Pocetna elektricna?

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 05 Dec 2016, 23:20

Vrede li ovi squeri od stotinak eura necemu za pocetak? Mislio sam da napravim tranziciju na elektricnu, popravim tehniku, naucim par pesama pa da onda mogu u radnji da osetim gitaru i realnu razliku za sledecu? Da ne uzimam napamet neku pacificu ili ozbiljnijeg fendera, pa da posle skontam da sam hteo drugaciji zvuk.

nesto ovako da tandrdljam par meseci?

http://www.kupujemprodajem.com/Fender-S ... -oglas.htm

Ne ocekujem nista specijalno, samo da se navezba tehnika jer nemam ni od koga da pozajmim gitaru na toliki period i da ucim.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Pocetna elektricna?

Post by fattwang » 06 Dec 2016, 02:38

To su dobre gitare. Možda im treba uraditi tzv "setup", tj podesiti visinu žica, krivinu vrata, intonaciju bridža, federe na vibratu, visinu magneta. Eventualno treba srediti pragove tj ispolirati ih i obrusiti im krajeve ako štrče i grebu ti prste.
I tu je tačka sa ulaganjima. Ne menjaj magnete, potove, bridževe i nutove, čivije.... Sviraj je takva kakva je. Kada misliš da si je prevazišao prodaj je za istu cenu ili još bolje sačuvaj je kao svoju prvu električnu gitaru. :ziveli:

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pocetna elektricna?

Post by Rockatansky » 06 Dec 2016, 07:50

Malo mi je precenjan, jbt ipak je to Squier, ali ajde. Te gitare su super, bar meni, za pocetnika sigurno, samo da se utegne da se moze izvuci maksimum iz nje, dakle taj setup, podesavanje nivoa zica, intonacija, mozda i neki prag ili pragove srediti ako treba (iznivelisati, polirati itd.)....

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pocetna elektricna?

Post by Tenji » 06 Dec 2016, 09:10

Tu gitaru imas u prodavnici za iste pare, novu sa garancijom. http://www.mitrosmusic.com/proizvod/568 ... -Sunburst/

Bullet moze da se nadje za dosta manje para polovan od tih 120 evra.

http://www.kupujemprodajem.com/Squier-B ... -oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/squier-3 ... -oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/Elekticn ... -oglas.htm
http://www.kupujemprodajem.com/Elektric ... -oglas.htm

A verujem da i ovima moze da se spusti cena za kes.

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 06 Dec 2016, 10:46

Uh definitivno ne vredi vise od 80ak eur s obzirom da je nova 120. Hvala puno na informacijama, sad me je bas zaintrigirala ideja, jel ima nekih jeftinih polovnih pojacala samo za posluziti?

Sta treba gledati kod gitare, jel moguce sakriti neki ozbiljniji 'kvar'?

Da li se isplati rizikovati s kurirskom sluzbom, sta je najgore sto moze da ode i koliko bi bila popravka? Pretpostavljam da je najbitnije da nije negde udarena, iskrivljena i da su magneti ok?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pocetna elektricna?

Post by Rockatansky » 06 Dec 2016, 11:24

Tenji wrote:Tu gitaru imas u prodavnici za iste pare, novu sa garancijom. http://www.mitrosmusic.com/proizvod/568 ... -Sunburst/
Uvek me iznova fascinira do koje mere ide bezobrazluk ljudi.....

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pocetna elektricna?

Post by Rockatansky » 06 Dec 2016, 11:35

Stratocaster wrote:Uh definitivno ne vredi vise od 80ak eur s obzirom da je nova 120. Hvala puno na informacijama, sad me je bas zaintrigirala ideja, jel ima nekih jeftinih polovnih pojacala samo za posluziti?

Sta treba gledati kod gitare, jel moguce sakriti neki ozbiljniji 'kvar'?

Da li se isplati rizikovati s kurirskom sluzbom, sta je najgore sto moze da ode i koliko bi bila popravka? Pretpostavljam da je najbitnije da nije negde udarena, iskrivljena i da su magneti ok?

Bitno je recimo da gledas da pragovi nisu jako istroseni (kao sto se meni desilo kada sam kupovao prvu gitaru). Na tim jeftinim su malo losiji pragovi, pa se onda istrose onako bas na mestu gde se stiska zica, bude onako "talasast" prag, ako me razumes. To ako je tako mestimicno moze da upropasti akciju jer zbog 2-3 praga koji su previse potroseni moras da dignes zicu i onda je visoka i na drugim pragovima....

Nema tu nekih kvarova, ako je koriscena duze, onda ce mozda prekidac za magnete da bude malo "bucan", to se resava sa WDom, i tako dalje... :lol: Magneti ako rade rade, sta ja znam, ne verujem da moze biti nekih veci problema, bitno je da sipka funkcionise, da je nije neko ostetio i sta ja znam, nepravilnom upotrebom....

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 06 Dec 2016, 11:39

Aha razumeo sam sta si hteo da kazes, te potrosene pragove ne mogu zameniti?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pocetna elektricna?

Post by Tenji » 06 Dec 2016, 12:24

Potroseni pragovi se mogu izravnati par puta pre nego sto dodje vreme za zamenu. Zamena je relativno skupa, ne isplati se mnogo na gitari od 70-80 evra. Pogledaj da vrat nije izvitoperen, uvrnut. Ako je gitara cuknuta tu i tamo to nije strasno a mozes malo da se cenkas na konto toga, tako da je i pozeljno. :D Switch je potrosna roba manje vise, nije skupo, lako promeniti. Generalno na elektronici nema sta specijalno da se pokvari a da nije par minuta posla i par stotina dinara da se popravi.

Da vrat nije kriv, u smislu uvrnut ili bezi iz ose, i da sipka radi. Pragovi da budu u razumnom stanju. To je manje vise sve sto treba da gledas. I da ti se svidja gitara jelte. :D

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Pocetna elektricna?

Post by Rockatansky » 06 Dec 2016, 12:27

Stratocaster wrote:Aha razumeo sam sta si hteo da kazes, te potrosene pragove ne mogu zameniti?
E ma mozes, ali zamena kosta mozda valjda bar 70 evra ili tako nesto, a to se ne isplati da radis sa gitarom koja kosta toliko... :)

Ja sam takvu gitaru kupio (udubljeno bilo prva 2-3 praga na donjim zicama i sj...balo akciju za ceo vrat, jer sve moram prema tome da podesim da tu ne bi zvecalo) i sam sam zamenio, pa i to je kostalo, pragovi su me kostali recimo 2000, a ruke da kazem besplatno, ali sumnjam da zelis to da radis.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pocetna elektricna?

Post by Kristijan » 06 Dec 2016, 12:31

Све то што видиш по огласима је само списак лепих жеља, а реално ја не знам да се Булет продаје за више од 50-60 евра, тако да мислим да слободно можеш да се ценкаш. Од свих људи које познајем да поседују Булета ја могу да издвојим 2 групе, једни су га купили половног за 50 евра, други су га задржали јер су га купили новог па су се надали да га продају за колико толико пристојне паре, те су одустали од продаје јер нико није хтео да им да више од 50 евра. Тако да ове песнике што хоће да извуку 80-100 евра комотно можеш да отпишеш.

Мењање прагова кошта 80 евра тако да немаш никаквог рачуна да то радиш.

Иначе су то сасвим пристојни инструменти за почетника.

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 06 Dec 2016, 12:40

Definitivno ne vredi menjati te pragove, ili traziti u okolini pa da pogledam ili reskirati, mozda pitam nekog da mi uslika ako bude hteo pa postavim ovde da vidite.

Odlicno sto ste me uputili u cenu, da se ne zaletim. Ima li kakvo pojacalo polovno za 20-30e?

zek
Posts: 92
Joined: 12 Apr 2011, 13:32

Re: Pocetna elektricna?

Post by zek » 06 Dec 2016, 13:58

Ako imaš mogućnosti da ti neko donese, ovo ti je nova gitara a sigurno bolja od tih polovnih
https://www.thomann.de/intl/harley_bent ... itarre.htm

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 07 Dec 2016, 17:46

Pogledao sam neke testove i zvuci sasvim pristojno za pocetak, medjutim na nekim pojacalima je zvucalo uzasno. Koliko kosta nesto pristojno, da nije bas najjeftinije i da ne ogranicava gitaru previse?

User avatar
Stratocaster
Posts: 72
Joined: 26 Dec 2015, 20:19

Re: Pocetna elektricna?

Post by Stratocaster » 07 Dec 2016, 19:21

Pretpostavljam da PC zvucnici nisu namenjeni za tako nesto te to ne mogu iskoristiti? (logitech x530)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest