Epiphone 339

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Epiphone 339

Post by hipihill » 12 Aug 2015, 17:52

Pa već sam to napisao ranije, mogu jedino da ponovim:

- Gibson = vrhunski instrument;
- Japanac = vrhunska izrada kojoj je nemoguće naći manu.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Epiphone 339

Post by Rockatansky » 12 Aug 2015, 18:49

Ja bih pre rekao da je Gibson nekad vazio za proizvodjaca gde je sve bilo pod konac, do najsitnijeg detalja, cak i ono sto se ne vidi. Ali izgleda da to nije tako vise danas...

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Epiphone 339

Post by zwelj » 12 Aug 2015, 19:21

hipihill wrote:Pa već sam to napisao ranije, mogu jedino da ponovim:

- Gibson = vrhunski instrument;
- Japanac = vrhunska izrada kojoj je nemoguće naći manu.
:1:

Bez obzira na izradu, Gibson, gotovo uvek, zvuci bolje... A nije da ne navijam za Japance... ;)

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Epiphone 339

Post by hipihill » 12 Aug 2015, 22:06

zwelj wrote:
hipihill wrote:Pa već sam to napisao ranije, mogu jedino da ponovim:

- Gibson = vrhunski instrument;
- Japanac = vrhunska izrada kojoj je nemoguće naći manu.
:1:

Bez obzira na izradu, Gibson, gotovo uvek, zvuci bolje... A nije da ne navijam za Japance... ;)
Gibson zvuči jedinstveno, u tome je poJenta. Teško je definisati "bolje", ali jedinstveno nije. Imaju i drugi proizvođači dobre instrumente, ali ni jedan les Paul ne zvuči kao Gibson les Pual, u tome je jednostavna "tajna"!
Rockatansky wrote:Ja bih pre rekao da je Gibson nekad vazio za proizvodjaca gde je sve bilo pod konac, do najsitnijeg detalja, cak i ono sto se ne vidi. Ali izgleda da to nije tako vise danas...
Ne znam šta podrazumevaš pod tim "nekada"!?
Ja bih podrazumevao 60-70 i delom 80-te godine. Zatim je Gibson kao i fender počeo da gađa više ciljnih frupa pa su nastali ijeftini modeli tipa "Tribute to". To su gitare reda 500-600 dolara, a toliko koštaju i MIM gitare koje su u Americi podcenjene. "Nekada" nije bilo tih cenovnih razreda već je Les Paul bio samo jedan Les Paul i uvek je bio jako skup i većini nedostižan. E sada, uzmi iz današnjice neki les Paul Collector`s Choice pa mu nađi manu! Jes, malo morgen ćeš da mu nađeš manu. Tako se porede Gibsoni. Ne gleda se neka srednja klasa, tu ima propusta u izradi, ali ne i u tonu. Ja imam ES-5 i gitara nema ni najmanju manu!

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Epiphone 339

Post by hipihill » 15 Aug 2015, 18:18

Igrom slučaja dospeo mi je do ruku jedan Epi 339 Pro i jednostavno rečeno oduševio sam se! Gitara nema ni jednu jedinu manu ako izuzmem te jebene kapice koje zaista izgledaju nesimetrično. Kome takve blesave stvari smetaju može za 10-15 e da kupi Gibsonove kapice i da uživa. Gitara radi fantastično! Naravno u odnosu na cenu! Vrat je D sličan Gibsonovom samo malo tanji, meni udoban. Jasno da je urađen od jeftinijeg mahagonija i iz tri dela je. Za one koji ne znaju kod Gibija na gredu od javora sa obe strane se stavljaju supresori od smreke, a Epi to nema već su stranice na gredi. Mora negde da se štedi. Ton tipičan hollowbody i na dobrom lampašu radi baš super. Nemam pojma šta još postoji u tom cenovnom razredu, ali ova gitara vredi svaku paru. Poželeo sam da je imam! Sve u svemu ako neko poželi ovu gitaru neka proveri moje viđenje direktnom probom pa neka je onda kupi ili ne kupi.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Epiphone 339

Post by Rockatansky » 15 Aug 2015, 19:23

Ne znam, do kraja moracu da probam kako zvuci i mozda ako mi se svidi... Pa jos ako bude na nekom snizenju za NG... ;)

Ali meni je to (za kapice i potove) kao kada kupis nov auto i ne radi mu jedan podizac stakla... Ono, pa i nije neki kvar popravice se, ali... :grummel_2:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Epiphone 339

Post by fattwang » 15 Aug 2015, 21:01

Rockatansky wrote:Ne znam, do kraja moracu da probam kako zvuci i mozda ako mi se svidi...
:shock:
Tebi gitara možda i ne treba.
Ove su potovi dobri, ubeđen sam.
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Epiphone 339

Post by Overdrive » 15 Aug 2015, 21:32

hipihill wrote: Gitara radi fantastično! Naravno u odnosu na cenu!
dobro šta je sad ovo? Pa da li bi radila fantastičnije da je skuplja?

Nikad mi neće biti jasno to "radi odlično za tu cenu"

Kao da su ljudi u stanju da na čisto slušanje prepoznaju koliko koja gitara košta..

naučite već jedanput: gitara je ili dobra ili nije, skupa jeftina, nebitno je.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Epiphone 339

Post by nemanjavelimirovic » 15 Aug 2015, 21:43

Overdrive wrote:[ gitara je ili dobra ili nije, skupa jeftina, nebitno je.
Amin. :ziveli:

Meni se ne svidja 339, nekako mi je ni vamo ni namo. Mala je kao les pol a izglada kao 335...Ima originalnu tj Gibson, gitarista iz Kristala i probao sam je jednom prilikom kida kako radi sto se tice tona....
Epiphone može da bude JAKO dobar i Jako loš...treba se uključiti i probati. Ipak su oni starija firma od samog Gibsona...ne treba ih podcenjivati. A eto i Gibson kao takav, toliko škarta izbacuje u poslednje vreme, to je sramota.. (bio pre dva meseca isprobavo upravo gibsone... traže 130.000 recimo za poluzavršenu gitaru, jedino što ima robot tjunere..)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Epiphone 339

Post by tommytigh77 » 15 Aug 2015, 23:53

nemanjavelimirovic wrote:Meni se ne svidja 339, nekako mi je ni vamo ni namo. Mala je kao les pol a izglada kao 335
Ja sam baš zbog toga odlepio. :) LP mi je težak i ne odgovara mi balans, a 335 mi je previše gabaritan... Ovo mi je na papiru idealno.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Epiphone 339

Post by Kristijan » 16 Aug 2015, 00:46

nemanjavelimirovic wrote:gitarista iz Kristala
Пеђа не свира више са њима. Ни бубњар више није исти, отишао у Пресинг. Ето, причамо о истој гитари, а имамо сасвим различите утиске. Мени је та гитара оставила осредњи утисак кад је тон у питању, свирао сам најмање 6 различитих Гибсон 335 гитара, и безброј копија, и увек сам знао зашто је оригинал толико скупљи од копије, али овде никако нисам могао да скапирам зашто та гитара кошта толико. Е сад, Пеђа је много опасан гитариста, све гитаре боље звуче кад их он свира :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Epiphone 339

Post by Rockatansky » 16 Aug 2015, 01:15

fattwang wrote:
Rockatansky wrote:Ne znam, do kraja moracu da probam kako zvuci i mozda ako mi se svidi...
:shock:
Tebi gitara možda i ne treba.
Naravno da mi ne treba, vec imam 3 ali to je boles'.... :oops:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest