Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 03 May 2016, 18:10

Ovo je mesto gde mozete da iznesete svoja iskustva(makar i bolna) sto se tice kupovine prodaje i propustenih sansi za kupovinu neke gitare-pojacala-efekta-itd...
Licno se ne kajem zbog svojih prodaja,zbog kupovine par pedala tu i tamo,ali se eto kajem sto sam propustio kupiti Ibanez WD7 Weeping Demon Wah,i umesto njega kupio Vox wah,i recimo,propustio sam LAG Tramontane D 66 akusticnu gitaru,na licitaciji tipa Kupujem-Prodajem.Gitara inace zvuci bas bas onako kako se meni svidja,ali neko je bio brzi,pametniji,siri...
I neko je prodavao gitaru Hagstrom Swede,sa cenom od 180 evra,samo se fretborad malo odlepio od vrata,pa je nesto lepljen,no poznaje se pomalo- nista sto se ne moze korigovati.Dok sam se ja razmisljao u cemu je tu caka,posle nekoliko sati gitara je prodata.Mozda za 200 evra,a nova kosta preko 600,cini mi se.I sad,kako da se covek ne nervira?

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by veljapa » 03 May 2016, 20:42

Imena pominjem za poznavaoce Krusevackih rok prilika pre 20 godina.

Kad sam bio klinac, prvo sam imao jednu kopiju strata Animal koju je Bojdza iz The Daltones kupio od Tuste is Helikoptera pa prodao meni. Kako sam se primo kao vo na sviranje posle par godina resi cale da mi kupi dobru gitaru i u tu svrhu mi Vlada (tada klavijaturista proslook benda) donese odnekle Washburn Mercury mg 340 i platimo mu ga 800 DEM (za poredjenje 700 DEM je kostao MIM strat, 1200 DEM amerikanci kojih nije bilo puno). Posle smo nasli negde u katologu cenu od 690 DEM tako da nije bila bas jeftinija gitara ni kad se oduzme sisanje.

Vremenom sam krenuo da uvidjam sve mane jeftine gitare, posebno koreanskog hardvera koji je bukvalno u to vreme bio nikakav. Civije Grover i magneti nisu bili losi ali FR ko da su ga deca pravila. Zbog svega toga bacim gitaru u drugi plan, kupim neke jednostavnije gitare i nastavim tako. Pre par godina uzmem je ponovo zasviram i setim se da mi vrat lezi ponesem je na jednu probu, gitara svira kao kiturina. Prve dve zice nesto cvilkaju i nema gitare nigde uopste gledano. Stavim joj SD JB i dok sam probao sam na pojacalu nije lose zvucalo ali ponesem je ponovo na probu i ista ona kiturina kao prosli put. Dodjem kuci besan ko ris da skinem vrat i ostalo pobacam. Skinem vrat, a ono telo od sper ploce. Sareno ko torta. Po rupama unutra lepili popreko i malterisali pa se nije videlo. Isprodajem za neku sitnu lovu sve i ostavim vrat i civije. Mada sad ce i to da leti.

Ne mogu da prezalim sto sam kupio, a posle sto sam bio sentimentalno vezan za tu gitaru sa kojom sam proveo puno vremena, a svo vreme sam video da ne valja iz bilo kog ugla.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rockatansky » 03 May 2016, 21:11

Dobra tema. :)

Nikad necu prezaliti sto nisam kupio Strata jednog, prosle godine, USA, mada je bio Highway One, ali opet USA je USA... Moja omiljena "boja", sunburst, maple vrat, sa velikom glavom, svo sto sam hteo... Sa koferom. :) Bio je povoljan, ali bas bi mi bilo bacanje para da imam jos jednu skoro istu gitaru kakvu vec imam, a ova mi radi posao ko Bog. :)

Ali sam se pokajao sto sam kupio Line 6 Dr Distorto,.... Uzasan zvuk, i jedva sam je kasnije prodao posto meni apsolutno nije mogla da radi posao...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Uncle Moe » 04 May 2016, 13:29

Krivo mi je sto je Rockatansky prodao Organ Machine :D

Otis'o mi BC Rich Stealth za 400e, nikad necu moci da se oporavim :lol:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by metalstringer » 04 May 2016, 15:20

prodao sam, tj. ivrsio sam trampu , dao sam DOD distortion pedalu za neko malo pojacalo i sad se kajem jer nemam ni jednu pedalu kuci.za pocetak bih kupio jednu overdrive, tj. tube screamer, ne znam kakav je onaj u mini varijanti.zamalo i pojacalo da prodam ali srecom nisam.na dalje samo kupujem kad mogu i nista ne prodajem!FRSTEN?! :D

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by metalstringer » 04 May 2016, 15:24

Rockatansky wrote:Dobra tema. :)

Nikad necu prezaliti sto nisam kupio Strata jednog, prosle godine, USA, mada je bio Highway One, ali opet USA je USA... Moja omiljena "boja", sunburst, maple vrat, sa velikom glavom, svo sto sam hteo... Sa koferom. :) Bio je povoljan, ali bas bi mi bilo bacanje para da imam jos jednu skoro istu gitaru kakvu vec imam, a ova mi radi posao ko Bog. :)

Ali sam se pokajao sto sam kupio Line 6 Dr Distorto,.... Uzasan zvuk, i jedva sam je kasnije prodao posto meni apsolutno nije mogla da radi posao...
imam jaku zelju da kupim strata, gitara broj 1, na drugom mestu bih kupio les paul gipson i jednu schecter. te 3 gitare su mi vr'. nadam se da cu jednom skupiti love za jedno po jedno.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rockatansky » 19 May 2016, 23:09

Ne mogu da oprostim sebi sto necu kupiti ovu djitru:

https://www.kupujemprodajem.com/Ephipon ... filter_id=

Kontam da je super sprava i da je ok cena, i planiram tako nesto da kupim ali mozda tek krajem godine... A obicno kada hocu tako nesto onda nece naici mesecima...

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Uncle Moe » 20 May 2016, 00:34

Ma ce da naidje opet nesto ovako, opusteno.

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rocker. » 20 May 2016, 10:43

Drugar sebi ne može da oprosti jer je pre mesec dana propustio kupovinu veka.

Naime, burazer njegove devojke iz Kragujevca je otišao kod jednog cige da kupi sasvim neku levu stvar, i na tavanu tog cige našao original maršal JCM 800 sa kabinetom u MINT stanju, dve fender stratocaster custom gitare, akustičnu gitaru, kablove, i nekoliko pedala. Sve to za 200 evra. (realno to sve vredi bar 3000 evra).
Primio je slike preko vajbera i spremao se da ode a kod tog cige, ali sin nekog tezgaroša ga je pretekao u tome, i pre njega pokupio svu opremu.
Kako on kaže, da je uspeo da kupi tu opremu, ne bi je ni prodavao, već bi je koristio do kraja života. Eto tako nekad naleti šansa...

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Rocker. » 20 May 2016, 12:29

Image

Image

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by komil » 20 May 2016, 12:57

A roba tako mint i sveža da je još VRUĆA a? Cigan, a da ne zna vrednost muzičke opreme...

Što se teme tiče, iskreno nemam neko žaljenje za opremom vredno priče. Čak i ne razumem one koji nešto mnogo žale. Još manje razumem ova žaljenja u stilu "žao mi što ne dobih sedmicu na lotu".

Imam kupovine ispod cene, i iznad cene, tako da tu nemam poentu. Mogao bih eventualno žaliti za kupovinom na mah, tj. nepromišljeno, ali što bih, ovo je hobi, za zadovoljenje nekih emocija, ako je to u tom trenutku pružilo zadovoljstvo onda se i isplatilo. Ni u jednom momentu nisam kupio nešto a da je pritom falilo mojoj porodici.

Žalim za tim što nisam svirao sa nekim ljudima. Žalim što nisam imao više vremena za svirku. Žalim kada se vremenski nije podudarila prilika da sam slobodan u isto vreme kad je bila potreba nekom bendu. Žalim što su me neki ljudi za koje sam mislio da su mi drugovi, onako drugarski prevarili za opremu.

Kako god to zvučalo.


User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by komil » 20 May 2016, 13:09

Što bih ja recimo žalio što nisam konvertovao neki mali tranzistor u gitarsko pojačalo, kad je samo pitanje dana kada će bancika da preseče i počne da rasprodaje ove svoje silne za po nekih pe'sto dinara komad. :XD:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by pisac » 20 May 2016, 17:31

komil wrote:A roba tako mint i sveža da je još VRUĆA a? Cigan, a da ne zna vrednost muzičke opreme...

Što se teme tiče, iskreno nemam neko žaljenje za opremom vredno priče. Čak i ne razumem one koji nešto mnogo žale. Još manje razumem ova žaljenja u stilu "žao mi što ne dobih sedmicu na lotu".

Imam kupovine ispod cene, i iznad cene, tako da tu nemam poentu. Mogao bih eventualno žaliti za kupovinom na mah, tj. nepromišljeno, ali što bih, ovo je hobi, za zadovoljenje nekih emocija, ako je to u tom trenutku pružilo zadovoljstvo onda se i isplatilo. Ni u jednom momentu nisam kupio nešto a da je pritom falilo mojoj porodici.

Žalim za tim što nisam svirao sa nekim ljudima. Žalim što nisam imao više vremena za svirku. Žalim kada se vremenski nije podudarila prilika da sam slobodan u isto vreme kad je bila potreba nekom bendu. Žalim što su me neki ljudi za koje sam mislio da su mi drugovi, onako drugarski prevarili za opremu.

Kako god to zvučalo.
Sta god da je,za 200 evra je kupovina par excellence.Tesko da policija ,ili neko, proverava serijske brojeve na gitarama i pojacalima.Prestup je ukrasti,nije kupiti ukradeno- bez znanja da je ukradeno.
A mozda oprema nije ukradena.Svejedno,neko ju je odneo doma,za 200 evra,a iskreno,i ja bi se nervirao sto je nisam kidnapovao na vreme.Dva Fendera,jedan Marshall,akusticna i kablovi, po ceni jednog osrednjeg mobilnog telefona.
Uvek ima razloga za trijumf,kao i za zaljenje.I obrnuto.I opet obrnuto.Negde za 200 evra,nekad za 1000 evra,nekad za uspomenom,nekad za necim drugim.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Ne mogu sebi da oprostim sto sam kupio/prodao/propustio...

Post by Uncle Moe » 20 May 2016, 18:02

Najveca kenjaza mi je bila kupovina pedale The Carrier za kojom sam dugo vremena interstelarno mega gasovao ali interstelarno. Em je skupa em je taj pedalbuilder ne pravi godinama. Slucajno spazim aukciju na ebay-u. Izgubim na toj aukciji i smorim se najvise na svetu, kao kad Jodorowsky nije snimio Dune. Posle dva dana item is relisted. Odvojen od razuma posaljem poruku prodavcu i ovaj kaze da ce da skloni aukciju i proda mi po ceni koju sam ponudio na prvoj aukciji. Bio sam izbezumljen od srece.

A odavno se ne bedacim ako se desi da mi ode neka kul oprema za male pare. Pojavi se to opet tako povoljno kad tad.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest