Low output..High output

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Low output..High output

Post by Overdrive » 17 Oct 2015, 20:02

Jasne su mi razlike u zvuku kojeg proizvode, ali me interesuje da li postoje neke oznake na samim magnetima na osnovu kojih čovek može da zna da li su low ili high, middle output isl..?

Dođem u prodavnicu, vidim razne magnete i..? Kako da znam koji su npr low input, gde to piše?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 17 Oct 2015, 21:12

U principu, na kutiji magneta to ne piše, a u katalozima proizvođača piše. Duncan u katalogu stavi neku ikonu koja označi low, mid ili high output a Di Marzio ima neku brojčanu meru u katalogu za poređenje.
Tako da, skineš neke pdf katalog na neki fon, tablet i onda odeš u neku prodavnicu (iz koje te nisu još izbacili ;) ).
Naravno, ne treba sa tim preterivati, to je samo jedan faktor za neku orijentaciju i nije nikakvo zlatno pravilo.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 17 Oct 2015, 21:29

pa pazi, ovaj..kako da kažem, ja kupujem samo u onostranstvu :mrgreen:

šala mala, nego evo recimo primera

Hoću ove magnete

http://www.tonerider.com/alnico-ii

ali sve što piše su utisci ljudi, dopada im se ovo ono..a nigde da li su to "low" ili "high" output magneti

E sad, ja slučajno znam da su ovi konkretno "low", ali evo specifikacije, šta bi tu trebalo da se gleda od ovih brojki pa da čovek kaže..aha ovi su low output

Image

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Low output..High output

Post by DrGreenthumb » 17 Oct 2015, 22:23

Gledaš DC resistancy (DCR) ako već ne piše output (kao kod DiMarzio pikapa). Googlaj malo pa se informiši za dalje...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 17 Oct 2015, 23:18

DrGreenthumb wrote:Gledaš DC resistancy (DCR) ako već ne piše output (kao kod DiMarzio pikapa). Googlaj malo pa se informiši za dalje...
pa prvo sam guglo i guglo i guglo i nigde ne nađoh to, pa zato i pitam ovde

DCR, ove neke brojke..tražio sam neke tabele od toliko do toliko je low, iznad je middle..ali kad nema

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Low output..High output

Post by ssmc » 17 Oct 2015, 23:50

Overdrive wrote:
DrGreenthumb wrote:Gledaš DC resistancy (DCR) ako već ne piše output (kao kod DiMarzio pikapa). Googlaj malo pa se informiši za dalje...
pa prvo sam guglo i guglo i guglo i nigde ne nađoh to, pa zato i pitam ovde

DCR, ove neke brojke..tražio sam neke tabele od toliko do toliko je low, iznad je middle..ali kad nema
Onda možeš sam da napraviš kakvu takvu podelu. Vidi za koje kažu da su low output koji im je DCR, i za high output isto, pa ćeš imati neki orijentir ako ništa drugo.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 18 Oct 2015, 00:06

Lol, nadam se da je overdrivov komentar šala...
Uglavnom, smatraj da su low output. Eto, sad kao znaš mnogo više o tim magnetima zbog te činjenice?! Piše uostalom na linku dosta lepo o čemu se radi, samo ne znam što bi to bila primamljiva ponuda za naručivanje od preko kad za te pare ima kod nas vrlo komotno magneta Duncan, Di Marzio... alnico 2 srce da ti bira.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 18 Oct 2015, 00:20

komil wrote:Lol, nadam se da je overdrivov komentar šala...
Uglavnom, smatraj da su low output. Eto, sad kao znaš mnogo više o tim magnetima zbog te činjenice?! Piše uostalom na linku dosta lepo o čemu se radi, samo ne znam što bi to bila primamljiva ponuda za naručivanje od preko kad za te pare ima kod nas vrlo komotno magneta Duncan, Di Marzio... alnico 2 srce da ti bira.
ne, za ove magnete znam da su low jer ih je neki lik stavio na LP (po preporuci Gary Moore-a, koji je koristio low outoput magnete valjda) i iznenadio se kako se dobija mnogo lepši zvuk sa solaže tog tipa vamte namte..

Ali mi je interesantno da nema neka tabela na tu temu, nešto "od-do", neke oznake isl
jer je ipak vrlo važno koje ćeš magnete da mećeš, u zavisnosti od vrste muzike koju sviraš isl

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 18 Oct 2015, 00:20

Nemoj ti ništa ni kupovati pre neho ti stigne gitara. I to da mora da ima fabričku tankozvučne magnete je verovatno samo trip.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Low output..High output

Post by ssmc » 18 Oct 2015, 00:24

komil wrote:Nemoj ti ništa ni kupovati pre neho ti stigne gitara.
:1:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Low output..High output

Post by komil » 18 Oct 2015, 00:26

Overdrive wrote:Ali mi je interesantno da nema neka tabela na tu temu, nešto "od-do", neke oznake isl
jer je ipak vrlo važno koje ćeš magnete da mećeš, u zavisnosti od vrste muzike koju sviraš isl
Možda zato što je pre 50 godina izmišljen potenciometar za drive na pojačalu! Zato je jačina izlaza kao bukvalna opisna mera dosta deplasirana.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 18 Oct 2015, 00:33

komil wrote:
Možda zato što je pre 50 godina izmišljen potenciometar za drive na pojačalu! Zato je jačina izlaza kao bukvalna opisna mera dosta deplasirana.
čitam po netu...

"You can always gain up a vintage humbucker using a pedal, but you can't "back off" a high output one..."

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Low output..High output

Post by clapton » 18 Oct 2015, 00:43

dobro je reka taj a pogledaj ovaj video kad strucnjak prica o magnetima i elektronici u gitarama.

https://youtu.be/C05AorvOZ24?t=1606

nisu samo magneti vazni.

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Low output..High output

Post by Perce » 18 Oct 2015, 01:05

Ima onaj video kada Hitler juri SRV ton....

Meni nije najjasnije sta ti zelis ustvari?!

Btw, isit magneti nece raditi isto na dva razlicita pojacala. A i sto Komil kaze, ima gain pot na pojacalu tako da ti i sa nagnetom od 16k mozes dobiti lep clean.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Low output..High output

Post by Overdrive » 18 Oct 2015, 01:30

Perce wrote:

Meni nije najjasnije sta ti zelis ustvari?!
želim da na magnetima negde piše da li su low ili middle ili high

recimo ti želiš da kupiš middle output magnete, kako ćeš da znaš šta da tražiš ? Neke oznake? vrednosti? šta

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest