Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 07 Oct 2016, 09:21

Kakve veze ima tvoj odgovor sa mojim pitanjem? U temi o dve gitare do 500e ti odgovaraš da je bolja gitara od 2000e i čudiš se što te pitaju ljudi šta pričaš. Znam da je bolja D'Angelico od Gibsona. Al kakve to ima veze sa mojim pitanjem??

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by RadeRas » 07 Oct 2016, 09:33

Tebi je do svadje a? Ja nemam volju, ajd :cao:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Tenji » 07 Oct 2016, 09:43

Nisam naelektrisan, i daleko od toga da mi je do svadje. Izvinjavam se sto sam ostavio takav utisak. With that being said...

Tesko je naci dva suprotnija koncepta od elektricne gitare i automobila. Sa jedne strane imamo par komada drveta i nesto malo elektronike, a sa druge...pa, svasta nesto. Gitara bi mogla da se poredi sa recimo jednim tockom od automobila po slozenosti. No dobro, idemo dalje.

Gibson nema tako visoke standarde koliko ti mislis da ima. Prethodnih godina su imali velikih problema sa kontrolom kvaliteta, u poslednje vreme su kao to nesto malo popravili, ali u sustini ih boli patka. Moze im se. Dakle krive se vratovi, ispadaju pragovi, lose izlakirane gitare - sve se to dogadjalo i na skupim Gibsonima. Mozes izguglati vrlo lako ako mi ne verujes. I opet - moze im se. Imaju ime koje imaju, i pod tim imenom oni mogu da prodaju sta hoce i za koliko god para hoce, uvek ce imati kupce. Tako svet funkcionise. Disclaimer - naravno da ima odlicnih Gibsona, ne kazem "ne kupujte Gibson, kupujte Epiphone" ili nesto slicno, samo ono, to su gitare kao gitare, ima dobrih ima losih. Cena ne garantuje da ce svaka biti besprekorna u ovom slucaju.

Fizika osnovne skole - tela se sa porastom temperature sire, sa smanjenjem temperature se skupljaju. Ili tako nesto. Kod nekih materijala je to manje a kod nekih vise izrazeno, kod drveta je recimo primetno. Vrat Fender Deluxa, isto kao i vrat Squiera, su izradjeni od drveta, koliko ja znam - stoga oba moraju da rade sa promenama temperature. Kako je Fender tog tvog ortaka izbegao zakone fizike, ja ne znam. Ali to nema veze ni sa kvalitetom drveta ni sa tim koliko je drvo suvo, jednostavno mora raditi sa promenom temperature. Postoje fore da se ovo svede na minimum, tipa karbonske sipke u vratu - ako to ima taj Fender onda ok. No, za sve ostale gitare koje nemaju mambo dzambo space shuttle tehnologiju u vratovima, ima sipka, pa kad dodje zima i temperatura u sobi i kojoj drzis gitaru padne, malo zategnes sipku i eto. Koliko god kostala, gitara mora da se setupuje s vremena na vreme. Btw, kolike su oscilacije u temperaturama kod tebe kada osetis tako velike promene? Ja to retko kad primetim, vise uzmem pa pretresem malo setup povremeno jer eto tako volim. A imam gitaru od ~100 evra koja stoji u prostoriji gde nema grejanja, znaci bas varira temperatura u toku godine. I stvarno se ne primeti na njoj neki preteran uticaj tih oscilacija.

@SteppenwolfN - Izvinjavam se na offtopicu, no tako ti je to sa ovim forumima. :D

alumiroi
Posts: 54
Joined: 07 Feb 2012, 11:22
Location: Novi Beograd

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by alumiroi » 07 Oct 2016, 12:15

Pogledaj i Vox.
Imao sam SSC33 i odlično je napravljena. http://www.skymusiccenter.com/gitare/vox-ssc33-bk.html
SDC22 je jeftinija ali ima i drugačije magnete. http://www.skymusiccenter.com/gitare/vox-sdc22-bk.html
Kvalitetne su gitare ali nije to taj ham zvuk, ako ti je to bitno.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by pisac » 07 Oct 2016, 18:30

Tenji wrote:Yeah, mozda sam ga malo preterao. Ne vrhunski da nema boljeg od njega, ali recimo takav da ti bolji ne treba. Mozes svirati na gitarama od 500 evra do kraja zivota, u sobi, na bini, na Marakani, u Budokanu... i da ti nista ne fali.
Potpuna istina.Jos ako ti dopadne dobar primerak...razlike su u nijansama,koje moze ispeglati dobro pojacalo,i pametan odabir efekata...i naravno,talenat.
Za dobrog gitaristu gitara od 500 evra je dovoljna da napravi cuda.
Moje misljenje o dilemi SteppenwolfN-ja bih se odlucio za Gretsch.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by hipihill » 07 Oct 2016, 18:51

Tenji wrote:Gibson nema tako visoke standarde koliko ti mislis da ima. Prethodnih godina su imali velikih problema sa kontrolom kvaliteta, u poslednje vreme su kao to nesto malo popravili, ali u sustini ih boli patka. Moze im se. Dakle krive se vratovi, ispadaju pragovi, lose izlakirane gitare - sve se to dogadjalo i na skupim Gibsonima. Mozes izguglati vrlo lako ako mi ne verujes. I opet - moze im se. Imaju ime koje imaju, i pod tim imenom oni mogu da prodaju sta hoce i za koliko god para hoce, uvek ce imati kupce. Tako svet funkcionise. Disclaimer - naravno da ima odlicnih Gibsona, ne kazem "ne kupujte Gibson, kupujte Epiphone" ili nesto slicno, samo ono, to su gitare kao gitare, ima dobrih ima losih. Cena ne garantuje da ce svaka biti besprekorna u ovom slucaju.
Sa ovim se nikako ne slažem! Često vidim na ovakvim forumima nešto u stilu "Gibsoni/Fenderi imaju lošu kontrolu pa im roba ne vredi koliko košta i uopšte neki uopšteni stav da te gitare ne vrede koliko koštaju, posebno se to često pominje kod CS Fendera". Po pravilu to pišu oni koji nemaju Gibsona ni CS Fendera! Svaka roba na kapitalističkom tržištu mora biti merljiva i to se odslikava preko cene i količine prodate robe. Kada bi bilo tačno to što si napisao Gibson ne bi prodao ni jednu jedinu gitaru jer su po tebi toliko loše da zaista ne vrede koliko koštaju. Sa druge Strane Gibson i Fender su veliki proizvođači koji dnevno proizvedu više od hiljadu komada instrumenata svaki! Kod tolike produkcije mogući su i propusti naravno. Do nedavno sam imao ES-5 model koji nije bio savršen (a pogledaj ebay kolko to košta u hiljadama!) - pod rukom su se osećale izvesne neravnine kod binda i još na nekim krivinama. Ti bi to verovatno procenio kao loš rad, a ja da se vidi da je bilo i ručnog rada i nisam imao baš nikakvu zamerku. E sada, nedavno sam na nekom stranom forumu pronašao takvu jednu kritiku za mislim 335 model podržanu fotografijama. Tek kasnije se tokom odvijanja diskusije saznalo da je gitara kupljena na debelom sniženju. U redu, mogu da se složim da takav instrument nije trebalo da izađe iz fabrike. Da li je trebalo da bude zdrobljen i uništen? Pretpostavljam da se tako ne radi već da se ponudi sa velikim sniženjem cene što je ovde bio slučaj pa je to onda neopravdana kritika.

zekaisapa
Posts: 143
Joined: 25 Sep 2014, 23:02
Location: Gornji Milanovac

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by zekaisapa » 07 Oct 2016, 19:12

@SteppenwolfN: Ne znam koliko ti je bitno, ali znaj da je Gretch uzasno tezak, k'o tuc, sto bi rekli. Bas ovaj model sam danas popodne drndao kod jednog lika, mislim da mi je rekao da je vlasnik jedan od onih iz Beatles tribute benda.

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 07 Oct 2016, 20:05

Hvala svima na odgovorima. Bio i danas u Mitrosu, imaju je na stanju još uvek. Gretch. I Epiphone koju je pominjao kolega, i msm da im je danas stigla roba jer je bilo otpakivanja i radnja im je puna. Primetio puno prelepih Epi.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 22:28

hipihill wrote:...Po pravilu to pišu oni koji nemaju Gibsona ni CS Fendera!...
http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=iphone

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Uncle Moe » 08 Oct 2016, 00:04

Hahaha dobar tekst i slike, umro sam od smeha :D

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 10 Oct 2016, 22:18

Rockatansky wrote:Ako si u fazonu LP probaj ovu pa mozda ti se svidi:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/843 ... ny-Chrome/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... D-CH-HDWE/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... DINAL-RED/

MIslim da su iste, samo druga boja. Ja planiram u skorije vreme ovako nesto da kupim....

Hvala na savetu, ipak je danas pala ova zlatna. Uživo je prelepa. Zvuk je odličan, makar za ono što meni treba. Obojena je prelepo,bez greške, bez preklapanja boja. Kupio i Epi LP kofer. Oko 14800din, ali je isto odličan. Hvala ekipi iz Mitrosa na savetima i ljubaznosti.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Tenji » 10 Oct 2016, 22:37

Cestitke, lepa gitara. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Rockatansky » 11 Oct 2016, 08:56

SteppenwolfN wrote:
Rockatansky wrote:Ako si u fazonu LP probaj ovu pa mozda ti se svidi:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/843 ... ny-Chrome/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... D-CH-HDWE/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/162 ... DINAL-RED/

MIslim da su iste, samo druga boja. Ja planiram u skorije vreme ovako nesto da kupim....

Hvala na savetu, ipak je danas pala ova zlatna. Uživo je prelepa. Zvuk je odličan, makar za ono što meni treba. Obojena je prelepo,bez greške, bez preklapanja boja. Kupio i Epi LP kofer. Oko 14800din, ali je isto odličan. Hvala ekipi iz Mitrosa na savetima i ljubaznosti.
:ziveli:

E bravo, ja nisam probao licno bas takvu, ali sam cuo da su odlicne, a i ne bih sumnjao, mislim da je to jedna od skupljih Epifona (iskljucujuci one precenjene signature itd.), pa racunam da je dobra...
Nadam se da nisi pazario u Novom Sadu, ima jedan gold koji dugo stoji i na njemu moje ime :mrgreen: samo nikako da dodje na red... :(

SteppenwolfN
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2016, 18:29

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by SteppenwolfN » 11 Oct 2016, 10:31

Jesam. Poslednji. :( Probavali ga pola sata i to je to. Hteo sam crni, ali me ubedili da je ovaj ipak lepši. Lep je. :metal:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gretch G5235T Pro Jet vs Gibson Melody Maker

Post by Rockatansky » 11 Oct 2016, 10:40

Hahah gledao sam ti gitaru neko vreme vec... Meni je zlatni najlepsi. I sve kao ajde kada bude viska para, ali eto pretekao si me...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest