Belly Bulge

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Redcilantro
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2014, 17:18

Belly Bulge

Post by Redcilantro » 10 Apr 2016, 17:08

Na akustičnoj gitari iza bridge-a primećujem izbočinu, malo veću nego kada je gitara kupljena(pre otprilike godinu dana). Zvuk je bolji nego ikad, akcija takođe, stavio sam 12ice(Earthwood Medium Light) i nisam primetio bilo kakav problem dok nisam malo bolje pogledao njen zadnji kraj. Kada se na ploču stavi neki ravan predmet(npr. lenjir) bulge postaje jako uočljiv.
Moje pitanje je: Da li treba da preduzmem nešto u vezi ovoga ili je to normalna stvar koja je posledica tenzije žica(mada godinu dana nije period toliko dug da opravda tu promenu)?
Ako treba, šta je to što treba preduzeti?
Unapred hvala.

User avatar
jecaisale
Posts: 257
Joined: 13 Mar 2011, 00:33
Location: Bečej
Contact:

Re: Belly Bulge

Post by jecaisale » 11 Apr 2016, 00:46

Pa nije da nije alarmantno ali ne mora da znaci, ako se nije nista poremetilo(tipa akcija, stim...) ond nista ne dirati. Prati situaciju. Ako pocne kobilica da se krivi ka vratu i da se drasticno povecava stomak onda je problem koji je resiv jedinu zamenom prednje ploce.
A zasto se to desilo mozemo samo da nagadjamo, prevelika vlaznost vazduha, losa serija...
Proveri s'vremena na vreme stim na 12. pragu. Nastimuj gitaru i ako ne stima na 12. onda se kobilica od savijanja ploce priblizila vratu i 12. prag vise nije sredina skale.

Redcilantro
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2014, 17:18

Re: Belly Bulge

Post by Redcilantro » 11 Apr 2016, 21:49

Hvala na odgovoru. Intonaciju redovno proveravam i za sada je ok, mislim. Imam običaj da nekad baš zagledam zadnji kraj gitare dugo i sada sam primetio da se to malo povećalo, još kada sam stavio lenjir... Zabrinuo sam se. Javiću se opet ako dođe do problema sa svirljivošću ili intonacijom, a do tada ću pogledati kod kog majstora mogu da odnesem gitaru u Beogradu ako to bude bilo potrebno(mislim da sam video temu o tome).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest