Epiphone lp studio

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Epiphone lp studio

Post by alfonso » 09 Nov 2015, 16:31

Image

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Epiphone lp studio

Post by NikolaGerza » 09 Nov 2015, 16:59

Kristijan wrote:Ја бих деветке мооооожда ставио на баритон гитару, а ни ту нисам баш сигуран, тако да не знам колико ти је мој савет користан, али ето да чујеш и то па види шта ћеш. По мени на гитаре краће скале не иде ништа тање од десетки, а док нисам начисто одустао од кратке скале ја сам стављао и једанаестице, и то ми је савршено пасовало. Будући да жице на краћој скали имају слабију тензију сасвим фино се подносе и дебље жице.
Jel mi mozes objasniti razliku izmedju baritona i gitare sa kratkom skalom? Sta se tu razlikuje, kakvog uticaja ima na sviranje... :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Epiphone lp studio

Post by Kristijan » 09 Nov 2015, 17:28

Па види, баритон гитаре варирају што се тиче скале од 27 до 31 инча. Ове најкраће се штимују за терцу ниже од стандардног штима, а ове најдуже до квинте ниже. Код кратких могу да се користе дебљине жица сличније стандардној гитари, а ове дуже и ниже штимоване, код којих се иде на што дубљи тон, ипак користе дебље жице.

Е сад, када поредиш гитаре по дужини скале, и ако планираш да имаш исти штим на гитари без обзира на дужину скале, онда је ствар таква да су жице код гитара дуже скале под јачом тензијом, те да се на њима још како осети када ставиш дебље жице. Када сам користио гитаре са краћом скалом никад ми нико није рекао да ми је гитара много тврда зато што имам на гитари жице једанаестице, али су ме сви питали зашто свирам на тако тврдој гитари када сам на дужој скали користио једанаестице.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Epiphone lp studio

Post by alfonso » 09 Nov 2015, 17:32

Ja stavio ernie ball nickel plated 10. Ok su mi,samo malo da se priviknem kad savijam zice,jer sa devetkama je drugacije. Ovo ostalo,bas mi odgovaraju. I bolje su od dunlop zica,po mom mosljenju. Pozdrav!

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Epiphone lp studio

Post by NikolaGerza » 09 Nov 2015, 19:29

Kristijan wrote:Па види, баритон гитаре варирају што се тиче скале од 27 до 31 инча. Ове најкраће се штимују за терцу ниже од стандардног штима, а ове најдуже до квинте ниже. Код кратких могу да се користе дебљине жица сличније стандардној гитари, а ове дуже и ниже штимоване, код којих се иде на што дубљи тон, ипак користе дебље жице.

Е сад, када поредиш гитаре по дужини скале, и ако планираш да имаш исти штим на гитари без обзира на дужину скале, онда је ствар таква да су жице код гитара дуже скале под јачом тензијом, те да се на њима још како осети када ставиш дебље жице. Када сам користио гитаре са краћом скалом никад ми нико није рекао да ми је гитара много тврда зато што имам на гитари жице једанаестице, али су ме сви питали зашто свирам на тако тврдој гитари када сам на дужој скали користио једанаестице.
Aham...okej, skontao sam :D Znaci bariton je vise za sviranje u nizim stimovima C#, C... A da nije malo nezgodno prilikom sviranja, jer je ipak veci razmak izmedju pragova? :)
alfonso wrote:Ja stavio ernie ball nickel plated 10. Ok su mi,samo malo da se priviknem kad savijam zice,jer sa devetkama je drugacije. Ovo ostalo,bas mi odgovaraju. I bolje su od dunlop zica,po mom mosljenju. Pozdrav!
I po meni su Ernie Ball 10 najbolje zice, probao sam sve moguce sem Elixira. :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Epiphone lp studio

Post by Kristijan » 09 Nov 2015, 19:38

NikolaGerza wrote:A da nije malo nezgodno prilikom sviranja, jer je ipak veci razmak izmedju pragova? :)
Чекај... А што би било незгодно? Па шта сад да раде басисти, код њих је скала од 30 до 34 цола... Онда боље да одустану одмах :)

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Epiphone lp studio

Post by NikolaGerza » 09 Nov 2015, 19:58

Pa dobro, ali nije isto... :D Na basu ne svira solaze, akorde... :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Epiphone lp studio

Post by Kristijan » 09 Nov 2015, 20:13

Па гледај овако... Ако је Фендерова скала дужа од Гибсонове скале за инч и фртаљ, а најкраћи баритон дужи од Фендерове скале за инч и по - то онда и није тако стравична разлика. И што је дужа скала баритона, а штим нижи, само свирање баре акорада све мање има смисла. Погледај на туби како све људи користе баритон гитаре, видећеш да није то баш тако компликовано. Осим тога, то су гитаре које треба да покрију зону између баса и гитаре, па се и не свирају баш идентично као регуларна гитара.
NikolaGerza wrote:Na basu ne svira solaze
Аха, одао си се! Дакле ти си један од оних који у току свирке увек оде до шанка кад крене бас соло! :mrgreen:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Epiphone lp studio

Post by fattwang » 09 Nov 2015, 21:03

NikolaGerza wrote: I po meni su Ernie Ball 10 najbolje zice, probao sam sve moguce sem Elixira. :)
:1: za EB
Sa Eliksirom nemoj da trošiš vreme i novac
Kristijan wrote: Аха, одао си се! Дакле ти си један од оних који у току свирке увек оде до шанка кад крене бас соло! :mrgreen:
Dodao bih na spisak i bubnjarski solo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Epiphone lp studio

Post by bancika » 09 Nov 2015, 21:12

fattwang wrote:
NikolaGerza wrote: I po meni su Ernie Ball 10 najbolje zice, probao sam sve moguce sem Elixira. :)
:1: za EB
Sa Eliksirom nemoj da trošiš vreme i novac
.
Sto b'e, meni su fenomenalne. Porucio sam prosle nedelje jos 9 kompleta.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Epiphone lp studio

Post by Kristijan » 09 Nov 2015, 21:16

Kristijan wrote:Ако је Фендерова скала дужа од Гибсонове скале за инч и фртаљ
Ау, ала сам овде глупост написао... Хтедох рећи три фртаља инча.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Epiphone lp studio

Post by alfonso » 09 Nov 2015, 21:42

Meni nije skupo da dam 850 din na 2 meseca za zice. EB se pokazuju jako dobro. Elixir nekako iz principa necu da kupim

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Epiphone lp studio

Post by fattwang » 09 Nov 2015, 22:04

bancika wrote: Sto b'e, meni su fenomenalne. Porucio sam prosle nedelje jos 9 kompleta.
Nervira me kada plastična opna koja posle nekog vremena počne da cveta i da se odvaja od žica. Naročito na četvroj.
Zvuk Eliksira je OK ali sam ipak za klasiku, pre svega za EB.

Tema je Lp studio, koliko je težak taj Epi Lp St? (Lepi Studio :) )

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Epiphone lp studio

Post by bancika » 09 Nov 2015, 22:41

Ako je pitanje tvog ukusa, nije fer reci "nemoj nikad da ih probas jer se meni ne svidjaju" :)
alfonso wrote:Meni nije skupo da dam 850 din na 2 meseca za zice. EB se pokazuju jako dobro. Elixir nekako iz principa necu da kupim
.

Ako se porucuje iz usa, elixir komplet izadje otprilike toliko, a traju min 6 meseci (meni godinu dana posto ne sviram vise od sat vremena dnevno), pa ti vidi koliko ti vrede principi :)

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Epiphone lp studio

Post by alfonso » 09 Nov 2015, 22:59

Razmazio sam se po tom pitanju :) imam radnju bukvalno na 30 metara od kuce,tako da mu kupovina zica dodje ko da sam po hleb izasao :)
Nije princip u novcu kod elixir zica, nego sto se od njih pravi neka velika fama. Teram sebe da mnjam zice cesce da bih bolje odrzavao celu gitaru. Svako ima neki svoj trip :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest