Pacifica 112j

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 25 Aug 2016, 19:34

Pozdrav,
Uskoro bih trebao raditi setup na gitari pa me interesuju sledece stvari: imam problem sa pucketanjem kada diram kabel pri output-u. Probao sam 3 razlicita tako da sam dosao do zakljucka da je switch otisao tj. los je.
Takodje mi Volume potenciometar ne radi dobro pa me interesuje da li su sledeci zamenski dobri- da ne bih uzeo nesto sto ne odgovara?

Image
You'll want the Fender Solid Shaft Potentiometer if your pot's noisy or nonfunctional. Replace it with the official 250K factory part.


I

Image
DiMarzio donosi ovaj Switchcraft 1/4" Output Jack tako da više ne morate da tolerišete slabu konekciju u Vašoj gitari. 2 provodnika sa hardverom za montiranje

Da li je to ok za uzeti?

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 26 Aug 2016, 13:42

Neko??? :|

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Pacifica 112j

Post by Driver » 26 Aug 2016, 15:03

Ovaj input jack je dobar, imam ga na gitari, a jos bolje da uzmes stereo, onaj dodatni kontakt bolje drzi bananu, a povezujes normalno, kao mono džek.

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 26 Aug 2016, 22:55

Hvala na odg. Da video sam i taj stereo.

Sto se tice potenciometra, da li je ovaj fender odgovarajuci? Mislim ima li nekih posebnih specifikacija ili je sve isto? Probacu prvo resiti kontakt cleanerom ako sta pomogne mada sumnjam.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pacifica 112j

Post by tommytigh77 » 29 Aug 2016, 14:32

johnnybgood wrote:imam problem sa pucketanjem kada diram kabel pri output-u. Probao sam 3 razlicita tako da sam dosao do zakljucka da je switch otisao tj. los je.
Takodje mi Volume potenciometar ne radi dobro pa me interesuje da li su sledeci zamenski dobri- da ne bih uzeo nesto sto ne odgovara?
Daj malo konkretniji opis. Prvo, je l' ti pucketa izlazni džek kad je gitara smanjena ili pojačana? Je l' držiš žice drugom rukom dok diraš kabl na izlazu? Drugo, u kom smislu ti ne radi volume pot dobro? Možda se ispostavi da ni jedno ni drugo zapravo nije problem.
Usput, ako budeš morao da menjaš pot, ovaj koji si stavio u prvom postu ti ne igra. Ne treba ti 'solid shaft' pot, jer su tebi na gitari plastične kapice kao na Stratu, koje se naguravaju na pot, a 'solid shaft' je za metalne kapice kao na telcu koje se ušrafljavaju sa strane. Tebi treba 'split knurled shaft' pot (i to je ovaj na linku najbolji):
http://www.banzaimusic.com/CTS-MTL-STD-250k-log.html
Image

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 30 Aug 2016, 13:03

tommytigh77 wrote:
johnnybgood wrote:imam problem sa pucketanjem kada diram kabel pri output-u. Probao sam 3 razlicita tako da sam dosao do zakljucka da je switch otisao tj. los je.
Takodje mi Volume potenciometar ne radi dobro pa me interesuje da li su sledeci zamenski dobri- da ne bih uzeo nesto sto ne odgovara?
Daj malo konkretniji opis. Prvo, je l' ti pucketa izlazni džek kad je gitara smanjena ili pojačana? Je l' držiš žice drugom rukom dok diraš kabl na izlazu? Drugo, u kom smislu ti ne radi volume pot dobro? Možda se ispostavi da ni jedno ni drugo zapravo nije problem.
Usput, ako budeš morao da menjaš pot, ovaj koji si stavio u prvom postu ti ne igra. Ne treba ti 'solid shaft' pot, jer su tebi na gitari plastične kapice kao na Stratu, koje se naguravaju na pot, a 'solid shaft' je za metalne kapice kao na telcu koje se ušrafljavaju sa strane. Tebi treba 'split knurled shaft' pot (i to je ovaj na linku najbolji):
http://www.banzaimusic.com/CTS-MTL-STD-250k-log.html
Image
Pozdrav,
Dosao sam do zakljucka posto pri dodiru tj savijanju kabla na ulazu dolazi do tog pucketanja koje zna da bude poprilicno glasno. Probao sam vise kablova nije do toga. Nebitno je da li diram ili ne diram zice-pucketa kada pomeram kabel. Takodje pucketa kad je i smanjena i pojacana.

Hvala za informaciju o potenciometru :cao:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pacifica 112j

Post by bancika » 30 Aug 2016, 13:15

verovatno ti se samo razlemio kontakt na jack-u ili se pokidala zica pa ima los kontakt, to se desava relativno cesto. Jesi probao samo da prelemis kontakt na jack-u?

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pacifica 112j

Post by tommytigh77 » 30 Aug 2016, 17:29

:1:
Zbog ovakvih stvari sam i predložio da se ne srlja, a ne čim nešto malo krcka i pucka odmah trči kupuj novo. :)
johnnybgood wrote:Hvala za informaciju o potenciometru
Nema na čemu, nego ne reče zbog čega misliš da ti volume pot ''ne radi dobro''.

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 30 Aug 2016, 19:09

bancika wrote:verovatno ti se samo razlemio kontakt na jack-u ili se pokidala zica pa ima los kontakt, to se desava relativno cesto. Jesi probao samo da prelemis kontakt na jack-u?
Nisam, nemam lemilicu :/

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 30 Aug 2016, 19:10

tommytigh77 wrote::1:
Zbog ovakvih stvari sam i predložio da se ne srlja, a ne čim nešto malo krcka i pucka odmah trči kupuj novo. :)
johnnybgood wrote:Hvala za informaciju o potenciometru
Nema na čemu, nego ne reče zbog čega misliš da ti volume pot ''ne radi dobro''.

Pa ne moze lepo da smanjuje i pojacava nego ne radi uopste i samo na jednom poziciji se pojavi zvuk. I pri kraju na 10 se cuje neki ''klik' zvuk koji se pre nije cuo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Pacifica 112j

Post by bancika » 30 Aug 2016, 21:12

johnnybgood wrote:
bancika wrote:verovatno ti se samo razlemio kontakt na jack-u ili se pokidala zica pa ima los kontakt, to se desava relativno cesto. Jesi probao samo da prelemis kontakt na jack-u?
Nisam, nemam lemilicu :/
Jbg, kako si mislio.da promenis sve to :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Pacifica 112j

Post by tommytigh77 » 30 Aug 2016, 23:28

johnnybgood wrote:Pa ne moze lepo da smanjuje i pojacava nego ne radi uopste i samo na jednom poziciji se pojavi zvuk. I pri kraju na 10 se cuje neki ''klik' zvuk koji se pre nije cuo.
Ok, to onda jeste pokvaren pot. Dakle, treba ti 250 kOhm logaritamski (250kA), knurled split shaft. Najbolje naruči onaj CTS sa linka koji sam postavio ranije.

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 31 Aug 2016, 07:47

bancika wrote:
johnnybgood wrote:
bancika wrote:verovatno ti se samo razlemio kontakt na jack-u ili se pokidala zica pa ima los kontakt, to se desava relativno cesto. Jesi probao samo da prelemis kontakt na jack-u?
Nisam, nemam lemilicu :/
Jbg, kako si mislio.da promenis sve to :)
Nosicu kod majstora :)

johnnybgood
Posts: 83
Joined: 31 Aug 2015, 20:01

Re: Pacifica 112j

Post by johnnybgood » 31 Aug 2016, 07:47

tommytigh77 wrote:
johnnybgood wrote:Pa ne moze lepo da smanjuje i pojacava nego ne radi uopste i samo na jednom poziciji se pojavi zvuk. I pri kraju na 10 se cuje neki ''klik' zvuk koji se pre nije cuo.
Ok, to onda jeste pokvaren pot. Dakle, treba ti 250 kOhm logaritamski (250kA), knurled split shaft. Najbolje naruči onaj CTS sa linka koji sam postavio ranije.

Ok hvala puno na informacijama :cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest