Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by komil » 20 May 2016, 18:11

pisac wrote:Sta god da je,za 200 evra je kupovina par excellence.Tesko da policija ,ili neko, proverava serijske brojeve na gitarama i pojacalima.Prestup je ukrasti,nije kupiti ukradeno- bez znanja da je ukradeno.
A mozda oprema nije ukradena.Svejedno,neko ju je odneo doma,za 200 evra,a iskreno,i ja bi se nervirao sto je nisam kidnapovao na vreme.Dva Fendera,jedan Marshall,akusticna i kablovi, po ceni jednog osrednjeg mobilnog telefona.
Uvek ima razloga za trijumf,kao i za zaljenje.I obrnuto.I opet obrnuto.Negde za 200 evra,nekad za 1000 evra,nekad za uspomenom,nekad za necim drugim.
Bezveze mi sad, nisam hteo da se bavim tom temom ali napisao si stvari koje ne stoje.
Policija oduzima ukradene stvari, to si propustio da kažeš. Serijski brojevi se mogu proveravati, npr. kad prelaziš granicu. Uglavnom, ukoliko je kradeno, ukradeno je od nekog ko se kreće u krugovima kao tvoj, prepoznaće čovek, ode u policiju i ti si ostao bez 200eura i bez opreme. Ako se desi u inostranstvu imaš dodatne probleme. Lično ne kupujem kradeno iz svojih razloga i ne želim da morališem, ali to su činjenice.
Ali sve to na stranu, koja je šansa da za tako nemoguće pare naleti baš oprema koja je tebi neophodna? Gde je tu logika?

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 20 May 2016, 21:22

U pravu si ,Komile,ali ipak izazov je preveliki...u ovakvim slucajevima,istina retkim,ispadne kao u onoj bajci-KO UZME OVOG KAMENJA,KAJACE SE,KO NE UZME,ISTO CE SE KAJATI.
P.S.Takva oprema je uvek neophodna...

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Driver » 20 May 2016, 23:23

Neverovatno mi je da je dozvolio da se fotografise ako je ukradeno, a opet, ne pada mi nikakva druga varijanta tipa da je neobavesten o ceni, itd... I neko ko se uopste ne razume bi procenio da sve to na gomili vredi mnogo vise :O.o:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rockatansky » 21 May 2016, 19:32

Rocker. wrote:Drugar sebi ne može da oprosti jer je pre mesec dana propustio kupovinu veka.

Naime, burazer njegove devojke iz Kragujevca je otišao kod jednog cige da kupi sasvim neku levu stvar, i na tavanu tog cige našao original maršal JCM 800 sa kabinetom u MINT stanju, dve fender stratocaster custom gitare, akustičnu gitaru, kablove, i nekoliko pedala. Sve to za 200 evra. (realno to sve vredi bar 3000 evra).
Primio je slike preko vajbera i spremao se da ode a kod tog cige, ali sin nekog tezgaroša ga je pretekao u tome, i pre njega pokupio svu opremu.
Kako on kaže, da je uspeo da kupi tu opremu, ne bi je ni prodavao, već bi je koristio do kraja života. Eto tako nekad naleti šansa...
Ju deluje neverovatno! :D

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by OVCA » 18 Jan 2017, 20:44

Danas mi ode ispred nosa Hagstrom HIIN iz '73-ce za 100e!!!!Nije imala logo na glavi al bata vrlo dobro zna sta je to...Nije bio kraden,vracen sa jos nekoliko stvarcicu na ime duga.Ko oce nek veruje,ja odo da se napijem... :cekic: :wallbash_2:

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by nenadg » 18 Jan 2017, 23:15

Моја одисеја са појачалима: Фендер д Твин '94, заменио за Фендер Блуз Делукс `90 (без доплате са друге стране), продао па купио Фендер Твин Риверб '80 продао па купио Фендер Делукс Риверб РИ 2014 и коначно се скрасио на Суперсонику из 2009-те.

Дан данас имам осећај да сам најбољи звук имао на појачалу са почетка реченице :-(

Talas
Posts: 2
Joined: 30 Jan 2017, 06:33

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Talas » 30 Jan 2017, 07:36

Ibanez Artist 1982, sunburst...Levoruki!
Guitar Shop na 31-voj ulici u NYC, 2003 godina.
Probo-istopio se! Sve mi potaman, zvuk, kako mi leže ma SVE! Gitara za Mene!!! Al kao neću da dajem sad 700$ za gitaru još malo da uštedim para...cvrc...evo sad mi se plače dok ovo pišem što je ne kupih :(

Eko plava šljokičasta presijavalica iz bar 1967-me...ne znam joj model al onih 7 belih dugmića za bira je tona i kombinacije magneta! Moja prva Elektronkica:)

Nije mi krivo što sam je vratio kumu, već što je ne zadržah za sebe:) ili što mu tad ne ponudih pare za nju...on posle to dao na ime duga i sad ko zna gde li je!?:( nadam se sa nekog usrećuje kao što je i mene!

Eto samo ovo dvoje...uf teško mi je sad...

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 30 Jan 2017, 09:53

Talas wrote: Ibanez Artist 1982, sunburst...Levoruki!
Guitar Shop na 31-voj ulici u NYC, 2003 godina.
Probo-istopio se! Sve mi potaman, zvuk, kako mi leže ma SVE! Gitara za Mene!!! Al kao neću da dajem sad 700$ za gitaru još malo da uštedim para...cvrc...evo sad mi se plače dok ovo pišem što je ne kupih :(

Eko plava šljokičasta presijavalica iz bar 1967-me...ne znam joj model al onih 7 belih dugmića za bira je tona i kombinacije magneta! Moja prva Elektronkica:)

Nije mi krivo što sam je vratio kumu, već što je ne zadržah za sebe:) ili što mu tad ne ponudih pare za nju...on posle to dao na ime duga i sad ko zna gde li je!?:( nadam se sa nekog usrećuje kao što je i mene!

Eto samo ovo dvoje...uf teško mi je sad...
Mislis li na Ibanez Artist AR 300?Zar je tada kostala toliko?Neki kazu-kao Gibson Standard,neki kazu,bolja od njega.Mislim na te ranije modele Ibanez Ar 300,koji se retko nalaze na oglasima,i imaju ponekad zaista visoke cene.
Btw,vecina gitarista zali za svojom prvom gitarom.Pa i ja,iako sad imam bolje.Jbg,takav je zivot...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Cortex » 30 Jan 2017, 10:30


User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by clapton » 30 Jan 2017, 16:48

drugar uzeo Silvertone iz 60ih za 20e, sa sve koferom. ko nova. :krstise:

ista ovakva: http://www.ebay.com/itm/Vintage-1960s-S ... SwhOVXfVvE

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rockatansky » 30 Jan 2017, 19:37

pisac wrote:
30 Jan 2017, 09:53
Btw,vecina gitarista zali za svojom prvom gitarom.Pa i ja,iako sad imam bolje.Jbg,takav je zivot...
Ja moju prvu akusticnu jos imam, ali ne zato sto imam para pa ne moram da je prodam da bih kupio drugu - nego zato sto je bezvredna! :XD:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by clapton » 31 Jan 2017, 13:37

prva mi je bila Muzicka Naklada Zagreb, klasicna. dobra je za potpalu. stoji kod sestre u sobi i tresne o pod bar jednom mjesecno. :D
druga je bila SX kopija strata, sunburst, nije lose svirala ali sam je prodao za 80e kad sam uzeo teletinu. ne zalim mnogo jer je vjerovatno ne bih uopste svirao ali bi bio fin ukras na zidu. :D

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 31 Jan 2017, 17:50

clapton wrote:
30 Jan 2017, 16:48
drugar uzeo Silvertone iz 60ih za 20e, sa sve koferom. ko nova. :krstise:

ista ovakva: http://www.ebay.com/itm/Vintage-1960s-S ... SwhOVXfVvE
De je nas'o elektricnu gitaru za 20 evra,aman?Jos ocuvana,jos vintage...
Alal mu vera,sta drugo?

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by clapton » 31 Jan 2017, 17:59

pisac wrote:
31 Jan 2017, 17:50
clapton wrote:
30 Jan 2017, 16:48
drugar uzeo Silvertone iz 60ih za 20e, sa sve koferom. ko nova. :krstise:

ista ovakva: http://www.ebay.com/itm/Vintage-1960s-S ... SwhOVXfVvE
De je nas'o elektricnu gitaru za 20 evra,aman?Jos ocuvana,jos vintage...
Alal mu vera,sta drugo?
ma zvao ga neki chicha i kaze imam neku gitaru kuci, to je igracka, dacu ti je za 20e ako oces. kad je otiso imao je sta da vidi. :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Kristijan » 31 Jan 2017, 19:54

То реално и не вреди више. Е сад што се прави хајп око свега што је маторо, то је друга ствар...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest