Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 06 Oct 2016, 07:40

Došlo je ono vreme u životu kad treba kupiti el.gitaru. Budžet je do 400e. Ove dve su sad na popustu pa ako može pomoć u odabiru bolje varijante. Gitara je namenjena kućnoj svirci, za svoju dušu.
Ako imate još neki konkretan predlog u tom cenovnom rangu da je bolji od ova dva, slušam.
Hvala svima unapred.

Image
Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Rockatansky » 06 Oct 2016, 08:58

Ako si u fazonu LP probaj ovu pa mozda ti se svidi:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/843 ... ny-Chrome/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... D-CH-HDWE/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... DINAL-RED/

MIslim da su iste, samo druga boja. Ja planiram u skorije vreme ovako nesto da kupim....

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by majtimika » 06 Oct 2016, 14:52

taj gretch je definitivnio bolja kupovina, izrada mu je neuporedivo bolja, a i funkcionalnost. kod tog gibsona nalepnica kosta 40k a gitara otprilike vredi ostatak para koliko kosta.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 06 Oct 2016, 17:34

a jel ima taj Greč u Mitrosu ili je patka za budale? Zvao neko da proveri i te radnje?

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 06 Oct 2016, 19:47

Ima Gretch. Makar ima u NS.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 06 Oct 2016, 20:04

SteppenwolfN wrote:Ima Gretch. Makar ima u NS.
Ako ima što ne kupiš? Spustili cenu samo da se otarase gitare, nikada nećeš naći bolju ponudu.

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 06 Oct 2016, 21:27

Upravo postavio temu sa pitanjem, šta je bolja kupovina od ove dve ili od ove tri računajući i taj Epiphone Les Paul.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 06 Oct 2016, 22:30

SteppenwolfN wrote:Upravo postavio temu sa pitanjem, šta je bolja kupovina od ove dve ili od ove tri računajući i taj Epiphone Les Paul.
Bolja kupovina je Gibson Les Paul Standard. E sad, imaš one nijanse, rebrasti javor ili ne, i slične boje,ali u globalu to ti je to. ;)
Bolja kupovina! :ziveli:
Ove ostale do 500 evra su ti od milošte "boranija". Znači, biraš prema boji i izgledu, ukus je isti! ajd ziveli :ziveli:

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 06 Oct 2016, 23:05

Gde ima Gibson LP za 400e? Pošto sam naveo da mi je to budžet? Hoćeš da kažeš da ne postoje nikakve razlike u gitarama do 500e?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Tenji » 06 Oct 2016, 23:25

RadeRas wrote:Ove ostale do 500 evra su ti od milošte "boranija". Znači, biraš prema boji i izgledu, ukus je isti! ajd ziveli :ziveli:
Drugi put nailazim na tvoj post gde nipodastavas jeftinije gitare. Mada gitara od 500 evra nije bas jeftina ali hajde. Cisto iz znatizelje, koliko si Gibson Les Paul Standarda svirao? A koliko recimo Epija, Tokaija, i slicnih jeftinijih alternativa? Da li si ih nekada poredio jedan na jedan? Nije mi jasno na osnovu cega ovaj stav druze, mislim da za 500 evra mozes da kupis vrhunski instrument, daj podeli to znanje i iskustvo koje imas sa nama smrtnicima.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by ProfessorBaltazar » 06 Oct 2016, 23:38

Ne mozes bas vrhunski al dobro ajde. Ili se nase definicije neceg vrhunskog dobrano razlikuju. :bambi:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Tenji » 06 Oct 2016, 23:51

Yeah, mozda sam ga malo preterao. Ne vrhunski da nema boljeg od njega, ali recimo takav da ti bolji ne treba. Mozes svirati na gitarama od 500 evra do kraja zivota, u sobi, na bini, na Marakani, u Budokanu... i da ti nista ne fali.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 00:13

Ta prica je doduse bespredmetna obzirom da coek hoce da se di kod kuce i sviri za svoju dusu.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 07 Oct 2016, 07:52

SteppenwolfN wrote:Gde ima Gibson LP za 400e? Pošto sam naveo da mi je to budžet? Hoćeš da kažeš da ne postoje nikakve razlike u gitarama do 500e?
Onda postavi pitanje kako treba. Ti si pitao "šta je bolja kupovina od ove dve ili od ove tri". Ja sam se našalio i rekao ti rekao šta je bolja kupovina od ovih gitara. :D Da si pitao šta je bolje kupiti od nabrojanih, to ti je već odgovorio čovek pre mene i rekao uzmu Gretch. Ali ti to nisi ni razmotrio. Akosi postavio temu iz zajebancije kao mnoge koje sam čitao, razumem i to. Ali nema potrebe za prepirkom. ŠALIMO SE. Jer, najnezahvalnije je savetovati nekog da kupi novu gitaru u ceni od oko 400 evra. Ili se kupuju instrumenti od 70 kao neki Squier do 300 evra kao neki Ibanez RG ili ninstrumenti od 700 evra pa naviše. Ova klasa je najnezahvalnija. Ja da ti kažem Isti su Q, i ponoviću ono što ovde često ponavljaju: kupi onu koja ti najbolje LEŽI. Zdravo!

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 07 Oct 2016, 08:01

Tenji wrote:
RadeRas wrote:Ove ostale do 500 evra su ti od milošte "boranija". Znači, biraš prema boji i izgledu, ukus je isti! ajd ziveli :ziveli:
Drugi put nailazim na tvoj post gde nipodastavas jeftinije gitare. Mada gitara od 500 evra nije bas jeftina ali hajde. Cisto iz znatizelje, koliko si Gibson Les Paul Standarda svirao? A koliko recimo Epija, Tokaija, i slicnih jeftinijih alternativa? Da li si ih nekada poredio jedan na jedan? Nije mi jasno na osnovu cega ovaj stav druze, mislim da za 500 evra mozes da kupis vrhunski instrument, daj podeli to znanje i iskustvo koje imas sa nama smrtnicima.
Šta si ti naelektrisan bez potrebe? Svima je do svadje? Ljudi šta je vama? Teraš me da poredim gitare za početnike i gitare za profesionalne svirače? Odgovoriću ti isto kao što meni odgovaraju. Koliko si Mercedesa vozio? A koliko Lambordžinija? Pa kako možeš da tvrdiš da su ovi bolji od Lade Samare? Jesi li ih nekada poredio jedan na jedan? Jel svi imaju 4 točka i peti rezervni? Jel imaju prozore? El imaju volan, menjač, sedišta, kočnicu , gas, ? jel imaju farove i svetla? Sve ima to i Lada.
Mislim da ti je jasno. Ovaj Gibson od 2000 evra je radjen prema standardu fabrike od proverenih materijala, neće vrat da mu radi, telo da se krivi, zvučaće onako kako je to propisano za tu klasu, hardver je kvaliteta (legure metala) za tu klasu. Lak je kvaliteta za tu klasu. Rad uložen u proizvodnju je veći. Lupetam, ali to ti je to. Ja imam Squier i Peavey Classic 30 pojačalo. Ukopčao se par puta na pojačalu kod mene čovek sa Fender amerikancem deluxe model, i razlika u zvuku je bila minorna. Evo probao sam bar to. Svirao sam i Gibson Les Paul Standard na ovom pojačalu isto kada bio ortak. Ima puniji zvuk i jači. Ali u klasi singlova, slično su zvučale obe gitare. Jedna košta 70 evra, druga 1000 evra polovne. Ali evo danas po ovoj hladnoći, ja ne mogu da sviram na mom Squieru jer mi zice kače pragove, vrat radi pod promenom temperature, a vrat ovog njegovog Fendera drži čak i štim pod promenama temperature a vrat ne mrda. To sam se lično uverio 100x Tolika je razlika u gitarama. Zato bih ja jedan Avri Fender ili neki amerikanac ako moze do 700 evra jer su kvalitetne i ne nerviraju te. Sad mi se svira, ja treba da utoplim gitaru? E u *****.
I mani nervozu, tu smo da se družimo. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest