Low output..High output

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Low output..High output

Post by majtimika » 20 Oct 2015, 15:03

Ja mislim da je ovaj overdrive u stvari dersu , samo se jako trudi da ga ne prepoznaju pa postavlja glupe teme da bi prcao, dzabe ti ga brate provaljen si

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 15:51

majtimika wrote:Ja mislim da je ovaj overdrive u stvari dersu , samo se jako trudi da ga ne prepoznaju pa postavlja glupe teme da bi prcao, dzabe ti ga brate provaljen si
pa kad smo provaljivanja, vi kanda imate neke idole koji vam se priviđaju svuda i na svakom mestu ovog foruma..

Kristijanu Bugi - tebi dersu..

Dal vas je to ćale previše tukao kao klince ili pak premalo..tek nešto od ta dva jeste

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 15:58

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 20 Oct 2015, 16:55

Overdrive wrote:Kristijanu Bugi - tebi dersu..
Matori, pod broj jedan, imaš kod kuće iste gitare kao Boogie. Pod broj dva, zaista je malo ljudi koji se ponašaju poput tebe, eto još taj Boogie. Mislim i da je administracija sugerisala nešto, al ajde, u principu nam je svima nebitno.
Overdrive wrote:Neko je rekao "ne možeš da kažeš koji je čovek visok a koji nizak..."? Pa možeš brate - ako imaš 2,70 sigurno nisi nizak. I ako imaš 0.98 sigurno nisi grmalj od čoveka
Opet proizvoljno citiraš, naravno. Taj neko ti je rekao da kažeš od koje granice čovek nije više nizak nego srednje visok ali u KILOGRAMIMA, ti spominješ ovde metre. Dakle, od koje težine?
Nemoj da kažeš da to nema veze, jer ja sam čitao na jednom stranom forumu, likovi govore: visoki ljudi u rukama, nogama itd. imaju više kostiju, mesa od niskih, zato imaju veću težinu od njih. Dakle, mera mi je dobra i nemoj sad ti meni nepoznavaoče visine da izvrdavaš pitanje.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Low output..High output

Post by Kristijan » 20 Oct 2015, 17:19

Overdrive wrote:pa kad smo provaljivanja
Буги, ја ти само отворено кажем оно што сви знају, и што администрација може да потврди. Капирам да је теби важно да то негираш до последњег часа, будући да си једном попио трајну забрану приступа форуму, па ниси у фазону да чисто по том основу добијеш још једном исти третман, али већ можеш да се опустиш јер се надам да ти је јасно да су до сада СВИ укапирали ко си и шта си, и да ти се гледа кроз прсте. У реду је, био си болид, и остао си болид, али сада бар знаш шта не треба да радиш да би могао да смараш на дуге стазе, и то му као дође неки вид еволуције, сад си мутирани вирус. Из неког разлога ти је много битно да се моташ на форуму, вољан си и да лажеш због тога, па капирам да је у суштини хумано што се правилник у твом случају не примењује тако строго. Да си човек раскошнијег духа лепо би прихватио мало зафрканције поводом ове ситуације, али ти уместо тога пласираш овај ретардирани хумор, што му дође сасвим логично, од Бугија се просто и не очекује ништа боље.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 18:11

Kristijan wrote:
Overdrive wrote:pa kad smo provaljivanja
Буги, ја ти само отворено кажем оно што сви знају, и што администрација може да потврди. Капирам да је теби важно да то негираш до последњег часа, будући да си једном попио трајну забрану приступа форуму, па ниси у фазону да чисто по том основу добијеш још једном исти третман, али већ можеш да се опустиш јер се надам да ти је јасно да су до сада СВИ укапирали ко си и шта си, и да ти се гледа кроз прсте. У реду је, био си болид, и остао си болид, али сада бар знаш шта не треба да радиш да би могао да смараш на дуге стазе, и то му као дође неки вид еволуције, сад си мутирани вирус. Из неког разлога ти је много битно да се моташ на форуму, вољан си и да лажеш због тога, па капирам да је у суштини хумано што се правилник у твом случају не примењује тако строго. Да си човек раскошнијег духа лепо би прихватио мало зафрканције поводом ове ситуације, али ти уместо тога пласираш овај ретардирани хумор, што му дође сасвим логично, од Бугија се просто и не очекује ништа боље.
Jel ti batice kapiraš koliko ste ovde odlepili?
Ajde da vad čovek vređa, ajde da je neka religija ili politika, pa da onda neko VAMA progleda kroz prste.. Kratak fitilj ovo ono.. Nego vi se palite zbog tamo nekih magneta? Eej..

Čak ne ni zbog magneta nego zbog pitanja koje vam se čini glupim?
Svaka čast pojedincima, ali neke lokalne forumske šušumige da meni gledaju kroz prste? Meni.. ? Koji (više puta viđeno) u svakom trenutku može da vas izuje iz sopstvenog mozga? Ali niti mi se to radi niti uživam u tome.

A ti Kristina, ako imaš nešto da mi kažeš eto ti pp, a ne tu ko peečkica da se kriješ iza celog foruma, da pominješ banovanja i ostala sranja jer to nikoga ne zanima osim tebe koji hoće dupe sopstveno da iščeše što nije kao Bugi.
Pa da li si svestan koliko si smešan? Evo našao sam te na fejsu i reko dal da te priupitam par stvari a onda mi te bi žao

A tek mi je ovaj iznad zanimljiv sa "imate iste gitare "
Pa mislim šou bre..

Eej.. Magneti!
Kuj vam je izeo žifci?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Low output..High output

Post by bancika » 20 Oct 2015, 18:30

koriscenje omaze za odredjivanje snage je otprilike kao da koristis tezinu coveka da mu odredis visinu. Sure, ako neko ima 60kg, sanse su da je nizak, i obrnuto...ali ne mora da znaci. Ali ako nemas referencu sa kojom mozes da poredis coveka i utvrdis visinu, onda jbg mozes da koristis i tezinu. I to je ovde slucaj...zato svi pominju samo omazu, to svako moze lako da izmeri i daje kakvu-takvu sliku. Nekad i ne bas tacnu. Dimarzio istice i izlazni napon u milivoltima i to je super, ali bi bilo jos bolje da postoji standardni nacin na koji se to meri i da se i ostali proizvodjaci ukljuce. Voltaza je najbitnija mera snage jer pojacalo pojacava napon i overdrive se desava jer je napon veci nego sto neki element moze da primi.

Npr, imas magnet od X kilooma. Stavis samo tanju zicu i omaza skoci, ali output se ne poveca. Ili stavis jaci magnet i povecas snagu bez da se promeni omaza...ima gomila faktora. A za izradu magneta se najcesce koristi min 3 razlicitih debljina zica, min 4-5 vrsta magneta, gomila razlicitih jezgara (manje "tackice", vece "tackice", tanji rail, deblji rail), neki oslabljuju magnete da bi dobili vintage ton, neki (dimarzio) prave air gap izmedju jezgra i magneta da bi postigli istu stvar. Nista od toga ne menja omazu magneta, a menja output.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 18:51

bancika wrote:koriscenje omaze za odredjivanje snage je otprilike kao da koristis tezinu coveka da mu odredis visinu. Sure, ako neko ima 60kg, sanse su da je nizak, i obrnuto...ali ne mora da znaci. Ali ako nemas referencu sa kojom mozes da poredis coveka i utvrdis visinu, onda jbg mozes da koristis i tezinu. I to je ovde slucaj...zato svi pominju samo omazu, to svako moze lako da izmeri i daje kakvu-takvu sliku. Nekad i ne bas tacnu. Dimarzio istice i izlazni napon u milivoltima i to je super, ali bi bilo jos bolje da postoji standardni nacin na koji se to meri i da se i ostali proizvodjaci ukljuce. Voltaza je najbitnija mera snage jer pojacalo pojacava napon i overdrive se desava jer je napon veci nego sto neki element moze da primi.

Npr, imas magnet od X kilooma. Stavis samo tanju zicu i omaza skoci, ali output se ne poveca. Ili stavis jaci magnet i povecas snagu bez da se promeni omaza...ima gomila faktora. A za izradu magneta se najcesce koristi min 3 razlicitih debljina zica, min 4-5 vrsta magneta, gomila razlicitih jezgara (manje "tackice", vece "tackice", tanji rail, deblji rail), neki oslabljuju magnete da bi dobili vintage ton, neki (dimarzio) prave air gap izmedju jezgra i magneta da bi postigli istu stvar. Nista od toga ne menja omazu magneta, a menja output.
sad mi pade na pamet ona emisija na NG, gde likovi tragaju za prastarim divovima, ljudima-džinovima koji su navodno živeli ovde onde i..jedan od njih pronađe zub.

Kutnjak visine npr 4cm, širine 2 cm itd

I sad, od tog zuba kreće rekonstrukcija, bla bla..

Da ne širim (pošto ovde ima "nekih" alergičnih na gusto kucane tekstove)

čitam ovo http://www.seymourduncan.com/support-pi ... sectionOne i sve mi je jasno (čak i neki tehnički detalji u koje se ne razumem toliko)

ali, da li bi konačan zaključak bio da je 1 -jedini način da se magneti zamene tako što će čovek (koji nema pojma o istima) da krene da kupuje jedne, pa druge, pa treće..desete..dok ne pronađe ono što mu se sviđa?

Ili 2- da pita okolo ljude u smislu "voleo bih SRV sound, zna li se koje je on magnete koristio" pa da onda posle kupi TS itd itd..?

Mene je u celoj ovoj pričetini, samo praktično to interesovalo

Ako sam čuo da je Gary Moore koristio Low output magnete - ček reko da vidimo koji su to magneti, kako se zovu? Ako ih više nema, ili ako su preskupi, postoje li neki slični i konačno - ŠTA da gledam kada tražim low output magnete? Eto

A ovde drvlje i kamenje što uopšte pitah tako glupo pitanje jel'te

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Low output..High output

Post by ivan242 » 20 Oct 2015, 19:28

Mislio sam da sam uspesno izbegavao "rijaliti progame" ,brace i ostale bljuvotine polusveta koji je u ekspanziji.Cepajte...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 20 Oct 2015, 20:28

Mislim da smo bliže španskim serijama.
Melodrama - tu je.
Pet strana pisanija za nešto što je bilo jasno još na prvoj - imamo.
Osoba za koju se ispostavlja kasnije da nije ona osoba za koju se predstavlja - tu je. Samo još da postane sam sebi majka i osvajamo neku nagradu...

Sad, po scenariju ide da neko napiše Overdrive-ov FB profil, a u tom profilu je neko ime koje sadrži Boogie ili Woogie.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 20:36

komil wrote:Mislim da smo bliže španskim serijama.
Melodrama - tu je.
Pet strana pisanija za nešto što je bilo jasno još na prvoj - imamo.
Osoba za koju se ispostavlja kasnije da nije ona osoba za koju se predstavlja - tu je. Samo još da postane sam sebi majka i osvajamo neku nagradu...

Sad, po scenariju ide da neko napiše Overdrive-ov FB profil, a u tom profilu je neko ime koje sadrži Boogie ili Woogie.
a i ti bogami doprinosiš broju strana samo tako

pitanje je ko te ili šta tera na to..

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Low output..High output

Post by clapton » 20 Oct 2015, 21:53

Overdrive, imaš zanimljivih pitanja, neka sam i sam htio da postavim, ali uglavnom si dosadan i tezak. Ko proliv.

Ako ne možeš da dobiješ pravi odgovor odje, probaj neke druge forume. TDPRI, gearpage...

#svenajbolje

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 22:04

clapton wrote:Overdrive, imaš zanimljivih pitanja, neka sam i sam htio da postavim, ali uglavnom si dosadan i tezak. Ko proliv.

Ako ne možeš da dobiješ pravi odgovor odje, probaj neke druge forume. TDPRI, gearpage...

#svenajbolje
kleptone nisam pratio tvoje komentare na forumu, ali po ovom komentaru reklo bi se obično pogodiš temu ko prstom u pomenuti proliv..

vidiš, ovo je tema o Low i High outputu, a ne o meni.

ako imaš meni nešto da kažeš imaš opciju pp (pitaj nekog da ti objasni šta znači pp ako se ne snalaziš)

#sve najbolje i tebi

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Low output..High output

Post by pisac » 20 Oct 2015, 22:06

:(

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 20 Oct 2015, 22:09

pisac wrote::(
:wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest