Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by board index » 02 Aug 2016, 18:06

Malo gnjavim mozda :hide: , ali ukratko. Izletelo mi je da mogu doci da ove dve gitare | Fender (mim) Start Standard rosewood neck, sunburst varijanta & Fender (mim) Classic Series 60s 3color sunburst| po odlicnoj ceni, nove su, iz radnje itd. i sada sad sam u nedoumici koju da uzmem. Znam da je 60s dosta skuplji, ali njega dobijem za cak i bolju cenu naspram njegove prodajne, tako da mi je razlika u ceni izmedju te dve relativno mala (tipa 100e). Njega nisam svirao. Kako su se pokazale? Interesuju me vasa misljenja. Konkretno me interesuje 60s? Znam da klasicni MIM su od modela do modela, ali su ok (imao sam jednog jedno veoma kratko vreme). Problem je sto standard im nije ovde, a ovu cu probati sutra, medjutim trebao bih da pozurim ako cu uzimati :)

Hvala unapred :kokice:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by fattwang » 02 Aug 2016, 21:30

60's model ima bolje magnete, širi razmak na sedlima, sitne pragove i bolje drvo.
Jedino obrati pažnju da taj model ima radijus 7.25" za razliku od MIM-a koji ima 9.5"
Mali radujus traži višu akciju žica i teže se benduje.

hakuna
Posts: 12
Joined: 29 Apr 2011, 16:04
Location: Bgd

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by hakuna » 03 Aug 2016, 10:01

Classic 60s ima 7.25 radius ja imam jedan takav i meni taj radius odgovara,kvalitetom je bolji od Standarda,po meni puno a posto je sve subjektivno procenices kada budes probao :)

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by Tenji » 03 Aug 2016, 10:11

Je li Classic Player ili Classic Series u pitanju? Posto u naslovu pise jedno, a u tekstu drugo. Ako je Classic Player, onda ova prica za radius nikako ne vazi, posto on ima 12".

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by board index » 04 Aug 2016, 10:51

@fattwang
Hvala mnogo!

@hakuna
Hvala!

@Tenji
Moja greska :(, u pitanju je bio Classic Series, ja sam greskom napisao Player...

Ukratko, nisam uspeo juce da odem, a gitara se prodala. Ostao je standard, sada razmisljam da li da ga kupim, ok je popust, mada manji nego sto je prvobitno ispalo, sada izlazi oko 500e. Bio mi je jos ranije zapao za oko Squier CV 50s, ali izmedju njega i ovog standarda mi je razlika oko 150e posto i njega mogu kupiti sa manjim popustom...

Hvala svima na pomoci

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by Rockatansky » 04 Aug 2016, 14:13

Idi i isprobaj obe :)

Ja sam tako probao standard i roadhouse deluxe. Oba MIM. Standard ima keramicke magnete, a ovaj drugi alnico (texas special), koji bi trebalo da su mnogo bolji.... Ali da budem iskren nisam ja cuo neku preveliku razliku :oops: , kupio sam deluxe samo jer je bio na popustu :mrgreen: pa je kostao kao i standard. Pa sam kontao da vredi...

CV isto ima alnico magnete, ali mislim da je velika razlika u vratu, CV je bas ono lakiran, glatak ko ogledalo, a standard je onako bas fino mat, zavisi sta volis vise.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by board index » 04 Aug 2016, 16:14

Nazalost nemaju uopste ovu na lageru trenutno, a standard im je u Brnu, mada sam ga svirao vec, samo ne bas taj konkretan primerak.

Kod CV-a 50s mi se ne svidja preterano vrat i sto kazes izlakiran je do bola :), ali zvuk, sustain kakav ima... ono uopste, ali uopste nisam ocekivao :), pogotovu ne za te pare.

btw I ja sam razmisljao da kupim Deluxa, mada je prevagnuo Hendrix, bio mi je prosto unikatniji naspram ostalih gitara, pa sam ga zato uzeo :).

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Fender strat standar vs classic player 60s (mim)

Post by Rockatansky » 04 Aug 2016, 23:14

A da secam se... :) Da da Hendrix je stvarno zanimljiv. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest