Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by Tenji » 07 Oct 2016, 21:44

Dakle, da ne spamujem vise temu onom momku... Ovu temu konkretno - http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 20&t=25444





I primera je jos dosta, koji potvrdjuju da je kontrola kvaliteta losa. Kucajte na guglu "Gibson quality control" na kraju krajeva. Ili citajte komentare na ovim snimcima. Sad, hipihill konkretno rece na prethodnoj temi da to pricaju samo ljudi koji ne poseduju Gibson. I ja stvarno ne posedujem Gibson, a sada cu reci i zasto. Zeleo sam da kupim jednog. Odnosno zeleo sam da kupim nesto u fazonu LP-a, imao para za Studio, kud ces boljeg Les Paula od THE Les Paul, je l' da? Probao par komada i razocarao se. Zavrsio sa necim dosta drugacijim, ali tako je sudbina htela. I dalje patim za jednim tradicionalnijim Les Paul-om ili varijacijom na temu. I stvarno mi se svidja ideja iza Studia, stripped down LP, bez fensi bindinga i rebrastog javora...samo kad bi kvalitet bio na nivou cene. Barem ovih sto sam ja probao, ne sumnjam da negde cuci i ceka neki dobar. Iz prilozenog se vidi da nisam hejter, kapa dole i njima i Fenderu - izborili su se da budu tu gde jesu, da ih velika vecina gitarista zeli, myself included. Ali dokazi da umeju da isfusere su na sve strane.

Pa tako, ako neko ima suprotna iskustva, ili slicna iskustva, ili bilo kakva iskustva, ili je procitao negde nesto, zna nekog ko zna nekog... neka se i vas glas cuje! :D

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 22:19

A i ti slusas lucifere..

Elem, ovo je govno od instrumenta. Govno od 7-8 somica. G-o-v-n-o. To samo izgleda kao tamo neka gitara ali je govno. Bilo realno, bilo 'za te pare'.

Image

Da ne kaze posle mudrica kako eto serem a nisam imao Gibsona. :(

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by Tenji » 07 Oct 2016, 22:57

Nesto si mi poznat...
Spoiler:
Image

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by Uncle Moe » 07 Oct 2016, 23:24

Deda je The Dude-ov Ucitelj. \m/

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by clapton » 07 Oct 2016, 23:38

ahahaahahaahha :D

a taj Gibson i ne izgleda toliko dobro. nema grain-a uopste.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 23:39

Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 23:41

Gibson ima grain ali je farban da izgleda smekerski a ne da vristi iz daleka kako je flame. Mada, onda je mogo i u crno da ga ofarba da ebe oca.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 07 Oct 2016, 23:41

ProfessorBaltazar wrote:Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.
A,da. Slika.

Image

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by merk » 08 Oct 2016, 00:33

dobro, ljudi ja stvarno ne znam, zašto toliko kritika!
imam i fender strat 1991, nocaster (CS 2007) i les paul deluxe (1977) i nemam baš ikakvih primedba na ni jednu od njih! nikakvih problema sa vratovima ili bilo čime. stvarno ne razumem, zašto se pljuje sve po preko!

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 08 Oct 2016, 01:25

Sta da ti covek kaze, sam si rekao da ne razumes.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 08 Oct 2016, 01:41

Prico sam vec za ova dva Federa iz C.S. al aj da ponovim...slicna prica ko onaj kolega od pre neki dan, nije imao kintu kad je bio mali a volEo bi da je imo Feder, i onda porasto, zaposlio se, ustedeo neku kinticu a i cviri u bendu nedeljom u crkvi jel, kako Bog zapoveda sve. I kao da ispuni decacki san jel, aj da kupi Federicu. I ode u radnju u kraju, zna ljude i kaze e imate neke domace nase Mejdinjuesej Federe, da pomazemo bracu i privredu nasu ko prave patriote. Ne pitam sta kosta.
Ovi kazu, i'amo pet miliona komada, biraj.
Ja bi jednog crnog strata maple neck.
Evo ovi.
Al da ima flamed maple neck.
E taj nemamo, to moramo da ti narucimo preko C.S. extra soma dolara.
Ok, i jos bi jednog telca.
Evo biraj.
Al da je candy apple red i flame maple neck.
E taj neamo , to moramo da narucimo preko C.S. extra 1400 baka.
I onda ovi sklope identicnu gitaru koju bi mogli da sklope i u serijskoj ponudi za iste pare (extra 50 baka ih kosta flame maple chunk of wood i to u maloprodaji, pitaj boga kad uzmes na veliko) i uzmu ti extra 2400 baka.

I onda dobijes custom shop warped necks.

Zajebani su to igraci.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by hipihill » 08 Oct 2016, 09:21

ProfessorBaltazar wrote:Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.
Zar to ne rešava CS lifetime warranty?

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by ProfessorBaltazar » 08 Oct 2016, 10:01

hipihill wrote:
ProfessorBaltazar wrote:Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.
Zar to ne rešava CS lifetime warranty?
Naravno da ne. Pogledaj "Limitations & Exclusion" pod stavkom 4. Zato se zove 'limited lifetime warranty'. Bazicno, nista ne popravljaju besplatno.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by Rockatansky » 08 Oct 2016, 10:33

ProfessorBaltazar wrote:Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.
Strava i uzas...

Ma izgleda to je sve lutrija. Moze i najjeftiniji strat da traje dugo bez problema, ako nisi baksuz. Ja imam stata MIM, serijski broj MX101... To valjda znaci da je 2010-2011. god. Kupio u Mitrosu :mrgreen: pre dve godine i za sada je par ekselans. A koristim one deblje zice gore, 10-52 (imao sam cak i 11-54)...

To jest, ja bar ne vidim golim okom da je vrat uvrnut ili nesto? Da li ima neko posebna metoda kako se to gleda? (ps. nisam totalni amater, menjao sam pragove na par gitara i jednu sam celu napravio)

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Gibson (i ekipa) - Kvalitet i kontrola istog

Post by hipihill » 08 Oct 2016, 11:00

ProfessorBaltazar wrote:
hipihill wrote:
ProfessorBaltazar wrote:Fender C.S. Straja i Tele stari dve ili tri godine, doneo covek da im se srede vratovi jer se krive tj vitopere po uzduznoj osi jer iako kostaju (vratovi) oko 1000 dolara each (jer su flame maple sto nije standardna opcija pa moras da narucis preko C.S. gde te oderu ko mladog majmuna) nisu quartersawn vec su quratzsawn. Iako je vratove sredio legendarni baja Leo morace nazad za godinu dve max, i tako jos neko vreme dok se potpuno ne istanje od turpijanja pa onda sledi zamena. Jos dva somica u C.S. , i zauzvrat jos dva kriva vrata.
Zar to ne rešava CS lifetime warranty?
Naravno da ne. Pogledaj "Limitations & Exclusion" pod stavkom 4. Zato se zove 'limited lifetime warranty'. Bazicno, nista ne popravljaju besplatno.
Pa da, znam za to, ali tumačim da se to odnosi na loše rukovanje, ne na očiglednu fabričku grešku. Ako je tačno da je to nastalo samo od sebe ipak bih pokušao sa reklamacijom. Za sve ove godine samo jednom sam se susreo sa fabričkom greškom kod Gibsona.
P.S. Sa zadovoljstvom koristim i Gibson i Fender gitaru i nadam se da će tako da ostane zauvek!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest