Transport gitare avionom-iskustva

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Fenderica » 23 Dec 2015, 21:00

Perce wrote:Mislim da Baba nije klinac kome trebas da govoris kako izgleda ozbiljnije.
Perce, slušaj, ako nije klinac, onda nije bilo potrebe niko da se javlja i nešto da mu savetuje. Jel? Ama, šta će on uopšte na forumu i što je postavio takvo pitanje ako ja ne treba da mu nešto posavetujem? A ti kao možeš da ga savetuješ da rasklapa gitaru? Koj je tebi *****? Što si se i ti namerio na moje postove onako poput ovog uvlaženog Majtija? Vlažite na moje postove? :mrgreen:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 04 Jul 2016, 10:54

Zaboravih da javim - prosao letove od Bg do Hamburga preko Beca i dve razlicite avio-kompanije (Austrian airlines i Eurowings) bez ikakvih problema. I basista i ja najopustenije uneli instrumente u prostor za rucni prtljag, bez da nas je iko makar cudno pogledao.

Veca mi je komplikacija bila kad su na checkiranju videli pedalboard koji sam morao da otvorim, pa sam morao da popisem komplet sadrzaj, zbog carine. :)

Videcemo za povratak. Generalno su impresije da Air Serbia zapravo pravi najvece probleme oko unosenja instrumena u prostor za rucni prtljag, ali nadam se da nece doci do toga.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by board index » 06 Jul 2016, 02:25

Hajde molim te javi bas kako si prosao sa Air Serbia. Ja bih nosio isto gitaru kada dolazim za SR, imam hard case kofer, ali opet, to je onaj ABS Molded, navodno bolji, ali ne uliva mi dovoljno poverenja ukoliko ga neko baca :).

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 06 Jul 2016, 10:32

Naravno, ako budem leteo Air Serbiom javim kako je proslo.

I da, vidim da gore nisam napisao - gitaru sam nosio u redovnom gigbagu, na ledjima, i jedino sam to prijavio kao rucni prtljag, dakle nista vise, i namerno sam to uradio, da ne bi ispalo da nosim gomilu stvari gore u kabinu.

Iskreno, ne vidim da bi me neko pustio s full tvrdim koferom gore, kakav god i koji god da je, jer jednostavno, videvsi koliki je prostor za rucni prtljag, ti koferi bas zauzimaju dosta prostora i pitanje je da li bi uopste stali, a i da uopste tvoj stane, mislim da bi time jako otezao smestanje rucnog prtljaga drugih putnika, pa to nije bas sretno resenje. Narocito jer velika vecina ljudi kao "rucni prtljag" zapravo nosi mini tvrde kofere koje onda pakuju gore.

Nemam realno na osnovu cega da pretpostavljam ovo, ali cini mi se da kada bi se pojavio s koferom, ne bi bilo nikakve rasprave vec samo pravac prtljazni prostor. E sad, kako se prema tome ophode, pa, svi smo citali iskustva ljudi po tom pitanju.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by bancika » 06 Jul 2016, 10:42

ja sam prosao sa tvrdim koferom u air serbia i lufthansa. Taman staje onamo gore, ali duzinski zauzima dve one fioke za prtljag i ostavlja iznad mesta da se stave rucni koferi. Samo jbg, ne mogu da se stave polozeni na bok posto nema prostora u visinu.

Ali da, ne bih savetovao da to pokusavate... ni ja ne bih vise to radio. Zahteva dosta truda i stresno je. Moras da dodjes na gate rano, udjes u avion pre svih koji sede oko tebe i da imas prazan ceo prostor za prtljag da ti prvi stavis. Dovoljno da vec ima jedan-dva kofera gore i moze da bude problem. A i ima puno prilika pre nego sto uopste udjes u avion da te zaebavaju, sve zavisi kako su raspolozni taj dan :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 14 Oct 2016, 10:38

Mali update:

11.oktobra leteo AirSerbiom za Hamburg, kupio kofer pre toga (okacio sam u oprema koju imate) jer mi je momak iz Call centra (koji sam nazvao istog momenta kad sam skapirao da nam je bukiran let preko Air Serbia) rekao da ne moze gore gitara kao rucni prtljag u gigbagu, bla bla, pa smo iz predostroznosti i ja i basista kupili Gatorove kofere. I sa zadovoljstvom mogu da kazem da su se pokazali fenomenalno. Moj zaradio par ogrebotina ali nista strasno, ko ga jebe, za to sluzi.

Dosli na aerodrom, cekirali instrumente na poseban salter za lomljiv prtljag i to je to. Nema opcije cekiranja na samom gejtu, pitali smo.

I da, obavezan carinski popis komplet ponesene opreme, overen i pecatiran, koji moramo imati i verovatno dati na uvid na povratku u zemlju.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Cortex » 14 Oct 2016, 10:57

ja isto planiram da donesem neku gitricu iz UK za SR a povratni let mi je vec odavno bukiran preko Air Serbia. Posto sigurno uzimam nesto sto je bolt-on, zaista sam razmisljao o varijanti rasrafis vrat i telo i tako spakujes u drugi non-hand-luggage kofer i ne razmisljas...
daleko od idealnog, ali nikad nisam bio tip koji se nesto mnogo svadja pa kapiram da bi mi preselo 10 puta dok ne unesem u avion...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Rockatansky » 14 Oct 2016, 11:00

Jel ti to bilo mimo redovnog prtljaga? Jel se dodatno nesto placa?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by bancika » 14 Oct 2016, 11:08

Cortex wrote:daleko od idealnog, ali nikad nisam bio tip koji se nesto mnogo svadja pa kapiram da bi mi preselo 10 puta dok ne unesem u avion...
svadjanje nikako ne pomaze...ako bilo sta hoces da postignes, mora ultra fino i uz osmeh.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Cortex » 14 Oct 2016, 11:54

bancika wrote:
Cortex wrote:daleko od idealnog, ali nikad nisam bio tip koji se nesto mnogo svadja pa kapiram da bi mi preselo 10 puta dok ne unesem u avion...
svadjanje nikako ne pomaze...ako bilo sta hoces da postignes, mora ultra fino i uz osmeh.
to umem :) ali ne znam koji su mi argumenti hahahah

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by bancika » 14 Oct 2016, 13:08

Cortex wrote:
bancika wrote:
Cortex wrote:daleko od idealnog, ali nikad nisam bio tip koji se nesto mnogo svadja pa kapiram da bi mi preselo 10 puta dok ne unesem u avion...
svadjanje nikako ne pomaze...ako bilo sta hoces da postignes, mora ultra fino i uz osmeh.
to umem :) ali ne znam koji su mi argumenti hahahah
idi na lepotu :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by Baba Slim » 14 Oct 2016, 19:45

Rockatansky wrote:Jel ti to bilo mimo redovnog prtljaga? Jel se dodatno nesto placa?
Da sam ja licno predao oba svoja full kofera sa stvarima plus gitaru u koferu, sigurno bih nesto platio. Ali posto sam jedan svoj kofer dao bubnjaru da cekira kao svoj (jer on osim jedne torbe nije imao dodatni prtljag), ja sam se opusteno spakovao u limit od 40kg sa samo jednim svojim koferom i gitarom u koferu.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by brankisha » 13 Nov 2016, 10:49

Svi su pljuvali 'talijane ali, iskreno, ovi u Kanadi pate od vece *urcobolje. Drzavna firma, koga zaboli. Ali bukvalno.
Kad sam kupio gitaru, otvorim ovde temu o opremi na putu, sav srecan, elan me drzi, adrenalin puca. Znate ono kao "sad cu da se odvalim od svirke"?
Kad ono prc. Tri puta sam nosio gitaru na put i rekao nikad vise. Svaki put kofer doce sve izgrebaniji. Zadnji put mi je bukvalno bila oguljena nalepnica za lomljivo. Bas su stoka. A za rucni prtljag da ne pricam. Svako iskrcavanje iz aviona pola cuke. Jer svi nose one manje kofere koji smeju u kabinu, da gospoda ne cekaju prtljag.
Drugar je isao sa Lufthansom i prezadovoljan je. Kaze kao da je nosio u ruci. Let Bg - Frankfurt.
Tako da Air Canada za izbegavanje sto se tice tih stvari, a cuo sam i za Air France jer oni stalno nesto strajkuju pa nije preporucljivo.

albator
Posts: 1
Joined: 17 Jan 2017, 10:35

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by albator » 17 Jan 2017, 10:44

U februaru letim u USA, a htio bih da ponesem gitaru i laptop...Imam cak dva presjedanja. A mogu ponijeti dva kofera od po 23 kg + rucni prtljag.Ima li ko savjet ili preporuku? Gitara nema tvrdi kofer i manjih je dimenzija, slim body ( yamaha apx5a).

Upomoc

P.S.
Praznovjerje donosi nesrecu

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Transport gitare avionom-iskustva

Post by brankisha » 17 Jan 2017, 18:29

Proveri sa avio kompanijom ali mislim kad je u gig begu da moze gore u avion. Necu da se zakunem. Ako imas onaj tvrdi kofer onda samo nalepi lomljivo (fragile) i to cekiras na posebnom pultu. Ako imas manju torbu ili kofer od pola metra to laganica mozes ubaciti u kabinu. Moja ti je preporuka jedan veliki kofer i gitara da ti budi kao dozvoljeni prtljag, a jedna osrednja torba (55x30x20 cm otprilike) da bude kao rucni.
Sa kojom kompanijom letis?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest