American vs American vs American vs American

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

nikolanikolakostic
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2016, 22:24

American vs American vs American vs American

Post by nikolanikolakostic » 01 Oct 2016, 00:18

Pozdrav svima!

Izvinjavam se ukoliko tema vec postoji, ali nisam je pronasao.

Odrastao sam u finansijski jako slaboj porodici, te je cak i klasicna gitara za mene bila misaona imenica, a kamo li neka dublja tematika poznavanja gitare. Kako to na filmu obicno biva sa nama iz takvih porodica, svi mi nekako uspemo, tako i ja. Od malena sam sanjao Fender Stratocaster ( SSS ), te sam odlucio da sebe pocastim jednim sada kada sam u mogucnosti. Upoznat sam sa cinjenicom da postoje "ovi", "oni", "oni tamo", medjutim ja sam se odlucio za Amerikanca. Jedini problem je u ovome:

AMERICAN DELUXE STRAT
AMERICAN ELITE STRATOCASTER
AMERICAN SPECIAL STRATOCASTER
AMERICAN STANDARD STRATOCASTER
Ne znam po cemu se razlikuju ova cetiri modela.

Bio bih jako zahvalan kada bi neko ko ima malo slobodnog vremena i malo vise znanja uporedio sva cetiri modela do najsitnijih detanja, nezanemarujuci cak ni font i velicinu slova na glavi, ni onu rupicu nazad kroz koju se steluje visina zica, ... :D
Voleo bih kada bi imali utisak kao da preporucujete nekom vrhunskom gitaristi.

Iskreno, ne nameravam da nesto vise uradim u zivotu po pitanju sviranja gitare od onoga sto me cini srecnim, a to je pravljenje sto vece buke ( da, dete sam u dusi) po sat vremena dnevno i uzivanje u kontaktu sa ocima u ostatku slobodnog vremena.

Unapred hvala.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: American vs American vs American vs American

Post by fattwang » 01 Oct 2016, 00:49


board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: American vs American vs American vs American

Post by board index » 01 Oct 2016, 02:56

Dok ti neko iskusniji od mene ne opise vise, evo ti cisto par reci.

American Special je najjeftiniji od svih. Ima jumbo pragove, i mexican hot magnete ako ne gresim. Probao sam ga vise puta, jer sam hteo da ga kupim. Svideo mi se, bio je ok, mada je konkretno na tom primerku bilo fret buzza onako iz kutije cim se svira, ali sam se ja licno poveo onime na kraju, bolje skuplji meksikanac nego najjeftiniji amerikanac :).

Standar je... standard :D

Elite je skuplji koliko znam, noviji, vrat mu valjda ide tipa iz d u slim c pri kraju, nisam ga bas probao nesto, pa bolje da ne lupim.

Najbolje je da ih sve probas i uporedis, pa kupis.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: American vs American vs American vs American

Post by ProfessorBaltazar » 01 Oct 2016, 03:19

Fali ti American.

Vintage Series.




Taj uzmi.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: American vs American vs American vs American

Post by Rockatansky » 01 Oct 2016, 10:00

Ako je vec takva situacija, 8) onda kupi onaj koji ti se najvise svidja estetski, zvuk im je ionako skoro isti. :) (ionako se vrte 2-3 kombinacije magneta koje mozes naci fabricki) Odaberi boju, metrijal vrata, velika/mala glava itd. i to kupi. :D Ako kupujes u Srbiji, onda verovatno i neces moci mnogo da biras, na primer da bude American Deluxe, a beli sa crnom maskom, i vratom od javora - nema... Ima crni sa belim maskom uzmi ili ostavi... Takop da sto nadjes u radnji to ti je sto ti je...

A ako posvetis malo vremena i pratis npr. forume, i druge dostupne izvore informacija na netu vremenom ces i sam nauciti.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: American vs American vs American vs American

Post by pisac » 01 Oct 2016, 14:05

Rockatansky wrote:Ako je vec takva situacija, 8) onda kupi onaj koji ti se najvise svidja estetski, zvuk im je ionako skoro isti. :) (ionako se vrte 2-3 kombinacije magneta koje mozes naci fabricki) Odaberi boju, metrijal vrata, velika/mala glava itd. i to kupi. :D Ako kupujes u Srbiji, onda verovatno i neces moci mnogo da biras, na primer da bude American Deluxe, a beli sa crnom maskom, i vratom od javora - nema... Ima crni sa belim maskom uzmi ili ostavi... Takop da sto nadjes u radnji to ti je sto ti je...

A ako posvetis malo vremena i pratis npr. forume, i druge dostupne izvore informacija na netu vremenom ces i sam nauciti.
Covek sve lepo objasnio.Za hobiste i muzicare-hobiste,pa i mnoge profesionalce,prava je enigma u odabiru Fendera.Cak se i godista razlikuju,Fender Special od pre 15 godina ne zvuci kao ovaj sad,ima razlike u ovome,u onome,itd,itd;dobri su samo do ovog i ovog godista,a za 20 godina bice dobri i ovi sto se danas prave,i opet itd itd...plus,pojacalo.Pa pedale.Sve utice na zvuk.Plus tvoj ukus i afiniteti prema nekom soundu.Plus profil vrata,sto je veoma vazno,koji ti odgovara a koji ne.Za tebe kao ljubitelja Fendera,i tvoje zelje i htenja,Rockatansky je dao mudar savet.I Board Index,treba probati(ako si u mogucnosti).
P.S.Mislim da koji god da kupis,zavoleces ga vremenom,strasno i bespovratno.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: American vs American vs American vs American

Post by ProfessorBaltazar » 01 Oct 2016, 19:44

A mozes da narucis i od Fender Custom Shop da ti naprave po zelji.

nikolanikolakostic
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2016, 22:24

Re: American vs American vs American vs American

Post by nikolanikolakostic » 01 Oct 2016, 20:02

fattwang wrote:
Kada kazem da je neko finansijski los, ne znaci da je kulturno siromasan, da je sa sela, da je prgav... Mogao sam i ja tebi da postavim video u kom se pojavljje velikan naseg glumista, ukoliko si, npr. kao mali sanjao o golfu 2, a sada kada si odrastao, posedujes istog. Totalna besmislica, totalna glupost!

nikolanikolakostic
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2016, 22:24

Re: American vs American vs American vs American

Post by nikolanikolakostic » 01 Oct 2016, 20:05

Hvala vam jos jednom na pomoci!
Nekako sam najblizi... sto rece covek gore, ''standard je standard'' :D

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: American vs American vs American vs American

Post by alfonso » 01 Oct 2016, 20:05

Ovako,moje misljenje, je da treba da gledas da uzmes onaj koji ti se na oko najvise svidja. S obzirom na to da te zanima kao nesto lepo o korisno,ali ti je bitnije lepo,mozes da uzmes jeftiniji model, a za ostale pare koje si planirao da potrosis kupi neke stvarcice koje bi se lepo uklopilo u sve to. Neko fender pojacalo (posto ovo. Kapiram kao kupovinu harlija ili nekog oldtajmera),kofer,stalke...
Sta god odaberes,veruj,neces da pogresis
Srecna kupovina! :)

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: American vs American vs American vs American

Post by zek » 01 Oct 2016, 20:09

Iskreno, ne nameravam da nesto vise uradim u zivotu po pitanju sviranja gitare od onoga sto me cini srecnim, a to je pravljenje sto vece buke ( da, dete sam u dusi) po sat vremena dnevno
Za pravljenje što veće buke ti je potrebno i neko pojačalo.
Inače za takve zahteve je sasvim svejedno koju ćeš gitaru uzeti, original Fender, neki Squier ili kinesku kopiju, pitanje je samo hranjenje ličnog ega (što naravno košta). 8)

nikolanikolakostic
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2016, 22:24

Re: American vs American vs American vs American

Post by nikolanikolakostic » 01 Oct 2016, 20:14

alfonso wrote:Ovako,moje misljenje, je da treba da gledas da uzmes onaj koji ti se na oko najvise svidja. S obzirom na to da te zanima kao nesto lepo o korisno,ali ti je bitnije lepo,mozes da uzmes jeftiniji model, a za ostale pare koje si planirao da potrosis kupi neke stvarcice koje bi se lepo uklopilo u sve to. Neko fender pojacalo (posto ovo. Kapiram kao kupovinu harlija ili nekog oldtajmera),kofer,stalke...
Sta god odaberes,veruj,neces da pogresis
Srecna kupovina! :)
Upravo tako!
Ja nju kupujem sada da bi bila uz mene do kraja zivota. Iskreno se nadam da ce izdrzati jer necu nesto preterano cackati, ali se takodje nadam da necu ziveti jos 70 godina :D
Hvala na komentaru. :ziveli:

nikolanikolakostic
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2016, 22:24

Re: American vs American vs American vs American

Post by nikolanikolakostic » 01 Oct 2016, 20:26

zek wrote:
Iskreno, ne nameravam da nesto vise uradim u zivotu po pitanju sviranja gitare od onoga sto me cini srecnim, a to je pravljenje sto vece buke ( da, dete sam u dusi) po sat vremena dnevno
Za pravljenje što veće buke ti je potrebno i neko pojačalo.
Inače za takve zahteve je sasvim svejedno koju ćeš gitaru uzeti, original Fender, neki Squier ili kinesku kopiju, pitanje je samo hranjenje ličnog ega (što naravno košta). 8)
Slazem se, mada mi je prevashodno bitno da je instrument pored mene. U izucavanje opreme cu tek krenuti.
Sto se gitare tice, mozemo to posmatrati ovako (premda je nesto sasvim drugo u pitanju) :
1) Pacifica 112v
2) Bullet Strat
3) MIA
4) MIM
Da mozes da posedujes bilko koji model, nevezano da li si virtuoz ili ne znas gde je 2. prag, koju bi izabrao?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: American vs American vs American vs American

Post by Rockatansky » 01 Oct 2016, 21:55

nikolanikolakostic wrote: Upravo tako!
Ja nju kupujem sada da bi bila uz mene do kraja zivota. Iskreno se nadam da ce izdrzati jer necu nesto preterano cackati, ali se takodje nadam da necu ziveti jos 70 godina :D
Hvala na komentaru. :ziveli:
Ako ti dosadi oglasi je na forumu, ima da ode za pola cene samo tako! :mrgreen:

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: American vs American vs American vs American

Post by zek » 01 Oct 2016, 22:57

nikolanikolakostic wrote:Sto se gitare tice, mozemo to posmatrati ovako (premda je nesto sasvim drugo u pitanju) :
1) Pacifica 112v
2) Bullet Strat
3) MIA
4) MIM
Da mozes da posedujes bilko koji model, nevezano da li si virtuoz ili ne znas gde je 2. prag, koju bi izabrao?
Neki Les Paul. :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest