Kvalitet drveta i zvuk?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by Rockatansky » 23 Sep 2015, 21:16

pisac wrote:
Spoiler:
Stavio je locking tremolo i hambaker "i onda je to taj Fender ton..." :lol:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by fattwang » 23 Sep 2015, 21:45

Govori o srednjem magnetu a ne o hamu.
"Onaj srednji pikap je neki Fenderov.... i on daje taj ton Fenderov... "

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by johnnybgood » 23 Sep 2015, 22:28

Rockatansky wrote:
pisac wrote:
Spoiler:
Stavio je locking tremolo i hambaker "i onda je to taj Fender ton..." :lol:

Samo sam cekao ko ce baciti hejt prvi :) Sto hejtujete kolegu gitaristu toliko? :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by Rockatansky » 23 Sep 2015, 22:44

Hahah ma dobro stvarno ga ne hejtujem nego mi je malo zaparalo usi... :) OK mozda sam bio malo prestrog, ali (sada se vracamo na temnu, zar je moguce???) od tog Fendera je ostalo samo drvo, sve ostalo je izmenjao... Brate mili mogao je onda lepo da kupi Ibaneza, i da uziva, ako voli FR i hambakere... :)

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by johnnybgood » 24 Sep 2015, 01:41

Rockatansky wrote:Hahah ma dobro stvarno ga ne hejtujem nego mi je malo zaparalo usi... :) OK mozda sam bio malo prestrog, ali (sada se vracamo na temnu, zar je moguce???) od tog Fendera je ostalo samo drvo, sve ostalo je izmenjao... Brate mili mogao je onda lepo da kupi Ibaneza, i da uziva, ako voli FR i hambakere... :)
Vidis da mu je gitara prirasla srcu, kaze ima neprocenjivu vrednost za njega :)

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by Rockatansky » 24 Sep 2015, 08:10

OK to stoji... :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by clapton » 25 Sep 2015, 14:28


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by Overdrive » 25 Sep 2015, 14:56

volim da pogledam njihove klipove, ali je ovaj malo besmislen..

Jedino što sam video je njihovo vasionsko ushićenje zvukom koji je..očekivan i uobičajen

Svaki strat i tele, uz pravo pojačalo i dobar setap mogu da zvuče ovako

Ništa spec

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by clapton » 25 Sep 2015, 16:34

ne znam, ne razumijem se toliko. :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by metalstringer » 25 Feb 2016, 21:23

Overdrive wrote:btw, ovi jazzmasteri zvuče kao bulja

suviše utegnut bass, zvuk je kreštav i oštar i treba dosta toga da se potrefi da bi se odatle iscedio neki ton da valja

A i te gitare bih, kao borac za estetiku, zabranio jer do pola izgledaju kao gitara, a od pola kao šporet, sa sve prekidačima..i plus na sve to nekakva ručka zabodena u parče lima, što štrči ko kereća noga..pljuc

Hahahaha :mrgreen:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by metalstringer » 25 Feb 2016, 21:37

Overdrive wrote:
Z*Z*Z wrote: drvo, narocito odnos vrata i trupa utice na sustain i globalnu boju tona oko 40% magneti su druga bitna komponenta 40% i tu cu ukljuciti wiring; 20% nosi fit & finish, udobnost perfektnog instrumenta :)
40...?

jesi siguran da nije 37

po mojim proračunima ispada 37 drvo, magneti 12 i oko 50 odalzi na finiš..

ali to sve bez kajiša za gitaru razume se..

hahahahaha :mrgreen:
ovo je hit!
Treba ubaciti novu temu na forumu,nesto kao laugh ili najsmesniji postovi ikad...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kvalitet drveta i zvuk?

Post by metalstringer » 29 Apr 2016, 20:54

Overdrive wrote:
Kristijan wrote: Индустрија мора да измишља којекакве мамбо џамбо жваке јер нема продаје без тога, мораш људе да разбијеш у различите навијачке групе како би имао довољно залуђене потрошаче.
Kristijana za prešjednika ! :P

ne stvarno..više mi idu na kerec ta neka pitanja oko "finih i prefinjenih nijansi", te koje drvo, te koje žice..

Ajde da to pita Roben fakin Ford ili tako neko..

Ljudi su stvarno poludeli


Okej, svi smo negde tu malo ludi iznamo koji nam ton odgovara više a koji ne, kao i mirisi, ukusi isl...ali brate..

Gledam po netu omatorele luzere, koji čuče po nekim jazbinama, okruženi opremom i kao probavaju li probavaju.

Izdeformisali se od "traženja idealnog zvuka" i razlika između ovog i onog provodnika

Kako to ludilo počinje, i kada?

Verovatno se u mozgu otkači neka žica koja povezuje čulo zvuka sa polnim nagonom..

Valjda neko shvati da mu treba idealan zvuk da bi imao "sa čim da radi" (tj da svira), pa čim ga pronađe, eeeto njega na svetskim top listama..Samo još malo, evo saće..samo da promeni još neki zvučnik, kabal, vrat na gitari..

I nekako im se taj hobi toliko osladi da i ne primete da je život prošao pored njih..
Da su izgubili kosu, zube, oči (verovatno i ženu i decu)..a da i dalje čuče u svojoj jazbini i kače klipove na jutjub o razlikama između javorovog i lipovog drveta, svetlijih i tamnijih kablova..

I tako polako odoše od muzike, postadoše kvazi-inženjeri zvuka čije mišljenje zapravo nikome ne treba, osim isto tako zaluđenoj novoj generaciji mandrila, koji takođe tragaju za zvukom..

Za njih je najveća uvreda kad im kažeš "ma sve je to manje više isto.." ili "ma danas možeš da dobiješ zvuk kakav hoćeš.."

"Tata, ja kupio gitaru!"
- kako..kako Šta..?! Koju gitaru, gde..daj ..da vidim...
" ma neka gitara, bila rasprodaja u .."
- RASPRODAJA ! Ko zna kakvo su đubre kupio ! Odkojegjedrvetadajdavidimmm !!

..i tu se prekida razgovor, otima sinu gitaru, odlazi sa šrafcigerom u svoj podrum i ne izlazi odande tri meseca..(sin pokušava da ga kontaktira preko jutjuba, menja nikove..ali ne vredi..)

tekst me nasmejao do suza :lol:
imas inspiraciju i jedinstven stajl,humor i jbm li ga sta...alal ti kerec,svaka cast!
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest