Kako se snalaziš sa ovim, naročito uživo? :shock:
toggle switchevi su mi uzasni na gitarama. Neki likovi iz USA su mi nudili njihov switching kit sa 235654 prekidaca za dz, samo da ga ugradim u gitaru i opisem na sajtu...rekao sam im - 'fala, b'ate, ne treba :)

Image

icatenej
Posts: 4
Joined: 20 Apr 2014, 16:43

Re: Versatilna gitara?

Post by icatenej » 04 Feb 2015, 19:25

Kako se snalaziš sa ovim, naročito uživo? :shock:
Pa gledao sam Briana Maya :D :D :D On ima jedan prekidač više od mene - jbg, kad može on da svira pred 100 'iljada ljudi i da uključi/isključi sve šta treba i kada treba, mogu i ja dok mi žena jebe mater ("daj utišaj, jebote, da li si normalan!!!" prim. prev.). :D :D Šalu na stranu, nisam vam ja neki veliki profesionalni svirac. Volim muziku, volim da sviram, volim da to sve fino zvuči, volim da čačkam oko instrumenta itd., ali ne živim od toga. U tom smislu, ne mogu da kažem kako bi se ova skalamerija sa prekidačima pokazala u živoj svirci kojom se zarađuje za lebac nasušni, ali ne vidim da bi bio neki veliki problem. Barem meni period navikavanja nije bio preterano dugačak za ove neke stvari koje volim da sviram.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Versatilna gitara?

Post by Dersu Uzala » 04 Feb 2015, 20:03

Ne prave Charvele odavno u Japanu. Ovi San Dimas Pro i te fore su Mexico, a prave neke druge modele i u Kini, Indoneziji i Koreji.

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 04 Feb 2015, 20:56

Dersu Uzala wrote:Ne prave Charvele odavno u Japanu. Ovi San Dimas Pro i te fore su Mexico, a prave neke druge modele i u Kini, Indoneziji i Koreji.
Drugim recima, sranje su?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Versatilna gitara?

Post by Dersu Uzala » 04 Feb 2015, 21:41

Nisu sranje ali su to blend gitare. Sve oko njih je blend. Nema nikakav ukus. A nisu bome ni jeftine. Strazde sa hambakerima i manje zaobljenim vratovima.

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Versatilna gitara?

Post by tHe bLuEsMaN » 04 Feb 2015, 23:16

O ukusima se ne raspravlja, naravno, ali sve te zajebancije meni se nikad nisu svidjale, gitara dobija digitalni, a gubi zvuk koji bi trebala da ima, ako zelis Gary Moore zvuk trazi Les Paul. Za 1000 eura mozes naci odlican japanski Tokai ili Fujigen u Artistu koji ni malo ne zaostaje za duplo skupljim Gibsonima. Kupices gitaru kojom ces biti prezadovoljan, garantujem. Odi i probaj i sam ces se uveriti. A ne bih se bas slozio sa kolegama da su singlovi za klin, a hambakeri za drajv, sa singovima se moze dobiti odlican drajv, ko je probao kvalitetnijeg fendera zna o cemu pricam. Jedno vreme sam svirao na EMG SA setu ciji singlovi rezu kao lavovi.

OggyPRS
Posts: 18
Joined: 10 Apr 2014, 21:55

Re: Versatilna gitara?

Post by OggyPRS » 05 Feb 2015, 16:54

tHe bLuEsMaN wrote:O ukusima se ne raspravlja, naravno, ali sve te zajebancije meni se nikad nisu svidjale, gitara dobija digitalni, a gubi zvuk koji bi trebala da ima, ako zelis Gary Moore zvuk trazi Les Paul. Za 1000 eura mozes naci odlican japanski Tokai ili Fujigen u Artistu koji ni malo ne zaostaje za duplo skupljim Gibsonima. Kupices gitaru kojom ces biti prezadovoljan, garantujem. Odi i probaj i sam ces se uveriti. A ne bih se bas slozio sa kolegama da su singlovi za klin, a hambakeri za drajv, sa singovima se moze dobiti odlican drajv, ko je probao kvalitetnijeg fendera zna o cemu pricam. Jedno vreme sam svirao na EMG SA setu ciji singlovi rezu kao lavovi.
Ne svidja mi se kod Les Paula sto je suplje telo. Oni stariji sa punim telom su bili zakon, ali ovo sad...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest