Ibanez 540s

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Ibanez 540s

Post by brankisha » 20 Nov 2016, 07:26

Posle nekog vremena trazenja gitare, uglavno Ibanez prvi izbor, naleteo sam na ovu lepoticu sasvim povoljno, bolje reci neverovatno. Zahvaljujem se momcima na svim savetima u potrazi iste.
E sad ono glavno. Ibanez 540s, ne s540, boja lipstick red, godiste 1989. (a moze biti i 91) proizvedena u Fujigen-u, naravno :mrgreen:
Telo: mahagoni, vrat: rosewood, vrsta vrata: wizard, gotoh civije, 22 jumbo praga, tremolo edge ili lo pro (to jos ne znam).
Magneti: bridge-ibz/usa f2, srednji-ibz/usa c2, neck-ibz/usa c2, konfiguracija H/S/S. Magneti su i dalje fabrikana, fino rade ali mozda ih zamenim, mozda neki SD padnu.
Zbog ove konfiguracije gitara zvuci drugacije od nekih Ibaneza tipa, 550 i 1570 i 570 koje su vise mjetal. Veoma je topla i bukvalno mi odmenjuje strat, les paul i piskutavi ibanez koji sam inace hteo. Nije bas masna za mjetalcinu ali za to imam Ariu sa Emg koja vadi mast.
Fali mi rucica na flojdu jer, trenutno ne mogu da odredim da li je edge ili lo pro.
Vrat je sjajan za sviranje, oni koji su probali wizard znaju o cemu pricam. Veoma je lagana, nestvarno za razliku od Arie. Ako stignem postavicu i snimak da se cuje zvuk. Za sada samo slike. Uz gitaru je dosao kofer, kais, stimer i koja trzalica.
https://1drv.ms/f/s!AtSrsb90d5BKh-QR6o13wIGUvxicnw

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Ibanez 540s

Post by RadeRas » 20 Nov 2016, 09:28

brankisha wrote: Fali mi rucica na flojdu jer, trenutno ne mogu da odredim da li je edge ili lo pro.
Vrat je sjajan za sviranje, oni koji su probali wizard znaju o cemu pricam. Veoma je lagana, nestvarno za razliku od Arie. Ako stignem postavicu i snimak da se cuje zvuk. Za sada samo slike. Uz gitaru je dosao kofer, kais, stimer i koja trzalica.
https://1drv.ms/f/s!AtSrsb90d5BKh-QR6o13wIGUvxicnw
Edge tremolo bi trebalo biti po izgledu. Ovo je raniji model, kasnije su 1991> pravili 540S i sa javorom rebrašem kao oblogom preko mahagonija a i obično, ali ugradjivali lo-pro edge tremolo sistem.
Vrat je tanak takozvani W-tip, svega 2cm na 12 pragu, probao i ne paše. Ja volim da imam deblo u ruci što kažu ljudi da imam šta da uhvatim, lespol tip je vrat za mene hehe.
Koliko te koštala gitara ukupno?

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Ibanez 540s

Post by brankisha » 20 Nov 2016, 15:12

znam na sta mislis, imam lesa. Ukupno 300 kanadjana

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Ibanez 540s

Post by RadeRas » 20 Nov 2016, 20:15

brankisha wrote:znam na sta mislis, imam lesa. Ukupno 300 kanadjana
uf to je super, bolji Ibanez ti ne treba, moze on metal da gura kako voliš! ;)

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Ibanez 540s

Post by ProfessorBaltazar » 20 Nov 2016, 20:55

Edge ti je tremolo. Uzgred i lo-pro je edge (style) tremolo samo je low profile (lo-pro), tamo gde su fine tuners. Sve je ravno tu i fine tuneri su pod drukcijim uglom u odnosu na vertikalnu ravan.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Ibanez 540s

Post by RadeRas » 20 Nov 2016, 21:55

ProfessorBaltazar wrote:Edge ti je tremolo. Uzgred i lo-pro je edge (style) tremolo samo je low profile (lo-pro), tamo gde su fine tuners. Sve je ravno tu i fine tuneri su pod drukcijim uglom u odnosu na vertikalnu ravan.
Aha jeste video sam i ja razliku. :) Čudi me da su isto to licencirano tremolo ugradjivali i u najskuplje Steve Vai signature modele umesto da su ugradjivali autentični Floyd Rose, jer kad su ugradjivali dimarzio magnete umesto njihovih ibanez magneta onda su mogli i floyd rose umesto edge licenciranog, tako?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ibanez 540s

Post by bancika » 20 Nov 2016, 22:02

RadeRas wrote:
ProfessorBaltazar wrote:Edge ti je tremolo. Uzgred i lo-pro je edge (style) tremolo samo je low profile (lo-pro), tamo gde su fine tuners. Sve je ravno tu i fine tuneri su pod drukcijim uglom u odnosu na vertikalnu ravan.
Aha jeste video sam i ja razliku. :) Čudi me da su isto to licencirano tremolo ugradjivali i u najskuplje Steve Vai signature modele umesto da su ugradjivali autentični Floyd Rose, jer kad su ugradjivali dimarzio magnete umesto njihovih ibanez magneta onda su mogli i floyd rose umesto edge licenciranog, tako?
Wut? Edge nije nista losiji od originala. Cak i bolji u nekim aspektima.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Ibanez 540s

Post by RadeRas » 20 Nov 2016, 22:13

bancika wrote:
RadeRas wrote:
ProfessorBaltazar wrote:Edge ti je tremolo. Uzgred i lo-pro je edge (style) tremolo samo je low profile (lo-pro), tamo gde su fine tuners. Sve je ravno tu i fine tuneri su pod drukcijim uglom u odnosu na vertikalnu ravan.
Aha jeste video sam i ja razliku. :) Čudi me da su isto to licencirano tremolo ugradjivali i u najskuplje Steve Vai signature modele umesto da su ugradjivali autentični Floyd Rose, jer kad su ugradjivali dimarzio magnete umesto njihovih ibanez magneta onda su mogli i floyd rose umesto edge licenciranog, tako?
Wut? Edge nije nista losiji od originala. Cak i bolji u nekim aspektima.
Nisam konkretno mislio na kvalitet, već na originalnost. Moguće da su i Ibanez magneti bolji od dimarzio pa su ipak ugradili nešto što je tada bilo ajde da kažemo "custom shop" u taj JEM model. Custom bi bio i Floyd Rose za razliku od licenciralnog ibanezovog. Na to sam mislio, na odabrane delove.
Na sajtu Floyd Rose imaju moto: "Often imitated never duplicated..." i sećam se tog perioda da su se svi metalci palili na Foyd Rose tremolo kao na jedinu valjanu stvar a svi ostali licencirani su bili ok ali jedan je bio Floyd. Čitao sam za Ibanez magnete iz obične RG serije 5xx i 7xx da su perfektni.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ibanez 540s

Post by bancika » 20 Nov 2016, 22:55

jedan je floyd? i originalni floyd se pravio u schaller fabrici pod licencom. Cika Floyd je osmislio sistem, patentirao i od toga zaradjuje, on sam ne pravi nista. Meni se cini da vise poznatih gitarosa keca ibanezov edge (obicni, lo pro i pro) nego originalni floyd. Ne kapiram ti logiku. A dimarzio se probio kao #1 proizvodjac magneta za upgrade gitara u to vreme i kad su Satch i Vai odrastali, bili su tome izlozeni jer su ih svi okolo koristili i naravno da su se uhvatili prvo za dimarzio. Ibanez ima i osrednjih floydova, ali ova tri sto sto sam naveo (i verovatno zero edge, mada ga nisam probao) su fenomenalni, nema razloga da se customizuju, vec su custom.

A to "Often imitated never duplicated..." se odnosi na budjave nelicencirane kopije zbog kojih pozelis da imas fixni bridge. Zasto bi dali nekome licencu a posle ga prozivali i ismevali po reklamama?

Rade, Rade... :)

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Ibanez 540s

Post by RadeRas » 20 Nov 2016, 23:54

bancika wrote:jedan je floyd? i originalni floyd se pravio u schaller fabrici pod licencom. Cika Floyd je osmislio sistem, patentirao i od toga zaradjuje, on sam ne pravi nista. Meni se cini da vise poznatih gitarosa keca ibanezov edge (obicni, lo pro i pro) nego originalni floyd. Ne kapiram ti logiku. A dimarzio se probio kao #1 proizvodjac magneta za upgrade gitara u to vreme i kad su Satch i Vai odrastali, bili su tome izlozeni jer su ih svi okolo koristili i naravno da su se uhvatili prvo za dimarzio. Ibanez ima i osrednjih floydova, ali ova tri sto sto sam naveo (i verovatno zero edge, mada ga nisam probao) su fenomenalni, nema razloga da se customizuju, vec su custom.

A to "Often imitated never duplicated..." se odnosi na budjave nelicencirane kopije zbog kojih pozelis da imas fixni bridge. Zasto bi dali nekome licencu a posle ga prozivali i ismevali po reklamama?

Rade, Rade... :)
jao bre Bancika da ja znam toliko stvari.. Pričam ti ono što sam slušao kao klinja, tada su se svi ložili na flojd rouz oridjidjidji pa tek drugo i treće mesto neki licencirani. Sada čujem od tebe da je Ibanez i tada pravio i bolje tremolo nego orig. floyd, a to da sada ispričam onim likovima haha.. jebiga vreme prolazi :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Ibanez 540s

Post by bancika » 21 Nov 2016, 00:29

Ovde kod mene, klinci (mi) su se najvise lozili na Ibanez gitare i sta god je Steve Vai koristio od opreme, iako smo mozda vise slusali neke druge. Nekako je on bio najcool :) Original FR je nekako vise bio kao fora da nabudzis strat i sviras iron maiden...znaci ne-cool :grummel_2:

Edge (Pro/LoPro), Gotoh, Original i Schaller su svi odlicni i svaki ima neku prednost. Ovo sto ide na jeftinije gitare je druga/treca liga.

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Ibanez 540s

Post by brankisha » 21 Nov 2016, 05:49

Sad ne mogu da se setim ali mislim da pise na njemu "licensed under Floyd Rose patents". Inace drugar ima rg550 ltd, ljubicanstveni https://media2.24aul.ru/imgs/5198e90873fce87e10971126 i njgov nije isto Floyd nego jebanezov i radi odlicno. Ja bar nisam primetio razliku.
E sad ono sto znam je da je ova moja malo meksa i da je svestranija mada se mnooogo vise ljudi pali na rg550.
Bas mi je Bancika pomogao kad sam gledao rg570 i 1570 ali mi je sad drago sto sam uzeo ovo. Bukvalo svaka kombinacija magneta ima drugi zvuk sto mi je do muda. Svidja mi se zvuk neck singla koji mnogo podseca na lesa ali ipak nije toliko dubok na E zici, pa ga laganica mogu prziti na distorziji da mi ne probija. E da i kad se svira na klinu, pogotovo oba singla solo ili zajedno odlicna za bluzijanu, samo malo gejnitja i to je to. Mislim nije to nista vau ali meni je dovoljno.
Jedino je mozda jebanija spustanje u drop d ali koj ga sisha.
Necu jos biti neko vreme pri gitari da snimim zvuk, pa da imate predstavu o cemu se radi. Mada ima jos posla, tipa da se zamene zice ( da ne stoje ove klinacke crvene ), da se elektronika ocisti od prasine, novi potovi i kapica na preklopniku.
E da jedno pitanje, ima jednu pukotnu, trenutno imam samo jednu sliku jer sam ostale izbrisao. Svi su mi rekli da je to ok, cak i u dva servisa. Kazu da je to samo lak pukao i da vrat sigurno nije menjan https://1drv.ms/i/s!AtSrsb90d5BKh9ExKbOWfkj8gftvzg
Inace dobijao sam u radnji 800$ da je odmah prodam.

Evo je jedna iz prodavnice, samo kauc treba i mogu da ostanem zauvek https://1drv.ms/i/s!AtSrsb90d5BKh9YA8yZA37wkkqIfVA
I jedna od opreme https://1drv.ms/i/s!AtSrsb90d5BKh9YECVd3Z__EX9_0Og

Sto se magneta tice sasvim su dobri. Malo ih je uhvatio zub vremena ali rade savrseno, nema zujanja, hvataju sve sjajno. Svidja mi se pasiva, dosta mi je bilo Emg-a. Mislim da mi ovo trenutno vise lezi. Mada Aria stvarno ima odlican sustain i tako dobar klin na neku pa se malo potamni, skoro kao akustara, aaahhh.
Vidim po netu da su neki stavljali bas na ovu SD magnete ali nisam cuo bas neku razliku, mozda je do snimka. Otom - potom. Jedva cekam da je donesem u Srbiju i uporedim sa Rg550.
Inace kofer je onaj hard case Ibanezov, malo stariji ali odrzan.

Hvala za tremolo, sad mogu da porucim i da bude sve kompletno :ziveli: :ziveli: :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Ibanez 540s

Post by ProfessorBaltazar » 21 Nov 2016, 06:12

Mos' prica ko sta 'oce, meni su najjaci tremoloJi u istoriji jebanjez Lo-pro Edge, Kahler 2700 i Washburn Wonderbar.

O ostalima ne bi' trosio pero. :ziveli:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Ibanez 540s

Post by brankisha » 21 Nov 2016, 07:36

Trenutno najveca zelja od svih gitara je da kupim jedan Gretch white falcon. Ali moracu nekog da odrobijam za to :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Ibanez 540s

Post by brankisha » 04 Jan 2017, 22:37

Mali apdejt teme. Isao sam danas u prodavnicu da narucim tremolo rucicu i jos neke sitnice. Ostavio sam je na setapu. Inace menadzer radnje je veliki ljubitelj ibaneza, u jednom trenutku je imao cak 23 Ibanez gitare. Kaze potrebno je minimalno stelovanje. Treba malo da se podigne flojd, malko mozda da se ispravi vrat ali to ce videti kad srede flojd i ciscenje elektronike, koja po njemu odlicno radi. Inace momak ima istu samo godinu dana stariju, tu je drugaciji nacin aktiviranja magneta, naime svaki magnet ima svoj prekidac. Sve u svemu ja prezadovoljan. Pa konacno da bacim neki zvuk posle setapa. Inace preporucio mi je ova zice http://thehub.musiciansfriend.com/image ... s-1046.jpg

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest