koju gitaru od sledeće tri uzeti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
gex
Posts: 2
Joined: 06 Feb 2016, 01:14

koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by gex » 06 Feb 2016, 01:27

poštovani i poštovane,
mesdames et messieurs,

zanima me koja gitara je najbolja od sledećih (ili koja je najlošija - da otpadne), a svirao bi se klasičan rok i pank rok (takođe klasičan jelte):

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/980 ... UBL-BLACK/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/103 ... -GAX30-WH/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/213 ... D-BK-HDWE/

unapred zahvalan,
g

EDIT: nešto kapiram da će yamaha da otpadne, al da se ne zalećem

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by zek » 06 Feb 2016, 08:55

Polovni GAX-30 za oko 100 jevrića.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by alfonso » 06 Feb 2016, 09:01

zek wrote:Polovni GAX-30 za oko 100 jevrića.
Definitivno
Imas u "oprema koju imate" temi skoro postavljen klip sa to gitarom pa poslusaj :)

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by johnnybgood » 06 Feb 2016, 12:39

Yamaha ili Gax. Obe bi trebalo da su tu negde.

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by desert sun » 06 Feb 2016, 12:56

Predlozio bih ti da bacis pogled i na sledecu gitaru

http://www.skymusiccenter.com/gitare/el ... -2-bm.html

Po nekom mom iskustvu cortove gitare su sasvim solidno izradjen u tom rangu i bolje od drugih...Pogledaj u lyri mozda ima i cort g 254 ja sam ga uzeo pre 3 godine za 20.000 a imao je i onaj two point wilkisonov tremolo i hum koji se splituje,jedino je vrat bio malo deblji nego sto sam naviko,dok je na ovoj gitari iz linka vrat tanak i udoban kao na ibanezu taj neki profil.

gex
Posts: 2
Joined: 06 Feb 2016, 01:14

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by gex » 06 Feb 2016, 14:17

hvala svima na odgovorima, najverovatnije će gax da padne

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by kwiss » 06 Feb 2016, 14:29

gex wrote:hvala svima na odgovorima, najverovatnije će gax da padne
Epi,zbog drveta od kojeg je izrađena.GAX ,telo je napravljeno od agatisa,najgore mogućeg materijala ...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by KnightOfDoom » 06 Feb 2016, 14:57

kwiss wrote:Epi,zbog drveta od kojeg je izrađena.GAX ,telo je napravljeno od agatisa,najgore mogućeg materijala ...
Kad kazes materijal zvuci kao da Agatis nije drvo :) Necu da ulazim u price koje sam mogao procitam po netu "agatis je komercijalni mahagoni" , "jeftin je jer ga ima kolko oces" i pljuvanje po istom jer ga (valjda sto je jeftin) stavljaju na jeftine gitare. Glupo je da tudja iskustva i misljenja prenosim kao svoja.
Medjutim, posto imam gitaru od agatisa i gitaru od mahagonija (i da li se racuna javor/orah posto je neck-thru) na obe gitare su bili x2n i d-activator magneti. Menjao sa jedne na drugu da vidim kako zvuci. U oba slucaja je jedina razlika bila to da je gitara od agatisa "imala" vise basa. Sto opet moze da bude jer je ona bolt-on a ova neck-thru...bla bla. Ne znam :) Nije bilo drasticne razlike. Sa aktivnim emg-evima ne bi verovatno bilo nikakve.
U svakom slucaju drvo je...nije sperploca ili nesto slicno. Pitanje i na tom Epiu jel mahagoni ili "mahagoni"...u prevod u agatis :) Marketing je cudo.

Postoji drugi problem sa GAXom, magneti su govno. Ali bas govno. X2n sam uzeo da bih zamenio isti taj magnet (na GSA60) koji ima GAX.

///
Samo da dodam za onog Corta gore. Zbog tremola bi je izbegao...ili ga blokirao. A posto je Cort...i magneti se zovu powersound nesto-nesto... vrlo je moguce da su isti kao na GAX-u. Je li... Cort-Indonezija-Ibanez.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by nebojsak » 06 Feb 2016, 17:20

Čivije su govno, magneti su bezveze. To su ujedno jedine dve mane te đitre.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by kwiss » 06 Feb 2016, 17:33

KnightOfDoom wrote:
kwiss wrote:Epi,zbog drveta od kojeg je izrađena.GAX ,telo je napravljeno od agatisa,najgore mogućeg materijala ...
Kad kazes materijal zvuci kao da Agatis nije drvo :) Necu da ulazim u price koje sam mogao procitam po netu "agatis je komercijalni mahagoni" , "jeftin je jer ga ima kolko oces" i pljuvanje po istom jer ga (valjda sto je jeftin) stavljaju na jeftine gitare. Glupo je da tudja iskustva i misljenja prenosim kao svoja.
Medjutim, posto imam gitaru od agatisa i gitaru od mahagonija (i da li se racuna javor/orah posto je neck-thru) na obe gitare su bili x2n i d-activator magneti. Menjao sa jedne na drugu da vidim kako zvuci. U oba slucaja je jedina razlika bila to da je gitara od agatisa "imala" vise basa. Sto opet moze da bude jer je ona bolt-on a ova neck-thru...bla bla. Ne znam :) Nije bilo drasticne razlike. Sa aktivnim emg-evima ne bi verovatno bilo nikakve.
U svakom slucaju drvo je...nije sperploca ili nesto slicno. Pitanje i na tom Epiu jel mahagoni ili "mahagoni"...u prevod u agatis :) Marketing je cudo.

Postoji drugi problem sa GAXom, magneti su govno. Ali bas govno. X2n sam uzeo da bih zamenio isti taj magnet (na GSA60) koji ima GAX.

///
Samo da dodam za onog Corta gore. Zbog tremola bi je izbegao...ili ga blokirao. A posto je Cort...i magneti se zovu powersound nesto-nesto... vrlo je moguce da su isti kao na GAX-u. Je li... Cort-Indonezija-Ibanez.
Sad ti meni držiš predavanje kako nema veze koje je drvo,a ja imam obe gitare i gax-sa sa mnogo boljim magnetima.Da nemaš problema sa sluhom :?:

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by desert sun » 06 Feb 2016, 18:01

Samo da dodam za onog Corta gore. Zbog tremola bi je izbegao...ili ga blokirao. A posto je Cort...i magneti se zovu powersound nesto-nesto... vrlo je moguce da su isti kao na GAX-u. Je li... Cort-Indonezija-Ibanez.
Ne vidim zasto bi trebalo da se blokira,imao sam doticnu gitaru i nikakvih problema nisam imao ni sa tremolom,civijama,naprotiv sluzila me je odlicno ali je otisla da bi se kupila bas gitara.

User avatar
nebeskacarica
Posts: 233
Joined: 11 Oct 2009, 13:48
Location: Нови Сад

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by nebeskacarica » 06 Feb 2016, 18:19

Možeš sigurno bolje proći ako zaobiđeš rasprodaje i uz malo strpljenja nađeš sebi neku više nego solidnu gitaru za ~200€ za oglasima, a ima takvih često. To je ono što bih ja uradio bez razmišljanja.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: koju gitaru od sledeće tri uzeti

Post by KnightOfDoom » 06 Feb 2016, 18:40

@kwiss
Ne drzim predavanje vec (ako treba da ponovim) kazem da imam gitaru od istog proizvodjaca koja je od istog drveta. I gitaru koja je (opet) od istog proizvodjaca koja je od kao mnogo boljeg drveta. Imajuci u vidu da si rekao da je agatis najgora stvar ikada, a epiphone koliko sam video tamo pise da je mahagoni. Dva seta magneta sam drzao na obe gitare par meseci, pa sam napravio zamenu magneta i (kao sto sam napisao, ali sve jedno sad...) razlika je bila minimalna. E sad ako nisam bio jasan.... Razlika izmedju x2n-a na jednoj i drugoj je minimalna. I razlika izmedju d-activatora na jednoj i drugoj. Mozda i trebam da proverim usi jbg. Videcu da zakazem pregled.
Napisao sam svoje iskustvo koje je relevanto za ovu pricu jer si tako lako otpisao gitaru jer je "od najgoreg moguceg materijala". Sto nije tacno. Ta gitara ima mnogo vecih problema od drveta.

Ako kazes da imas obe gitare mogao si coveku da objasnis prednosti i mane jedne i druge. To je neverovatna srecna okolnost jer mozes direktno da uporedis i kazes mu utiske. Umesto toga si prakticno napisao "mahagoni je do jaja , agatis je sranje". Ili nisi hteo vise od recenice da napises jer bi onda bilo kao da drzis predavanje?

@desert sun
Onda super! Napisao sam to jer je moje iskustvo sa gitarom koja ima isti fazon floating tremola bez toplocka malo drugacije. A izasle su verovatno iz iste fabrike. Generalno civije tu i nisu toliko problem koliko nut i trenje i kacenje zica o isti. Posle igranja sa tremolom bila bi rastimovana gitara dok ne cimnes rucicu da nut "oslobodi" zice jer se nisu vratile kako treba. U floating poziciji je uvek bio prisutan taj problem, ako bi se namestio bridge da zadnjim delom pipa telo onda nema problema. Ali to nije zabavno :)
E sad, mozda je neki bolji nut na tom cortu nego na ibanezu...ili sta god da su uradili pa sljaka bolje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest