Transport gitare avionom-iskustva

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by NikolaGerza » 15 Oct 2015, 01:01

Ja sam prosle godine vukao svog Fendera u gig bagu i stavljao iznad sedista, od North Dakote (Bismarck) u LA, Iz LA u Chicago, iz Chicaga u NYC. U NYC sam rastavio gitaru i stavio medju stvarima u koferu samo zbog carine u Srbiji, jer u Londonu nisam imao pristup check in prtljagu. Niko me nista nije pitao, a nisam ni ja. Torbu na ledja i sibam u avion, kad udjem stavim iznad sedista i to je to. Niko nikad nije pravio probleme.
Jedino su mi u Americi na svakom aerodromu otvari kofer zato sto sam nosio procesor a svi elektronski uredjaji moraju da prodju detaljnu kontrolu.

User avatar
Pegas
Posts: 22
Joined: 27 Sep 2009, 21:09

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Pegas » 16 Oct 2015, 23:04

Meni je stigla gitara iz SAD unesena u avion kao rucni prtljag bez ikakvih problema.Nije bilo problema ni kad je unesena u avion iz Pariza za BG . Bila je mekoj torbi i drzana tokom leta gore u pregradama za rucni prtljag .


User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Perce » 23 Dec 2015, 02:17


Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 23 Dec 2015, 08:15

Letecu u junu sa gitarom kao prtljagom i veoma se bojim da mi nece dozvoliti da je unesem gore kao rucni prtljag. Ako se pojavim na aerodromu samo sa gigbagom (odnosno ne ponesem gitaru u namenskom tvrdom koferu), i ne daju mi da je unesem gore vec me nateraju da je predam kao redovan prtljag, mogu komotno reci da sam ugasio. Imam jos vremena da razmislim da li da kupujem dobar kofer ili ne (sto je opet investicija od barem 120-150e)... Vecina ljudi s kojima sam razgovarao na tu temu nisu imali problem, ali upravo taj mali broj izuzetaka tj. nasumicnih slucajeva kad nateraju ljude da predaju gitare da ih spakuju kao redovan prtljag - to me plasi. Jer, ko moze da mi garantuje da necu proci tako? :)

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 08:37

Baba Slim wrote:Letecu u junu sa gitarom kao prtljagom i veoma se bojim da mi nece dozvoliti da je unesem gore kao rucni prtljag. Ako se pojavim na aerodromu samo sa gigbagom (odnosno ne ponesem gitaru u namenskom tvrdom koferu), i ne daju mi da je unesem gore vec me nateraju da je predam kao redovan prtljag, mogu komotno reci da sam ugasio. Imam jos vremena da razmislim da li da kupujem dobar kofer ili ne (sto je opet investicija od barem 120-150e)... Vecina ljudi s kojima sam razgovarao na tu temu nisu imali problem, ali upravo taj mali broj izuzetaka tj. nasumicnih slucajeva kad nateraju ljude da predaju gitare da ih spakuju kao redovan prtljag - to me plasi. Jer, ko moze da mi garantuje da necu proci tako? :)
Zašto da rizikuješ? Zato postoji termin Flight Case ili hard case. Kupi neki kofer, ne treba ti neki od 120 evra, imaš i za 50 evra tvrde kofere na KP koji vrše posao.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Perce » 23 Dec 2015, 08:58

Baba Slim wrote:Letecu u junu sa gitarom kao prtljagom i veoma se bojim da mi nece dozvoliti da je unesem gore kao rucni prtljag. Ako se pojavim na aerodromu samo sa gigbagom (odnosno ne ponesem gitaru u namenskom tvrdom koferu), i ne daju mi da je unesem gore vec me nateraju da je predam kao redovan prtljag, mogu komotno reci da sam ugasio. Imam jos vremena da razmislim da li da kupujem dobar kofer ili ne (sto je opet investicija od barem 120-150e)... Vecina ljudi s kojima sam razgovarao na tu temu nisu imali problem, ali upravo taj mali broj izuzetaka tj. nasumicnih slucajeva kad nateraju ljude da predaju gitare da ih spakuju kao redovan prtljag - to me plasi. Jer, ko moze da mi garantuje da necu proci tako? :)
Ja bi isao na varijantu gigbag-a i unosenja u avion. koju gitaru nosis?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Rockatansky » 23 Dec 2015, 12:13

Perce wrote: Ja bi isao na varijantu gigbag-a i unosenja u avion. koju gitaru nosis?
Plus, svakako pre toga nazovi ili jos bolje ako mozes licno se raspitaj na aerodromu... AKo ti kazu da moze onda valjda nece da te ispale.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by komil » 23 Dec 2015, 12:19

Ma pustiće te sa gigbagom. Ako neko postavi pitanje, objasniš mu i to je to. U najgorem nekom malo verovatnom slučaju, tražiš im šrafciger pa odšrafiš vrat gitare i spakuješ sve na veličinu koja staje komotno u onu pregradu.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Perce » 23 Dec 2015, 12:31

E zato sam i pitao koja je gitara u pitanju. Ako je bolt on i ako vuces regularan kofer, obavezno rasrafljivanje gitare i u kofer. Ja sam tako odradio 4 gitare bez ikakvih problema.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 23 Dec 2015, 13:57

Telac, bolt-on. Ne bih rasklapao gitaru osim ako apsolutno ne budem morao. Videcemo.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Perce » 23 Dec 2015, 15:08

Znas i sam da rasklapanjem i ponovnim sklapanjem ne mozes nista zeznuti, a opet, to je naj naj sigurica. Telca i streata sam tako preneo vamo norge a za srb sam preneo jedan sg i squier. Sve bolt on. To mi bila sigurica i nisam brinuo nista. Topla preporuka.

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 18:58

A šta ako čovek ponese gitaru u gigbegu i oni kažu ne može, mora hard case? Zbog 50 evra da rizikuješ? A još putuješ kao muzičar? Kofer je odlika ozbiljnosti i profesionalizma. Nije skup, može jeftino da se pazari odličan kofer. Posle služi i za poneti gitaru na svirku. Odmah deluješ ozbiljnije kada uneseš instrument u koferu u ruci nego na ledjima u rancu. :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Perce » 23 Dec 2015, 20:05

Mislim da Baba nije klinac kome trebas da govoris kako izgleda ozbiljnije.

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by majtimika » 23 Dec 2015, 20:33

Zajebi kad gradom prosetas sa gitarom , snajke samo padaju, ja tako nekad nosim samo kofer bez gitare, lakse je za kicmu, a i onako ne znam da sviram

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest