Relic gitare

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Relic gitare

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 12:22

relic gitare nisu pitanje ukusa, već kompleksa.

Svako ko želi da mu gitara izgleda starije nego što jeste i kao da je prošla sito und rešeto, zapravo ima kompleks nesviranja, neiskustva i nemanja te neke "priče" uz tu gitaru, pa je onda guli i rezbari kako bi prevario i sebe i druge.

Relikovanje (ne samo gitara) jeste postalo dizajn po sebi, ali budimo pošteni, koren mu je u malograđanskoj iskompleksiranosti skorojevića.

Svaki onaj koji uzme šrafciger u ruke, sa namerom da ošteti glanc novu gitaru, je u osnovi seljačina.

Opet, seljačine su deo ovog sveta i imaju svoje mesto pod suncem, ali..stvari treba nazvati pravim imenima i naravno objasniti uzroke zbog čega je nešto tako kako je

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Relic gitare

Post by Rockatansky » 19 Jan 2018, 13:05

Tako je! :cao:

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Relic gitare

Post by clapton » 19 Jan 2018, 15:07

vjerovatno je OD u pravu ali meni je simpa taj finis. izgleda kul a plus ne moram previse da pazim tu gitaru. onako kad je nova i cista zao mi u ruke da je uzmem. :D nek ima koja ogrebotinica tu i tamo, cisto da se vidi da se svira, podize, spusta, naslanja... nije (samo) ukras majku mu. :D

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Relic gitare

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 15:35

clapton wrote:
19 Jan 2018, 15:07
vjerovatno je OD u pravu ali meni je simpa taj finis. izgleda kul a plus ne moram previse da pazim tu gitaru. onako kad je nova i cista zao mi u ruke da je uzmem. :D nek ima koja ogrebotinica tu i tamo, cisto da se vidi da se svira, podize, spusta, naslanja... nije (samo) ukras majku mu. :D
ta "žao mi u ruke da je uzmem" je takođe kompleks, samo nekakav kao sirotinjski (da se ne upropasti vredna stvar isl)

To je samo druga verzija miljea na televizoru i, da živiš u normalnoj zemlji, gde je obična električna gitara ono što jeste, obična stvar, ne bi imao taj strah.

Ne zna se šta je gore za "konzumenta" gitara..Da li da ih večito glanca, jer se plaši da je ne uporpasti, ili da je guli i aka, jer se plaši da ne ispadne gušter..

U oba slučaja, ego je taj koji je kanda važniji od sviranja i, što je najgore, to se u sviranju i oseti.

Kao i u svakoj umetnosti, tako i u muzici, cilj je postići iskrenost.

P.S.

Jedna anegdota iz šifota (kad sam polagao vožnju, imao sam za instruktora nekog matorca koji nije mogao da podnese da neko lupa vratima, ili da mu nedajbože zaribaju zupčanici dok menja brzine.
Ta faca..ti krici..to preznojavanje..
Čak mi je, pošto sam uspeo nekako da ga opsutim, priznao da je svestan te svoje boljke (da napomenem da automobili nisu bili njegovi, već je čovek bio samo instruktor) te da zna kako više brine o automobilu nego o ljudima..
Simpa čiča, sve okej..ali ako prema autu ne postupaš nježno i sa pažnjom, kaže ti izvini ali ja moram da zamolim auto-školu da ti dodele nekog drugog instruktora.. :lol:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Relic gitare

Post by metalstringer » 19 Jan 2018, 15:39

Jos ako pazis i na zice dok sviris od sviranja nema nista

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Relic gitare

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 21:15

metalstringer wrote:
19 Jan 2018, 15:39
Jos ako pazis i na zice dok sviris od sviranja nema nista
Znam ljude koji bukvalno pipkaju gitaru i razviju takav način sviranja koji je maltene nečujan.
Bilo da se plaše da im pukne žica, bilo da se plaše da će komšija da im dođe na vrata jer prave galamu isl

Imao sam druga koji me je redovno zvao da mu promenim žice, jer je imao strahovitu fobiju od pucanja..


ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Relic gitare

Post by ProfessorBaltazar » 20 Jan 2018, 09:43

Overdrive wrote:
19 Jan 2018, 12:22
relic gitare nisu
I samo tu stanes i vec izgledas kao guru all things relic.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Relic gitare

Post by Rockatansky » 20 Jan 2018, 12:51

Kao sto rekoh i meni je def glupo kupovati novu gitaru koja izgleda kao izraubovana ili kupiti novu pa je sam relikovati... Ili jos gore platiti nekom da ti to uradi... 😬

Alu neke taaako dobro izgledaju da ne mogu da odolim i da ne kazem sam sebi da mi se svidjaju.... 😇😁

Pisao sam vec vrv kako je bilo kada sam prvi put u Mitrosu video road worn Strata... Ja mislio ostecena u transportu, majke mi, i ono kao u pola cene... I mislim ma sta me briga uzeo bih je ako ima neki popust... Pridjem i vidim normalna cena. 😑 Dobro nisam pitao prodavca o cemu se radi... 😂

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Relic gitare

Post by ProfessorBaltazar » 20 Jan 2018, 14:35

Overdrive wrote:
19 Jan 2018, 12:22
relic gitare nisu pitanje ukusa, već kompleksa.
onaj ko razglaba protivu "relic gitaru" nije pitanje ukusu, već kompleksu. onaj kume se mozu, libu ga racku

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Relic gitare

Post by Overdrive » 20 Jan 2018, 21:32

ProfessorBaltazar wrote:
20 Jan 2018, 14:35
onaj ko razglaba protivu "relic gitaru" nije pitanje ukusu, već kompleksu. onaj kume se mozu, libu ga racku
..profesore pišeš ko da si imao dva vezana moždana, o čemu se radi ?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Relic gitare

Post by majtimika » 20 Jan 2018, 22:34

Realno onaj koji naziva ljude seljacima je veci seljak od njih

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Relic gitare

Post by Overdrive » 20 Jan 2018, 22:43

majtimika wrote:
20 Jan 2018, 22:34
Realno onaj koji naziva ljude seljacima je veci seljak od njih
wrong.
To što Ima onih koji nisu seljaci ali dobro znaju ko jeste je realnije. :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Relic gitare

Post by MIKI-DJORDJE » 31 Jan 2018, 06:19

Ralic je vid umetnosti koji je nastao iz nužde da se skine tert laka i ostalih ''mrtvačkih kovčega'' koji ''guše'' ton.
Ni u kom slučaju nije novo već je u upotrebi još od 60ih nisam istraživao temu pa ne znam da li je rađeno i pre toga, ali znam da krajem 60ih jeste uveliko bilo zastupljeno među mlađima koji su naravno videli os starijih pa otuda nagađam ga je verovatno počelo i pre...
Lynch je više puta spomenuo ( i drugi naravno) da je odrao svog tek kupljenog LP juniora a to je pre 1970te , čak mu počupao pragove radio fretless čovek..
A pre njega su druge legende od kojih su mnogi mrtvi provalili da kada skinu plastičetinu pa zadnje strane gitara ''progleda'', pa nije EVH sekao onaj scratch plate iz fazona već guši plastika, drugačije se čuje gitara bez obzira na suvo i sa pojačalom...
Pa se gulio lak ispod plate-a, oko tremola da bi đitra disala, to poenta a estetika je naravno isto tako važna ako ne i važnija....Razlika je nebo zemlja između te ''oslobođene'' gitare i reda radi i lepo urađenog celog relika....

To je kao plastični hirurg jel on operiše da ulepša? Svi znamo odgovor.... ali neko pravi usne ''pačiji kljun'' koji je baš nekako trade mark kod nas i zemljama trećeg sveta neće hihurg namere da kasapi - već nema talenta, treba imati dara te smisla za lepim, nije isto vaditi bubreg i stvarati lepe linije....Zato oni najbolji ''peglaju'' ožiljke kolega jel...
tako i majstpr neko od gitare relikovanjem stvori nakazu ili lepotu aka ''pačiji kljun'' , a neko uradi to lepo.
Ni ja ne razumem ikebanu, ali znam da sačupano seno i pokupljena grana sa puta u vazi nisu lepi..a verujem i Vi...

kasapini ''patko kljunaši'' :D
Image
Image
Image
Image

umetnost iako serijska prozvodnja baš sam namerno pikirao te da ne mora biti skupa a lepo urađenja , a one gore su neke pa bile mašala po džepu
nije idealna malo je zbrzano na prelazu ali molim lepo 300e samo
Image
daleko bolje

Image
kaži ga perfect jer kako beše '' i jeste perfect'' do detalja fino... vrat može bolje ali opet super jeftina gitara
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest