Harley Benton THOMANN

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Harley Benton THOMANN

Post by nemanjavelimirovic » 01 Nov 2016, 13:57

Dakle... sta mislite vi o ovim gitarama?
Image
Image

Ja bi uzeo jednu od ove dve tj treba da dobijem kao poklon, a ne znam da li je to ok. U sustini mi treba nesto jeftino sa singlovima a da nije strat niti telac i da ima tremolo (prva bi ga dobila naknadno). :) :ziveli:

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Harley Benton THOMANN

Post by zek » 01 Nov 2016, 15:26

Imaš na netu-YT detaljne rivjue skoro svih HB gitara (nisam siguran jedino za ovu poslednju da ima).

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Harley Benton THOMANN

Post by majtimika » 02 Nov 2016, 08:12

buraz imao si i dno i vrh, zna sta mozes da ocekujes bolje od vecine ovde

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Harley Benton THOMANN

Post by komil » 02 Nov 2016, 09:36

majtimika wrote:buraz imao si i dno i vrh, zna sta mozes da ocekujes bolje od vecine ovde
:1:

Harley Benton su u toj niskoj cenovnoj klasi bolje od konkurencije, ali to je, naravno, to. Ono što sam ja čuo iz iskustava je da je ekvivalentan trgovački brend druge firme (musicstore.de) J&D guitars bolja kupovina jer je na gitarama kvalitetnije, tj. pravo drvo. Druga prednost je da su uvožene kod nas, pa imaš šanse i da probaš, trebalo bi u Lyra-i još da ima nešto da se vidi.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Harley Benton THOMANN

Post by nemanjavelimirovic » 02 Nov 2016, 11:16

Ima dva modela J&D koja su simaptichna, ali verujem da ovi to nemaju u radnji...
Pa posto mi trebaju neki singlovi, pa cak i da ih kasnije budzim, nesto od ovoga cu vrv dobiti na poklon :D Jbg, kad se nema para za Jaguarillo :D :ziveli:

a ovo ostaje zelja zauvek... :cry:

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Harley Benton THOMANN

Post by Destisthebest » 02 Nov 2016, 18:43

Ja sam čitao veoma pozitivne kritike za Harley Benton u Nemačkoj
čak i od ljudi koji poseduju skuplje originale. Ako ne kapiraš komentare
na nemačkom, na Wiki-ju Ima par linkova na stranice sa engleskog
govornog područja

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Harley_Benton


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Harley Benton THOMANN

Post by RadeRas » 03 Nov 2016, 18:13

Ima li razlike izmedju ovih kopija koje se prodaju po EU i ovih klonova iz Kine koji se prodaju na Aliexpress? Ili je to isto samo naštampaju drugo ime malo oblikuju drugačije headstok i vozi u prodaju?
Imaju lespola za 160 evra: Link
Za iste pare kinezi na aliju prodaju lespola sa istim specifikacijama materijala. Koju bi vi radije kupili?

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Harley Benton THOMANN

Post by zek » 03 Nov 2016, 20:38

Neko je ovde sa foruma (ne mogu trenutno da nađem) kupio HB Les Paul-a, pa neka ti iznese svoje utiske.
Sećam se i da je kačen demo, koji je meni odlično zvučao.
Evo, našao sam
http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... n&start=30

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Harley Benton THOMANN

Post by RadeRas » 06 Nov 2016, 21:42

zek wrote:Neko je ovde sa foruma (ne mogu trenutno da nađem) kupio HB Les Paul-a, pa neka ti iznese svoje utiske.
Sećam se i da je kačen demo, koji je meni odlično zvučao.
Evo, našao sam
http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... n&start=30
Fino, a ja ću da naručim jednog kineza direkt iz Kine a ne kineza preko Nemačke hehe, da vidim kako to šljaka. Kada može Thomann da prodaje ove kineze sa redizajniranim glavama pod raznim imenima, zato što poštuju kopirajt prava i tako, onda da bar naručim od prve ruke jer kineze boli uvce za to, a na glavi ima da mi piše: Gibson, da se hvalim u selu. ;) Ja ću da pišem utiske kad stigne! :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Harley Benton THOMANN

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jan 2017, 20:55

nemanjavelimirovic wrote:
02 Nov 2016, 11:16
Ima dva modela J&D koja su simaptichna, ali verujem da ovi to nemaju u radnji...
Pa posto mi trebaju neki singlovi, pa cak i da ih kasnije budzim, nesto od ovoga cu vrv dobiti na poklon :D Jbg, kad se nema para za Jaguarillo :D :ziveli:
Mislim da se necesh razocarati sa J&D gitare su zaista ludilo dobre, da pojasnim klasa su ispred Squier-a a Boga mi i mexica, pricam o Vintage Jack and Danny seriji ....gulili smo LPija ispod je drvo pucka, tezina slicna kao prava Gibaja, imash o tome na LP forumu-poenta je da farbom nisu prikrivali lose drvo i kad je maple top onda je 2 centa debelo... Ali ne lezi vraze neki ''kakani'' ljudi gde je JD lepo napisao na jeftinim modelima fotofinish ih valjaju kao flame maple top...ja probao Telca odlican, LP strava strat ser gut ....HB je ipak iz daleko jace kuce i kutu musiccentar sa reklamama samo tako...


No da dodam moj drug Nemac koji ladno ima 200+ djitri vishe voli HBe ali nekako mi se ceni do skora jer uzeo je par teladi pa finish malko beshe tu i tamo po koja flecica...saberi oduzmi JD ili HB za tu lovu stvarno surovo dobri....

ja sam se nalozio na LPija a la LTD sa FR ni manje ni vishe nego ''pravi'' Fr ili ti serija 1000 koju cesto kod nas valjaju kao ''ORF eh a on se odavno vishe ''NE kuje'' u US....vec Cika SUNG IL to pravi i narvno Schaller navodno u Nemackoj kaslj kaslj ☺

zanimljiv je ovaj kolega Grcko telac nije ni pipnut kako je dosao tako boc i snimanje iskreno...meni je to bolje od mexica kazem meni ☺https://www.youtube.com/watch?v=7WCewwaMFLU

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Harley Benton THOMANN

Post by RadeRas » 16 Jan 2017, 21:10

Miki Djordje, u drugoj temi si nahvalio jeftine japanske kopije iz sedamdesetih i osamdesetih kao jako dobre instrumente. Ovde kažeš da su i ove nove kineske kopije isto super. Ove nove gitare su čak i jeftinije od polovnih kopija iz osamdesetih.
Šta bi ti odabrao?

User avatar
NikolaGerza
Posts: 122
Joined: 05 Feb 2015, 21:20

Re: Harley Benton THOMANN

Post by NikolaGerza » 16 Jan 2017, 22:57

Ja sam imao HB i stvarno su super gitare za te pare.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest