Low output..High output

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Low output..High output

Post by metalstringer » 06 May 2016, 13:31

Overdrive wrote:
DrGreenthumb wrote:Koliko sam shvatio ti bi da rastavljaš fabrički napravljenu gitaru da bi je sastavljao po svom "ukusu"? Što je samo onda ne sviraš?
ne, ja bih da uđem u prodavnicu i kažem dobar dan dajte mi neke low output magnete

aman iebote..parla italiano? vas prcajzn nas nicht..?

:mrgreen:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Low output..High output

Post by nebojsak » 06 May 2016, 14:19

Dvoje su se tako smuvali.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Low output..High output

Post by metalstringer » 18 Nov 2016, 22:25

Imam ibanez grg 170 dx i kada gurnem u muzicku karticu focusrite iTrack solo na kojoj za instrument input ima gain kontrolu signala moram skroz da smanjim gain jer pokazuje crveno vec na 8 sati.volume pot na gitari mi je na 10 a sama gitara ima pasivan bridge Infinity R (H) magnet.da li je moguce da sam magnet ima high output?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Low output..High output

Post by bancika » 18 Nov 2016, 23:40

Moguce da je interface problem. Pisao sam o tome za Scarlett 2i2. Ima strasno nizak headroom pa i LP clipuje ulaz. Ibanez pa tek. Znam da su na solo modelu ispravili to ali ne znam za tvoj. Pogledaj u specs pa poredi input sensitivity. Ako clipujes i sa gain smanjenim treba ti di box ili buffer da snizus signal pre interface

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Low output..High output

Post by metalstringer » 19 Nov 2016, 00:15

bancika wrote:Moguce da je interface problem. Pisao sam o tome za Scarlett 2i2. Ima strasno nizak headroom pa i LP clipuje ulaz. Ibanez pa tek. Znam da su na solo modelu ispravili to ali ne znam za tvoj. Pogledaj u specs pa poredi input sensitivity. Ako clipujes i sa gain smanjenim treba ti di box ili buffer da snizus signal pre interface
Pa kada okinem svih 6 zica onda podesavam pa gain smanjim na 11 sati i pokaze zeleno.smanjim jos malo gain, na 10 sati, pa probam neki rif ono pokaze crveno... Kada jace trzam rifove i ako je gain i na 0 pokazuje crveno. Jbm li ga. Videcu da koristim di box ili svoj amp na line out posto mu je balanced. A jos nesto, i ako kao klipuje na interfejsu, u dawu pokazuje zdrav signal i ne ide ni u zuto. Moguce da sam indikator za gain na interfejsu pokazuje bezveze ili brljavi kad jace trzam. Znaci na 11 sati podesim gain i indikator pokaze zeleno a kad krenem jace trazanje treperi crveno a u dawu pokazuje ok i zdrav signal i nema da klipuje :bounce:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Low output..High output

Post by metalstringer » 19 Nov 2016, 00:50

Pogledao sam i uporedio specs. Gain range na iTrack pocinje na plus 10 db a na scarlett -16.
Nije mi jasno zasto su napravili tako :grummel_2:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Low output..High output

Post by bancika » 19 Nov 2016, 01:05

metalstringer wrote:
bancika wrote:Moguce da je interface problem. Pisao sam o tome za Scarlett 2i2. Ima strasno nizak headroom pa i LP clipuje ulaz. Ibanez pa tek. Znam da su na solo modelu ispravili to ali ne znam za tvoj. Pogledaj u specs pa poredi input sensitivity. Ako clipujes i sa gain smanjenim treba ti di box ili buffer da snizus signal pre interface
Pa kada okinem svih 6 zica onda podesavam pa gain smanjim na 11 sati i pokaze zeleno.smanjim jos malo gain, na 10 sati, pa probam neki rif ono pokaze crveno... Kada jace trzam rifove i ako je gain i na 0 pokazuje crveno. Jbm li ga. Videcu da koristim di box ili svoj amp na line out posto mu je balanced. A jos nesto, i ako kao klipuje na interfejsu, u dawu pokazuje zdrav signal i ne ide ni u zuto. Moguce da sam indikator za gain na interfejsu pokazuje bezveze ili brljavi kad jace trzam. Znaci na 11 sati podesim gain i indikator pokaze zeleno a kad krenem jace trazanje treperi crveno a u dawu pokazuje ok i zdrav signal i nema da klipuje :bounce:

Clipujes analogni preamp od interface, zato do daw i ne stigne jak signal. Moze da se se cuje na clean a i pogledaj kako izgleda waveform. Mada, tebe briga, ionako ces da mu stavis dva metal zone-a posle, svejedno je dal clippuje :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Low output..High output

Post by bancika » 19 Nov 2016, 01:07

metalstringer wrote:Pogledao sam i uporedio specs. Gain range na iTrack pocinje na plus 10 db a na scarlett -16.
Nije mi jasno zasto su napravili tako :grummel_2:
Jbg, zato sam vratio 2i2 i uzeo komplete 6. Kod kupovine interface treba procackati forume i naci ljude koji koriste za istu stvar i proveriti sa njima kako radi. Dzaba sto nahvali neko ko svira frulicu :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Low output..High output

Post by metalstringer » 19 Nov 2016, 01:31

bancika wrote:
metalstringer wrote:
bancika wrote:Moguce da je interface problem. Pisao sam o tome za Scarlett 2i2. Ima strasno nizak headroom pa i LP clipuje ulaz. Ibanez pa tek. Znam da su na solo modelu ispravili to ali ne znam za tvoj. Pogledaj u specs pa poredi input sensitivity. Ako clipujes i sa gain smanjenim treba ti di box ili buffer da snizus signal pre interface
Pa kada okinem svih 6 zica onda podesavam pa gain smanjim na 11 sati i pokaze zeleno.smanjim jos malo gain, na 10 sati, pa probam neki rif ono pokaze crveno... Kada jace trzam rifove i ako je gain i na 0 pokazuje crveno. Jbm li ga. Videcu da koristim di box ili svoj amp na line out posto mu je balanced. A jos nesto, i ako kao klipuje na interfejsu, u dawu pokazuje zdrav signal i ne ide ni u zuto. Moguce da sam indikator za gain na interfejsu pokazuje bezveze ili brljavi kad jace trzam. Znaci na 11 sati podesim gain i indikator pokaze zeleno a kad krenem jace trazanje treperi crveno a u dawu pokazuje ok i zdrav signal i nema da klipuje :bounce:

Clipujes analogni preamp od interface, zato do daw i ne stigne jak signal. Moze da se se cuje na clean a i pogledaj kako izgleda waveform. Mada, tebe briga, ionako ces da mu stavis dva metal zone-a posle, svejedno je dal clippuje :)
Pha, pa nadam se da mi nece praviti ozbiljan problem. Waveform takodje izgleda ok kada pazljivo podesim gain i koriscenjem vst ampa zvuk je zdrav i ne pucketa.pa ako je sam gain na 0 plus 10 db znaci da saljem iole jak signal, da kazem dovoljan da ne klipuje u dawu i da imam dobar hi gain - tj. svidja mi se rezultat dž dž :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest