Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by bancika » 31 Jan 2017, 20:10

Kristijan wrote:
31 Jan 2017, 19:54
То реално и не вреди више. Е сад што се прави хајп око свега што је маторо, то је друга ствар...
haha, bas sam hteo to da napisem malopre al rekoh da ne bude da im piskim po paradi. Ne vidim kako ovo moze da bude dobra gitara po bilo kom kriterijumu.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 31 Jan 2017, 20:39

bancika wrote:
31 Jan 2017, 20:10
Kristijan wrote:
31 Jan 2017, 19:54
То реално и не вреди више. Е сад што се прави хајп око свега што је маторо, то је друга ствар...
haha, bas sam hteo to da napisem malopre al rekoh da ne bude da im piskim po paradi. Ne vidim kako ovo moze da bude dobra gitara po bilo kom kriterijumu.
Piskio ne piskio,ta gitara kosta na e-bay od 350 pa do...osamsto evra.On ju je platio 20 evra.
Ako ja lazem,e-bay ne laze.Cene se krecu od 350 do 800 evra.Proverio sam pre nego cu ovo napisati.E sad,zasto to ljudi kupuju ne znam,ali ako je Claptonov ortak platio odlicno ocuvanu gitaru sa koferom(i integrisanim pojacalom unutra,cini mi se) 20 evra,to je dobra kupovina.Za taj novac mogao je da kupi samo kais,ili dva kompleta zica.
Ljudi to kupuju,izgleda.On to uvek moze prodati,za mnogo vise od nabavne cene...


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 31 Jan 2017, 23:06

znaci,bacio je 20 evra u nepovrat...

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by clapton » 31 Jan 2017, 23:39

ima hajpa, ne kazem. ljudi preseravaju s tom 'vintage' opremom. ja sam prije 2 godine razmisljao o kupovini iste ili slicne njoj i sjecam se cijena na ibeju. od 150-250. i kupio bih je ne zbog starine, vec mi se jednostavno svidja taj zvuk.

te gitare su se nekad prodavale po 50$ (kupovali su ih ljudi koji nisu imali para za Gibson i Fender) i taman im je vrijednost danasnjih 100, 200e, i to u dobrom/odlicnom stanju. ova je takva. samo je ocistio i stavio nove zice.

300e je maksimum koji bih izdvojio za taj karton, da se razumijemo. :D

edit: ko zna koliko vremena stoje na ebay-u ove koje kostaju 500, 800, 1000 itd. vjerovatno se ceka neka budala.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by ProfessorBaltazar » 01 Feb 2017, 01:27

Ko ima vremena uvek ceka budalu. Kome fali za krek ne ceka. Enivej, Silvertoni su bili oko 80$ kad su Stradze bile oko 250$ a LP oko 375$. Pa ko ima abakus...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Kristijan » 01 Feb 2017, 07:23

Ја не бих дао ни тих 20. Оно, да имам 10 електричних гитара можда би ми 11. била ова, онако форе ради, да не кажем да немам и такву гитару, али ја нисам човек који би нагомилао 10 гитара, тако да се враћам на почетни исказ: не бих дао ни 20 евра :)

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 01 Feb 2017, 09:29

Zavisi od slucaja do slucaja.Cak i pod uslovom da gitara nije raritet,da nije VINTAGE kategorija koja moze da se proda na e-bay ili nekim kolekcionarima,cak i ako nema kvalitetan ton,uvek moze da posluzi za eksperimente.Za kombinovanje magneta,za paiting,swirling,uvek moze da se iskoristi nesto od hardwera,i uvek moze da se eksperimentise sa menjanjem oblika,itd-mogucnosti ima hiljadu,a preduzimljivi ,radoznali ,i vesti ljudi, nece se kockati sa tim da pocnu da eksperimentisu na gitari od 1000 evra.Valjda.
20 evra kosta boks cigareta,ili rucak u kafani.Ili elektricna gitara sa koferom i pojacalom unutra.Za tu cenu,uvek se isplati cekati nekog ko ima visak neke pedale koja mu ne treba,i ponuditi mu u zamenu visak neke gitare.
E sad,ima ljudi koje to uopste ne interesuje,nece da gube vreme i energiju,sto ja isto razumem i postujem.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by ProfessorBaltazar » 01 Feb 2017, 10:44

pisac wrote:
01 Feb 2017, 09:29
...20 evra kosta boks cigareta...
:cry: To je nepravda. Kako bre, ja mislio bar 40. Jel to nase ili licencne, ili oridjidji ili stali? Bar je trovanje jeftinije u Srbijici. :ziveli:


Sad citam, Dunhill pakla (ne znam kakva) $2.7 baka. A ovde skoro $9.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Margos » 01 Feb 2017, 19:56

Da se zapljunem i ja

Image

Doduse u mnogo gorem stanju.Otisla za 120e pre par godina pa sam za te pare kupio neki wah,pa prodao wah posle nekog vremena,pa kupio zvucnik a ostatak para popio.Na kraju prodao zvucnik i prejebao pare nekako
Last edited by Margos on 01 Feb 2017, 20:00, edited 1 time in total.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Margos » 01 Feb 2017, 20:00

Ali zato imam Ibaneza SB70,kazu ima ih oko 300 komada samo.Njega sam ulovio,ne ide nigde

Image

Naravno isto u gorem stanju od ove 8)

mohikanac u magli
Posts: 10
Joined: 11 Sep 2016, 22:14

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by mohikanac u magli » 09 Feb 2017, 00:07

Највише ми је криво што сам продао руске гитаре урал и тоника,нису биле лоше а мени су биле занимљиве али тада нисам знао много тога око гитара а могао сам лепо да их средим поготово урал а тоника је на бриџ магнету имала предобар клин док је нек магнет био неупотребљи због превише баса.

Такође ми је криво и за корт г 254 и х2 који сам саставио из делова и имао је страт магнете.Код нас их људи не користе и не купују пуно али су се барем мени корт гитаре показале изврсно.Када сам куповао корт пре две,три године г 254 био је 24000дин. а сада се продаје за 40000,није ми јасно што је толико скочила цена скоро па дупло.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by alfonso » 09 Feb 2017, 06:32

Ja sam o kortu cuo sve naj naj. Probao sam jedan lp (ne znam tacan model) i legla je u ruci bas fino. Osecaj bas dobar kad se svira. Ton ne mogu da iskomentarisem preterano jer je pojacalo bilo neko losije,ali klin je bio i vise nego dobar

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by komil » 09 Feb 2017, 10:11

mohikanac u magli wrote:
09 Feb 2017, 00:07
Највише ми је криво што сам продао руске гитаре урал и тоника,нису биле лоше а мени су биле занимљиве али тада нисам знао много тога око гитара а могао сам лепо да их средим поготово урал а тоника је на бриџ магнету имала предобар клин док је нек магнет био неупотребљи због превише баса.

Такође ми је криво и за корт г 254 и х2 који сам саставио из делова и имао је страт магнете.Код нас их људи не користе и не купују пуно али су се барем мени корт гитаре показале изврсно.Када сам куповао корт пре две,три године г 254 био је 24000дин. а сада се продаје за 40000,није ми јасно што је толико скочила цена скоро па дупло.
Gde bre Ural da nije loša :lol: Da bi postala upotrebljiva treba da uložiš dosta. Meni jednom neko nudio Ural za 1000din pa nisam hteo. Jedino da je držim negde kao kuriozitet.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by veljapa » 09 Feb 2017, 16:32

veljapa wrote:
03 May 2016, 20:42
Imena pominjem za poznavaoce Krusevackih rok prilika pre 20 godina.

Kad sam bio klinac, prvo sam imao jednu kopiju strata Animal koju je Bojdza iz The Daltones kupio od Tuste is Helikoptera pa prodao meni. Kako sam se primo kao vo na sviranje posle par godina resi cale da mi kupi dobru gitaru i u tu svrhu mi Vlada (tada klavijaturista proslook benda) donese odnekle Washburn Mercury mg 340 i platimo mu ga 800 DEM (za poredjenje 700 DEM je kostao MIM strat, 1200 DEM amerikanci kojih nije bilo puno). Posle smo nasli negde u katologu cenu od 690 DEM tako da nije bila bas jeftinija gitara ni kad se oduzme sisanje.

Vremenom sam krenuo da uvidjam sve mane jeftine gitare, posebno koreanskog hardvera koji je bukvalno u to vreme bio nikakav. Civije Grover i magneti nisu bili losi ali FR ko da su ga deca pravila. Zbog svega toga bacim gitaru u drugi plan, kupim neke jednostavnije gitare i nastavim tako. Pre par godina uzmem je ponovo zasviram i setim se da mi vrat lezi ponesem je na jednu probu, gitara svira kao kiturina. Prve dve zice nesto cvilkaju i nema gitare nigde uopste gledano. Stavim joj SD JB i dok sam probao sam na pojacalu nije lose zvucalo ali ponesem je ponovo na probu i ista ona kiturina kao prosli put. Dodjem kuci besan ko ris da skinem vrat i ostalo pobacam. Skinem vrat, a ono telo od sper ploce. Sareno ko torta. Po rupama unutra lepili popreko i malterisali pa se nije videlo. Isprodajem za neku sitnu lovu sve i ostavim vrat i civije. Mada sad ce i to da leti.

Ne mogu da prezalim sto sam kupio, a posle sto sam bio sentimentalno vezan za tu gitaru sa kojom sam proveo puno vremena, a svo vreme sam video da ne valja iz bilo kog ugla.
Kad se nacinje Pancevo i tela od sper ploce. Odem na stari buvljak u nedelju kad tamo rom prodaje telo od moje gitare iz gorenje price (ja ga bacio na djubre). Iz zeznja sam krenuo da se pogadjam sa njim i ne hte da mi ga proda za 20e. Trazio je 5000 dinara. Svez vazduh je cudo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest