Low output..High output

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 19 Oct 2015, 15:54

kwiss wrote:Uvatili ste se za otpor, ko da je on naj bitniji a niko ne pominje čika Henrija koji je naj bitniji :O.o:
čujmo..I'm all ears

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Low output..High output

Post by kwiss » 19 Oct 2015, 16:28

Overdrive wrote:
kwiss wrote:Uvatili ste se za otpor, ko da je on naj bitniji a niko ne pominje čika Henrija koji je naj bitniji :O.o:
čujmo..I'm all ears


O induktivitetu imaš gde da pročitaš.Naveo bih podatke za dva strat magneta,prvi 'jači' texas specijal 7,6koH-ma-3,58H i slabiji noiseless 9,8 koH-ma 3,0H...

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Low output..High output

Post by majtimika » 19 Oct 2015, 18:05

Ajd sad nemoj i ti pogresne informacije da dajes, texas je hi output sa oko 7 k , noiseles i ako ima 9-10 k je vintage jer samo 60-70% od tih namotaja u stvari gleda zicu ostatak je tu samo da ubije sum, tako da realno noiseles singl od 9k nije jaci nego regularan singl od 5-6k , ovo sto se tice rezonantne frekvencije u principu nema mnogo veze sa outputom, vise govori o tome kakav ton se moze ocekivati od datog magneta, nego o njegovoj snazi

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Low output..High output

Post by kwiss » 19 Oct 2015, 18:08

Tako je :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Low output..High output

Post by majtimika » 19 Oct 2015, 18:42

Sory vidim da radi sarkazam, umoran sam , pa sam prekontao indukciju sa rezonantnom frekvencijom. Da na osnovu indukcije se moze generalno odrediti snaga pikapa, sto je veca induktivnost u henrijima to je veca snaga pikapa i jaci basovi, rezonantna frekvencija odreduje u kojem delu se nalazi peak koji takodje moze da da subjektivan osecaj da je neki magnet jacinod nekog drugog, tj u koliko se peak nalazi na nekoj frekvenciji gde ce da izadje iz miksa delovace glasnije i ako nije. Sama omaza nije najbolji pokazatelj snage pikapa jer vintage pikap motan sa 0.06 zicom i 10k ce biti istog izlaza kao moderan pikap motan 0.04 zicom i 15k. Broj namotaja odredjuje snagu pikapa a tanja zica ima veci otpor pa realno za isti broj namotaja daje vecu omazu.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Low output..High output

Post by kwiss » 19 Oct 2015, 19:35

majtimika wrote:Sory vidim da radi sarkazam, umoran sam , pa sam prekontao indukciju sa rezonantnom frekvencijom. Da na osnovu indukcije se moze generalno odrediti snaga pikapa, sto je veca induktivnost u henrijima to je veca snaga pikapa i jaci basovi, rezonantna frekvencija odreduje u kojem delu se nalazi peak koji takodje moze da da subjektivan osecaj da je neki magnet jacinod nekog drugog, tj u koliko se peak nalazi na nekoj frekvenciji gde ce da izadje iz miksa delovace glasnije i ako nije. Sama omaza nije najbolji pokazatelj snage pikapa jer vintage pikap motan sa 0.06 zicom i 10k ce biti istog izlaza kao moderan pikap motan 0.04 zicom i 15k. Broj namotaja odredjuje snagu pikapa a tanja zica ima veci otpor pa realno za isti broj namotaja daje vecu omazu.
Uzeo sam loš primer jbg :D Nešto gam slično hteo da kažem ,ako se dva pikapa namotaju sa 0,04 i 0,05 a da su omski isti tu pobeđuje koji ima veći induktivitet (H) tj pikap sa debljom žicom :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Low output..High output

Post by majtimika » 19 Oct 2015, 19:46

Tako je

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 20 Oct 2015, 02:57

kwiss wrote:Uvatili ste se za otpor, ko da je on naj bitniji a niko ne pominje čika Henrija koji je naj bitniji :O.o:
A ustvari, par postova ranije nisi primetio da:
komil wrote:..Zapravo u onoj tabeli onaj parametar u H govori više o zvuku nego ovaj u kOhm!
Problem ovde zapravo nema nikakve veze sa tehnikom, tehnologijom, Henrijem. Stvar je samo u tome da se jedan galamdžija i redovni forumski "prosvetitelj" Bugi Overdrive uhvatio nekih nebuloza. Mnogi pokušavaju suptilno da mu kažu da revidira način rezonovanja, jer brka babe i žabe i svoje ciljeve kupovine zasniva na stvarima koje ne razume ni na jednom nivou. On, naravno, ne veruje. Onda mu se predočavaju neke tehničke činjenice, kako bi se eto, činjenicama naveo da se zapita da možda slučajno nema logike u njegovom rezonovanju. On, naravno, ignoriše sve živo, glavom kroz ciglju u zidu. Dalo se lako odavno predvideti da će tako i biti, ali eto, možda nekom drugom negde nešto malo pomogne.

:ziveli:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 09:36

komil wrote:
kwiss wrote:Uvatili ste se za otpor, ko da je on naj bitniji a niko ne pominje čika Henrija koji je naj bitniji :O.o:
A ustvari, par postova ranije nisi primetio da:
komil wrote:..Zapravo u onoj tabeli onaj parametar u H govori više o zvuku nego ovaj u kOhm!
Problem ovde zapravo nema nikakve veze sa tehnikom, tehnologijom, Henrijem. Stvar je samo u tome da se jedan galamdžija i redovni forumski "prosvetitelj" Bugi Overdrive uhvatio nekih nebuloza. Mnogi pokušavaju suptilno da mu kažu da revidira način rezonovanja, jer brka babe i žabe i svoje ciljeve kupovine zasniva na stvarima koje ne razume ni na jednom nivou. On, naravno, ne veruje. Onda mu se predočavaju neke tehničke činjenice, kako bi se eto, činjenicama naveo da se zapita da možda slučajno nema logike u njegovom rezonovanju. On, naravno, ignoriše sve živo, glavom kroz ciglju u zidu. Dalo se lako odavno predvideti da će tako i biti, ali eto, možda nekom drugom negde nešto malo pomogne.

:ziveli:
batice, nemaš pojma. Ti si neki religiozni fanatik i sektaš

Po tvojoj logici NIGDE i NIKAD ne bi smelo da se izgovori Low output ili High output,ukoliko ljudi prethodno nisu sami namotali makar šesnaest magneta i shvatili da struja u gitaru ne dolazi direkt iz Đerdapa

Ja sam (bre) krajnje pošteno, naivno i neuko pitao pitanje (i ne krijem da ne znam stvari - za razliku od tebe koji kao vladaš materijom a ne umeš da kratko i jasno odgovoriš da te ljudi razumeju?)

OTKUD bi meni u životu palo na pamet ovo L/H pitanje?

Kapiram da ima magneta koji rade ovako i onako i da u kombinaciji sa pojačalom, načinom sviranja itd proizvode specifične zvuke, ali čovek koji svira LP gitaru je lepo u svom videu napisao da je godinama svirao High output magnete, pa prešao na Low output. Zbog čega?

Šta se promenilo? Pojačalo? Način sviranja? Neće biti - promenio je samo magnete (Alnico II) koji su (čitaj ponovo) LOW output.

To što ti ne znaš šta jedan magnet čini Low output, a drugi middle, a treći High..je drugi padež.

Ti želiš, imaš volju da se predsataviš kao neko ko vlada materijom, kome viri šrafciger iz džepa..ali batice, ti nisi taj..

Ti si promašen slučaj načisto. Ti i magneti ste na doviđenja.
Možda umeš da rasklopiš i sastaviš nešto po sistemu DIY, ali ne razumeš materiju. Ne znaš. Pao si na ispitu.

Čak da nisam ja pitao, da te je neko dete pitalo da mu objasniš razliku između low i high output-a, ti bi kolutao očima i bio bi besan na sebe što to ne znaš, kao što si i sada besan na mene koji sam to uopšte pitao i verovatno bi rekao "još si dete, sačekaj dok porasteš pa ću onda da predočim "tehničke činjenice "..

Ali ko te vukao za jezik?
Ko te je terao da se praviš važan i da znaš ovo pitanje, kad se lepo vidi da ne znaš i da si se zamrsio ko TDK u kasetofon

Da si prodavac i dođe ti kupac sa željom da kupi neke Low output magnete baš me zanima šta bi mu rekao ili još gore, po koje bi magnete otišao u magacin?

Neko je rekao "ne možeš da kažeš koji je čovek visok a koji nizak..."? Pa možeš brate - ako imaš 2,70 sigurno nisi nizak. I ako imaš 0.98 sigurno nisi grmalj od čoveka

Neki standardi su odavno ustanovljeni, neke se stvari odavno podrazumevaju i nema tu mnogo palamuđenja.

Ali naravno, uvek se nađe neko da kaže "jeeeste, čovek od 2,70 jeste visok, ali u odnsu na šta? Ajfelova kula ima trista metara.."

E zboga takvih je i izmišljen drugi krug pakla..

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Low output..High output

Post by ssmc » 20 Oct 2015, 09:38

Overdrive wrote:
komil wrote:
kwiss wrote:Uvatili ste se za otpor, ko da je on naj bitniji a niko ne pominje čika Henrija koji je naj bitniji :O.o:
A ustvari, par postova ranije nisi primetio da:
komil wrote:..Zapravo u onoj tabeli onaj parametar u H govori više o zvuku nego ovaj u kOhm!
Problem ovde zapravo nema nikakve veze sa tehnikom, tehnologijom, Henrijem. Stvar je samo u tome da se jedan galamdžija i redovni forumski "prosvetitelj" Bugi Overdrive uhvatio nekih nebuloza. Mnogi pokušavaju suptilno da mu kažu da revidira način rezonovanja, jer brka babe i žabe i svoje ciljeve kupovine zasniva na stvarima koje ne razume ni na jednom nivou. On, naravno, ne veruje. Onda mu se predočavaju neke tehničke činjenice, kako bi se eto, činjenicama naveo da se zapita da možda slučajno nema logike u njegovom rezonovanju. On, naravno, ignoriše sve živo, glavom kroz ciglju u zidu. Dalo se lako odavno predvideti da će tako i biti, ali eto, možda nekom drugom negde nešto malo pomogne.

:ziveli:
batice, nemaš pojma. Ti si neki religiozni fanatik i sektaš

Po tvojoj logici NIGDE i NIKAD ne bi smelo da se izgovori Low output ili High output,ukoliko ljudi prethodno nisu sami namotali makar šesnaest magneta i shvatili da struja u gitaru ne dolazi direkt iz Đerdapa

Ja sam (bre) krajnje pošteno, naivno i neuko pitao pitanje (i ne krijem da ne znam stvari - za razliku od tebe koji kao vladaš materijom a ne umeš da kratko i jasno odgovoriš da te ljudi razumeju?)

OTKUD bi meni u životu palo na pamet ovo L/H pitanje?

Kapiram da ima magneta koji rade ovako i onako i da u kombinaciji sa pojačalom, načinom sviranja itd proizvode specifične zvuke, ali čovek koji svira LP gitaru je lepo u svom videu napisao da je godinama svirao High output magnete, pa prešao na Low output. Zbog čega?

Šta se promenilo? Pojačalo? Način sviranja? Neće biti - promenio je samo magnete (Alnico II) koji su (čitaj ponovo) LOW output.

To što ti ne znaš šta jedan magnet čini Low output, a drugi middle, a treći High..je drugi padež.

Ti želiš, imaš volju da se predsataviš kao neko ko vlada materijom, kome viri šrafciger iz džepa..ali batice, ti nisi taj..

Ti si promašen slučaj načisto. Ti i magneti ste na doviđenja.
Možda umeš da rasklopiš i sastaviš nešto po sistemu DIY, ali ne razumeš materiju. Ne znaš. Pao si na ispitu.

Čak da nisam ja pitao, da te je neko dete pitalo da mu objasniš razliku između low i high output-a, ti bi kolutao očima i bio bi besan na sebe što to ne znaš, kao što si i sada besan na mene koji sam to uopšte pitao i verovatno bi rekao "još si dete, sačekaj dok porasteš pa ću onda da predočim "tehničke činjenice "..

Ali ko te vukao za jezik?
Ko te je terao da se praviš važan i da znaš ovo pitanje, kad se lepo vidi da ne znaš i da si se zamrsio ko TDK u kasetofon

Da si prodavac i dođe ti kupac sa željom da kupi neke Low output magnete baš me zanima šta bi mu rekao ili još gore, po koje bi magnete otišao u magacin?

Neko je rekao "ne možeš da kažeš koji je čovek visok a koji nizak..."? Pa možeš brate - ako imaš 2,70 sigurno nisi nizak. I ako imaš 0.98 sigurno nisi grmalj od čoveka

Neki standardi su odavno ustanovljeni, neke se stvari odavno podrazumevaju i nema tu mnogo palamuđenja.

Ali naravno, uvek se nađe neko da kaže "jeeeste, čovek od 2,70 jeste visok, ali u odnsu na šta? Ajfelova kula ima trista metara.."

E zboga takvih je i izmišljen drugi krug pakla..
Da li je tebi uopšte potreban magnet?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Low output..High output

Post by majtimika » 20 Oct 2015, 09:49

Ja bi rekao da mu je potrebnija neka daska

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Low output..High output

Post by zekaisapa » 20 Oct 2015, 09:52

ssmc wrote:Da li je tebi uopšte potreban magnet?
Ček' dok se do'vati kablova, žica, džekova, čivija(ostalo dopisati po nahođenju, pitanje je samo kad će doći na red)...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 09:54

ssmc wrote:

Da li je tebi uopšte potreban magnet?
nebitno.

Ima milion kupaca koji će poželeti isto što i ja.

Ljudi hoće da znaju kada kupuju da li je nešto Low ili High.

Simpl inaf?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 09:55

majtimika wrote:Ja bi rekao da mu je potrebnija neka daska
meni odskočna, tebi ona za peglanje..

:P

msm, mene si našo..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Low output..High output

Post by Kristijan » 20 Oct 2015, 10:11

Буги, смараш и лупеташ. Да сад не расплићемо клупко зашто и како смараш, и зашто и како не разумеш оно што је јасно написано... И исти шаблон се понавља стално. Иди свирај човече, или нађи неку другу занимацију да упослиш прсте и мисли.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest