Tonerider Pure Vintage - Magneti

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Tonerider Pure Vintage - Magneti

Post by vlada77 » 14 Nov 2016, 08:26

Veoma dugo sam trazio magnete za svog Fender MIJ strata, zeleo sam da zamenim fabricke keramicke magnete, koji i nisu bili toliko losi, ali jednostano im je nedostajalo malo topline i punoce u zvuku. Bio sam skeptik kada su u pitanju nasi oglasi za magnete, ne moram da objasnjavam zasto. Ne secam se kako sam naleteo na ove Tonerider magnete, ali sam posle toga poceo malo da istrazujem po netu. Na bukvalno svakom stranom forumu, ljudi su ostavljali samo pozitivne komentare. Na zalost, kod nas nisu mogli da se nadju, pa sam ipak skupio hrabrosti da ih potrazim preko. Nadjem na njihovom zvanicnom sajtu koje radnje ih imaju, rasprodam neku sitnu opremu koja mi nije trebala i resih da ih uzmem...95 evra, set magneta za starta...Stigne to za par dana, i Sale iz Gitar Servisa mi zameni sve to i utegne gitaru.... Ja sam stvarno bio odusevljen! Par likova mi je trazilo da napravim neki demo, pa sam okacio nesto na youtube. Sve ovo pisem, da bih pomogao ljudima koji zele da zamene magnete a nemaju hrabrosti. Mislim da su ovi magneti opasni i da 95 evra nije neka velika cena ako vam to zavrsi posao i ne samo to, vec ako je to ono sto ste trazili od zvuka i vase gitare. Nemam nikakve veze sa ovom firmom, ne spamujem, jednostavno sam prezadovoljan magnetima i zeleo sam da podelim sa vama klip, cisto da steknete utisak kako zvuce...
Nadam se da nisam ugusio previse...Pozdrav svima :ziveli:
https://www.youtube.com/watch?v=N2d3MIQ5T7Y
p.s. ovaj set je pure vintage, inace imaju i druge modele...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Tonerider Pure Vintage - Magneti

Post by bancika » 14 Nov 2016, 11:05

Danny, jesi to ti? :) Zezam se, ne zameri...lepo zvuce, kakvi su sa malo (ili puno) drive-a?
Spoiler:
Image

User avatar
vlada77
Posts: 121
Joined: 06 Jun 2011, 22:33
Location: Beograd

Re: Tonerider Pure Vintage - Magneti

Post by vlada77 » 14 Nov 2016, 14:05

bancika wrote:Danny, jesi to ti? :) Zezam se, ne zameri...lepo zvuce, kakvi su sa malo (ili puno) drive-a?
Spoiler:
Image
Znas kako, savrseni su za klin, imaju super pick attack, svetliji su, ali definitivno nisu za neki heavy zvuk. Sa malo drajva su odlicni - zadrze onaj strat zvuk, a drajv sve to fino zacini. Po meni, odlicni su za blues, funk, pop, vintage rock, i slicne zanrove.... Sa puno drajva su takodje odlicni, ali od njih ne mozes da ocekujes da dobijes zvuk za neki tvrdji rok i metal.... :gitara2: :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest