Koju od ove dve gitare kupiti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by OVCA » 25 Jun 2015, 19:42

Ha,ha,kako je lako;bacis kosku i krljanje pocinje 'oma!?Covek koji je postavio ovu idiotsku temu,se vise i ne oglasava i sigurno se nece ni oglasiti do kraja :mrgreen: .Verovatno se smeje negde iz prikrajka, citajuci postove "dusebriznika",koji se utrkuju nebi li mu pomogli u njegovoj(avaj)grande dilemi:XD: I zabole ga jako koja je gitara bolja,jer on je svoju gitaru verovatno kupio dosta odavno... :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Perce » 25 Jun 2015, 20:23

zwelj wrote:Forum je mesto okupljanja, razmene misljenja, iskustava i diskusije, a ne portal tipa, draga saveta... vi pitate, mi odgovaramo... Svaka diskusija ima svoj dijalekticki tok i dinamiku koju mudrim moderisanjem treba granati i razvijati...

Kvalitet dobre diskusije se ogleda u obilju razlicitih gledista i valjanih argumentacija, animiranjem pluralistickih ideja... a ne jednoumljem i restriktivnim pravilima... Uloga moderatora je, po meni, u medijaciji i diskretnom nametanju kvalitetnog diskursa, a ne u arbitrazi diskutanata... (Sto je cesto neresiv zadatak s obzirom na nivo nase kulture komunikacije :grummel_2: )
Slazem se. Za kvalitetnu diskusiju je potrebno bar dvoje koji zele da saslusaju i drugu stranu sa razumevanjem. Kada dodje do diskusije tipa "moje je provereno a to sto ti pricas je bzvz", e to smori za sve medalje ovog sveta.
OVCA wrote:Ha,ha,kako je lako;bacis kosku i krljanje pocinje 'oma!?Covek koji je postavio ovu idiotsku temu,se vise i ne oglasava i sigurno se nece ni oglasiti do kraja :mrgreen: .Verovatno se smeje negde iz prikrajka, citajuci postove "dusebriznika",koji se utrkuju nebi li mu pomogli u njegovoj(avaj)grande dilemi:XD: I zabole ga jako koja je gitara bolja,jer on je svoju gitaru verovatno kupio dosta odavno... :ziveli:
Velika je verovatnoca da postignut efekat i nije prvobitno bio u planu ali eto...mozda je momak i pobegao glavom bez obzira :)

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by umart » 25 Jun 2015, 23:32

kristijan:

da,ali ja niti sam moderator,niti sam u administraciji,niti kome namecem ista izvan okvira foruma,niti cak pokusavam da nametnem bilo kakav autoritet u bilo kom vidu,okviru i polju.s' toga je sve savrseno nebitno sem dal' krsim pravila foruma i dal' sam ili nisam u pravu.

sto se tice "emotivnog dozivljavanja" taj spin nece moci tek tako da prodje,nismo svi bas djeca.s' jedne strane baratas "prevazilazenjem okvira foruma" a sa druge strane ispada,ma sve je ovo kul,ja sam kezjual,opusten lik,i jos imas obraza da nekog prozivas za nedoslednost.ozbiljan covjek bi bar rekao "dobro,mozda sam pretjerao" a ovaj spin samo vrijedja.ti odluci sta ce da bude,dal' ista ploca kao do sad,ili ces da se suzdrzis od daljih arogantnih tirada i soljenja pameti,a ja cu,dok imam zivaca i vremena,da tebe i tebi slicne prozivam dok me ili ne banujete ili prosto uteknem kao i svi ostali.

tako da,ako "zamrzavanje komunikacije" ukljucuje prestanak tirada i bar malo kocenja arogancije,to je za mene odlicno jer je to i poenta mog pisanja.slobodno oftopik pobrisi,podijeli warn-ve i banove kako i kome treba,ako si sposoban ljudski ukazi sta,kako i zasto i bice bolje svima.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Kristijan » 26 Jun 2015, 00:12

Не сматрам да сам претерао, пошто сам ствари назвао њиховим именом. Ако ти то тешко пада - то није моја брига.

Шта ће и како ће да буде - то ћемо да видимо. Ради шта знаш, или шта мислиш да мора да се ради. Свакако ми није циљ да се с тобом прегањам, али пошто не постоји начин да предвидим како ћеш да се понашаш не могу да ти обећам како ћу ја да реагујем.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Rockatansky » 26 Jun 2015, 00:55

zwelj wrote:a ne portal tipa, draga saveta... vi pitate, mi odgovaramo...
Heh pa da :) mislim ne treba skretati sa teme, ali moze malo... ;)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by bancika » 26 Jun 2015, 09:58

zwelj wrote:Kvalitet dobre diskusije se ogleda u obilju razlicitih gledista i valjanih argumentacija, animiranjem pluralistickih ideja... a ne jednoumljem i restriktivnim pravilima... Uloga moderatora je, po meni, u medijaciji i diskretnom nametanju kvalitetnog diskursa, a ne u arbitrazi diskutanata... (Sto je cesto neresiv zadatak s obzirom na nivo nase kulture komunikacije :grummel_2: )
pa da, al bas zbog te kulture komunikacije (ili nedostatka iste), bilo kakva diskusija se posle dva posta svede na napusavanje i ispraznu demagogiju. Ako neko moze nesto korisno da izvuce iz ova dva aktuelna threada...

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by zwelj » 26 Jun 2015, 19:03

Rockatansky wrote:Heh pa da :) mislim ne treba skretati sa teme, ali moze malo... ;)
Hm... Barem bi muzičarima trebalo da bude default kako je (za)data tema tek predložak, a da ono, sadržajem najzanimljivije, tek sledi... Motivska obrada, substitucije, slobodne asocijacije i svakovrsne extenzije... ;)

Ne vidim čemu toliko strogoće u jednom virtuelnom prostoru gde realno niko nije ugrožen, dok naprotiv, višak pravila samo šteti, odbija, rađa bunt/inat kod individualističko-empatične prirode muzičara. Čemu stigmatizacija i pravljenje babaroga od nekih članova (Dersu, Boogie, Trzalica...), koji možda odudaraju stilom, pristupom i nekonvencionalnim društvenim ophođenjem...? Lepota forme foruma je i upravo u slobodi izbora sagovornika.

Besmislen je i svaki oblik uravnilovke. Rađamo se drugačijeg nasleđa, formiramo u drugačijim okolnostima koje su determinanta našeg identiteta, viđenja i tumačenja, tako da je svojevrsno rašomonstvo, nužnost naše prirode... A možda i jedini način, iskorak, iz tog subjektivnog mikrosveta, upravo u 'ukrštanju' sa tuđim/stranim-nam iskustvima...
bancika wrote:pa da, al bas zbog te kulture komunikacije (ili nedostatka iste), bilo kakva diskusija se posle dva posta svede na napusavanje i ispraznu demagogiju. Ako neko moze nesto korisno da izvuce iz ova dva aktuelna threada...
Kultura komunikacije po definiciji podrazumeva uspostavljanje i poštovanje protokola, kao neku formalnu sintaksu javnog ponašanja, ali to ne znači samo ispraznu formu (u rukavicama i na note), već pre svega, pouzdan carrier, nosilac semantičkog, afirmaciju i podržavanje kreativnog i stvaralačkog a ne egzibicionističkog (by Duci ;)). Zašto gotovo uvek thredovi sa banalnim temama imaju daleko veći broj reply-a nego oni tipa: naučih, odsvirah, snimih, molim komentar...?

Kao što priroda selektuje, suportujući one sa većim biološkim kapacitetom, tako je i društvo u korelaciji sa mentalnim ambijentom ideja u koje investira... Iako ni ovaj forumski virtuelni prostor nije pošteđen tih, iz realnog sveta preuzetih projekcija: zapiškivanje teritorije, interesnih savezništva, antipatije, ljubomore... cenim da je ovde daleko lakše postići taj kvalitetniji ambijent nego u realitetu koji je isparcelisan daleko složenijom mrežom interesa... Potrebno je samo malo više poštovanja sagovornika i postulat: 'don't shit where you eat'...

igorem
Posts: 2
Joined: 23 May 2015, 14:57

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by igorem » 26 Jun 2015, 20:21

Nije bila koska, a diskusija jeste bila plodotvorna.
Elem, kupio sam:

-Yamaha PAC112v
-Roland Cube 15x
-Korg GB-1 plugin tuner
-Kabla 3m, komplet žica, gig bag

Ovo sve za 25.000,00 dinara.

Kupio na slepo sa neta, platio unapred, stiglo brzom poštom. Ortak probao kad je stiglo, sve ok.

Eto.

Posle sam uzeo i kineski Behringer USB guitar link.

Radi.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Rocker. » 26 Jun 2015, 22:46

Image

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by Perce » 26 Jun 2015, 23:11

igorem wrote:Nije bila koska, a diskusija jeste bila plodotvorna.
Elem, kupio sam:

-Yamaha PAC112v
-Roland Cube 15x
-Korg GB-1 plugin tuner
-Kabla 3m, komplet žica, gig bag

Ovo sve za 25.000,00 dinara.

Kupio na slepo sa neta, platio unapred, stiglo brzom poštom. Ortak probao kad je stiglo, sve ok.

Eto.

Posle sam uzeo i kineski Behringer USB guitar link.

Radi.
Lepo si pazario. Neka te sluzi u zdravlju i veselju ;)
:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koju od ove dve gitare kupiti

Post by bancika » 26 Jun 2015, 23:35

Cool. Ako je sve ispravno fino si prosao. Drzace te par godina pre nego sto pozelis nesto bolje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest