American vs American vs American vs American

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: American vs American vs American vs American

Post by RadeRas » 03 Oct 2016, 21:15

bancika wrote:
RadeRas wrote:
bancika wrote: Ali i za jedno i za drugo je potrebno da ti vise komada prodju kroz ruke :)
Ne bi imao problema sa ležanjem u ruci hehe
to kazes zato sto nisi probao :)
Meni stvarno odgovara širi vrat za ove moje debele prste nego uzan, ali sve električne su mi nekako slične. Pazi, ne bih ni da probam pa da mi se dopadne Squier Deluxe kao ovom indexu pa da plačem posle. Haha. Šalim se malo, ali vidi ovo, šta ako mi "legne" flajing v, a ja to ne mogu da smislim? Bolje da ne probam sve, sigurnije je, haha. Ovako kupiš Fendera da bi video svirke i imaš gitaru svojih idola. Kada je njima ležala ko sam ja da sad trazim dlaku u jajetu. Haha :lol:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: American vs American vs American vs American

Post by RadeRas » 03 Oct 2016, 21:17

balkanski_spijun wrote:Daleko najbolja opcija ulozeno - dobijeno ood svih je Fender american standard sa custom shop Fat 50's Strat pickups ako ces pravi american standard iz novije produkcije. Moja topla preporuka. Gitara je vise nego dobra, napravljena poslije raznih promasenih american standarda da bi se iskupili. Napravljena u Coroni, USA.
https://www.thomann.de/gb/fender_am_sta ... rw_3ts.htm
Nije ovo baš jeftino?
Jel to bolja opcija nego neki AVRI model koji je kao najbliži onom zlatnom Fender periodu? Ima polovnih u ekstra stanju za manje pare nego ovih 1500 evra? Standardi su oko 750 evra po oglasima ali ne ovi sa fat 50 magnetima. Možda se isplati kupiti standarda za 700 evra uz malo cenjkanja i zameniti magnete?

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: American vs American vs American vs American

Post by fattwang » 03 Oct 2016, 23:15

U, baš su nabili cenu. Pre par godina se za te pare dobijao AVRI.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: American vs American vs American vs American

Post by tommytigh77 » 04 Oct 2016, 02:18

fattwang wrote:U, baš su nabili cenu. Pre par godina se za te pare dobijao AVRI.
Baš htedoh da dodam mojih two cents apropo cele debate - ako MORA Fender, i ako MORA amerikanac, onda ili AVRI, ili Eric Johnson. Mark Knopfler je takodje ok, mada je to u principu AVRI 62 sa potpisom. Sve ostalo što ima u ponudi (ne računajući Custom Shop koji je cenovno potpuno neopravdan) je meni nekako bezveze. Mislim, ako hoćeš Fender Stratocaster da bude Fender Stratocaster, prava pravcata stvar, onda mora da bude vintage tremolo sa 6 šrafova, tri obična singla, bez noiseless magneta, hambakera, roller nut-ova, die-cast čivija, locking čivija, S1 switching-a i ostalih sranja... Jer, ako ne uzmeš komad sa vintage specifikacijama, ti kupuješ original koji je zapravo loša kopija originala - čista postmoderna, jebote. U čemu je poenta kupovine original američkog Fendera ako to po specifikacijama nije gitara koju su proslavili Hendrix, Clapton, Gilmour, Beck, SRV i ostali?

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: American vs American vs American vs American

Post by alfonso » 04 Oct 2016, 09:28

nikolanikolakostic wrote:Pozdrav svima!


Iskreno, ne nameravam da nesto vise uradim u zivotu po pitanju sviranja gitare od onoga sto me cini srecnim, a to je pravljenje sto vece buke ( da, dete sam u dusi) po sat vremena dnevno i uzivanje u kontaktu sa ocima u ostatku slobodnog vremena.

Unapred hvala.
Ljudi,sta nije jasno ovde? Covek hoce da ispuni decacki san i u situaciji je da ga ispuni. Treba mu da je lepa i da pise Fender USA. Bar sam ja tako ukapirao

Stompbox
Posts: 2
Joined: 03 Oct 2016, 10:49

Re: American vs American vs American vs American

Post by Stompbox » 04 Oct 2016, 10:51

Alfonso los rezon s tvoje strane. Ne trazi da mu pise Fender na glavi vec da jeste American Fender. Velika razlika. To je gitara nije zajebancija. Ko veruje da je Squier isti Fender samo mu fali natpis moze da veruje nije zabranjeno zakonom.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: American vs American vs American vs American

Post by Tenji » 04 Oct 2016, 11:51

Takodje nije zabranjeno zakonom glorifikovati gitaru koja je konstruisana gotovo samo sa idejom da bude sto jeftinija i laka za popravku. :D
Spoiler:
Disclaimer: nisam Fender hejter, sta vise i ja planiram da uzmem jednog u narednih par meseci.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest