Buzz, dead sound

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Buzz, dead sound

Post by alfonso » 17 Dec 2015, 22:06

Upravo sam malo zategnuo i namestio gitaru. Ono malo sta se olabavilo i to. Imao preklopnik koji je zezao,pa sam ga otvorio uspeo da vidimsta fali,namestio. Spustio zice,mislim danize ne moze. Ima malo zujanja kad jace lupim (uglavnom kadse zanesem :) ) ali ne smeta. Malo zategnem sipku i ima da stima. Odgledao 50 klipova,procitao 100 tema pre nego sto sam poceo,pa sam zadovoljan malo sobom.
Iskreno,ja sam za sam svoj majstor varijantu tih nekih osnovnih stvarcica. Ono kao da rasklapas nesto pa pamtis i pises sta si radio i gde je sta islo.
Kao neko ko se bakce ovim stvarima od skoro mogu da preporucim da slobodno te neke sitnice sam radis (mislim da sredjivanje pragova bilo kakvo uz roditeljski nadzor :) ). Raspitas se malo ovde,pogledaj atare teme,yt i pici. Sto mika kaze,ako bas sjebes onda majstor. Uglavnom obrati paznju na stvari koje ti kazu nikako da ne radis i nemoj da ih radis. Takodje opasno se naoruzaj strpljenjem i ako nemas neki alat koji ti je neophodan za nesto,sacekaj nabavi pa onda radi. Da ne stanes na pola puta,pa za par dana nastavis pa ne znas de si stao.
To su ti moji prijateljski saveti.
Imas negde temu majstori odrzavanje i tako to. Priupitaj ih lepo,zamoli za savet. Do sad par ljudi sto sam pitao nesto su mi bas ljubazno odgovorili na sve sta sam pitao.
Upravo trebam da nadjem vremen da jednom odnesem pojacalo na servis. Tako da nisi sam. Lepa rec i gvozdena vrata otvara :)
Srecan rad!

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Buzz, dead sound

Post by johnnybgood » 04 Jan 2016, 16:11

Bio kod drugara za Novu godinu, ima mu sestra potpuno istu gitaru kao moju, znaci pacifica 112j, samo crvena. Pragovi potpuno novi vidi se da je svirano jedno par nedelja i to je to. Zice bog zna koliko vec stole. Ono sto sam isprobao-hammer sa 15. na 12. prag i tako to sto kod mene pravi problem. Isti zvuk i kod nje. Moje zice su stare oko 3 meseca, i sad kontam moze biti i do zica osim setupa.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Buzz, dead sound

Post by veljapa » 04 Jan 2016, 16:59

sa 15 na 12 je pull off a ne hammer on. Gitari treba setup.

Natsuhiboshi
Posts: 3
Joined: 03 May 2016, 15:00

Re: Buzz, dead sound

Post by Natsuhiboshi » 03 May 2016, 15:14

Pozdrav, ljudi. :)
Naime, odnela sam gitaru na setup kod lika koji važi za super majstora. Sredio je on sve lepo, zamenio žice, spustio akciju jer je pre bila jako, jako visoka, intonacija, sve, sve..Ja prezadovoljna. I evo sad nakon 3 meseca, gitara najstrašnije zuji, dodiruje više pragova kad pritisnem neku žicu, ne daj Bože da okinem više njih... :'D pakao.
Moje pitanje je sad, pošto je akciju spustio "po pravilu" ( ako sam dobro skontala 3,5mm na poslednjem pragu)...Ako je ja sad podignem (dovoljno da ne zuji), da li će biti nekih problema? Da li će se izgubiti na zvuku? Ili se može zanemariti to pravilo, jer nema smisla svirati ovako, ne zvuči ni na šta...
Hvala unapred na odgovoru :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Buzz, dead sound

Post by bancika » 03 May 2016, 15:28

Natsuhiboshi wrote:Pozdrav, ljudi. :)
Naime, odnela sam gitaru na setup kod lika koji važi za super majstora. Sredio je on sve lepo, zamenio žice, spustio akciju jer je pre bila jako, jako visoka, intonacija, sve, sve..Ja prezadovoljna. I evo sad nakon 3 meseca, gitara najstrašnije zuji, dodiruje više pragova kad pritisnem neku žicu, ne daj Bože da okinem više njih... :'D pakao.
Moje pitanje je sad, pošto je akciju spustio "po pravilu" ( ako sam dobro skontala 3,5mm na poslednjem pragu)...Ako je ja sad podignem (dovoljno da ne zuji), da li će biti nekih problema? Da li će se izgubiti na zvuku? Ili se može zanemariti to pravilo, jer nema smisla svirati ovako, ne zvuči ni na šta...
Hvala unapred na odgovoru :)
hmm, i 3.5mm na zadnjem pragu je puno. Nece smetati zvuku ako dignes, samo ce biti nezgodnije da se svira. Da se nije iskrivio vrat na prelasku zima-prolece? Moguce je da zbog vlage drvo proradi pa se iskrivi i onda zuji.
Jel mozes da probas da pritisnes prstom leve ruke debelu E zicu na prvom pragu, a prstom desne ruke istu zicu ali na 14tom ili visljem pragu. Onda negde na sredini, oko 8mog praga pogledaj da li zice leze na pragovima ili ima prostora izmedju zice i praga. Trebalo bi da ima nesto minimalno prostora. Ako lezi zica skroz na pragovima, znaci da sipka u vratu treba da se popusti malo.

Natsuhiboshi
Posts: 3
Joined: 03 May 2016, 15:00

Re: Buzz, dead sound

Post by Natsuhiboshi » 03 May 2016, 16:20

Ih svirala sam ja na 11icama, sa akcijom od 5mm na 12tom pragu :'D Znam, znam, loše.. No, nije problem to, samo mi je bitno da zvuk ne bude loš onda..:)
Probala sam to što si rekao, ima malo prostora, ne dodiruje pragove :) Nemam pojma u čemu je problem onda :(
P.S. Majstor je i pogledao vrat, šipku, pragove..to je sve u najboljem redu.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Buzz, dead sound

Post by bancika » 03 May 2016, 17:30

pa nista, probaj da dignes malo. Nesto ne valja sa vratom ako ne mozes sa tom visinom zica da dobijes cist ton...ili pragovi, ili sipka.

E, a da nije previse nisko gore na konjicu? Ako pritisnes na trecem pragu zicu, da li dodiruje zica prvi prag? Ako da, onda je konjic previse nisko zasecen.

Natsuhiboshi
Posts: 3
Joined: 03 May 2016, 15:00

Re: Buzz, dead sound

Post by Natsuhiboshi » 03 May 2016, 18:16

Hmmmm... i tu je sve okej. Interesting.. Al opet, strašno zuji ( E,A,D najviše. G,B,E nisu baš toliko strašne).
Ništa, il ću probati sama, il ću kod nekog drugog majstora odneti. Iznervirah se sad,hahah.
Uglavnom, hvala na pomoći :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest