Low-budget strat

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Low-budget strat

Post by Rockatansky » 30 Dec 2016, 23:03

Alchemy wrote:Gresim? :lol:
Jednom kada krene nikad kraja, ali sve je to OK :D
bancika wrote:Ma ok je to, i ja sam rob marki...al zato platim vise :) ako je vec ogranicen budzet onda je bez veze ograniciti i brend. Ebiga, ja sam prvi napravio tu gresku sa squierom, al bio skolarac, sta znam :)
Ma treba biti realan, kod tih stvari jednostavno placamo IME ali ako smo svesni toga valdja je to OK. :)
Ne samo kod gitara, kod svega... :(

Samo treba da presudimo sami da li smo spremni da platimo to ime toliko i da znamo sta smo dobili za to.

smolboun22
Posts: 6
Joined: 14 Dec 2016, 20:34

Re: Low-budget strat

Post by smolboun22 » 31 Dec 2016, 02:41

Pacifica 112v (sasvim, sasvim pristojna i bolja gitara od "Stratocaster by Squier"). Postoje i modeli sa mepl fingerbrdom. Raspon cene varira od 265 do 285 evra. Sasvim je za ocekivati da sredinom februara cene idu dole jer je to period kada je prodaja najslabija, jos ako odneses kes (kao sto rece covek iznad)... Ukoliko se odlucis za pacifiku, potrudi se da potrazis modele iz novije serije (Logo na glavi je pisan stampanim, a ne pisanim slovima), jer nije retkost da neki modeli sede po 3-4 godine u prodavnici i onda jedva cekaju nekog kao ti da mu uvale takav instrument. Ne kazem da je to los komad, ali toliko godina, toliko kacenja na pojacalo, toliko treskanja (uglavnom neiskusnih kupaca)... Svakako probaj i skvajer i jamahu i dzej trser i ariu... iz prostog razloga sto se dva stratokastera razlikuju, a kamo li dve kopije stratokastera razlicitih firmi. Probaj sto vise, idi iz prodavnice u prodavnicu, probaj istu gitaru nekoliko puta, u istu prodavnicu udji i juce i danas i sutra!!! Uradi sve sto mislis da treba da uradis, pitaj sve sto mislis da treba da pitas. Ti si taj koji kupuje, a prodavac je taj koji se trudi da te zezne na 100 nacina. Srecno i oprezno sa Mitros-om :D

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Low-budget strat

Post by ProfessorBaltazar » 31 Dec 2016, 10:42

Svima Srecnu Novu Godinu zelim.

I da svi probaju ove gitare na S, jel. Eto. Ako ne u Novoj Godini a ono u Zivotu. :idea: :ziveli:

Srdjan Mitros music
Posts: 35
Joined: 21 Jan 2014, 22:59

Re: Low-budget strat

Post by Srdjan Mitros music » 31 Dec 2016, 14:02

smolboun22 wrote: Srecno i oprezno sa Mitros-om :D

Evo, mi se vec nudimo da olaksamo coveku da ne bude doveden u zabludu ili bude prevaren.

Predlog je da ne dolazi kod nas osim ako se odrekne takvog savetodavca koji mu vec unapred ukazuje da sa nama treba biti oprezan.
Isto predlazemo i tebi dokle god imas takav stav.

Srecna Nova Godina , vise novca, manje straha i teorija zavere Vam zelimo u novoj 2017.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Alfonso

Post by alfonso » 31 Dec 2016, 14:50

Srdjan Mitros music wrote:
smolboun22 wrote: Srecno i oprezno sa Mitros-om :D

Evo, mi se vec nudimo da olaksamo coveku da ne bude doveden u zabludu ili bude prevaren.

Predlog je da ne dolazi kod nas osim ako se odrekne takvog savetodavca koji mu vec unapred ukazuje da sa nama treba biti oprezan.
Isto predlazemo i tebi dokle god imas takav stav.

Srecna Nova Godina , vise novca, manje straha i teorija zavere Vam zelimo u novoj 2017.
Hahahahahahahahahaha!
Vi, gospodine, ste najbolji menadjer kod nas.
Poyy

Srdjan Mitros music
Posts: 35
Joined: 21 Jan 2014, 22:59

Re: Alfonso

Post by Srdjan Mitros music » 31 Dec 2016, 15:00

alfonso wrote:
Srdjan Mitros music wrote:
smolboun22 wrote: Srecno i oprezno sa Mitros-om :D

Evo, mi se vec nudimo da olaksamo coveku da ne bude doveden u zabludu ili bude prevaren.

Predlog je da ne dolazi kod nas osim ako se odrekne takvog savetodavca koji mu vec unapred ukazuje da sa nama treba biti oprezan.
Isto predlazemo i tebi dokle god imas takav stav.

Srecna Nova Godina , vise novca, manje straha i teorija zavere Vam zelimo u novoj 2017.
Hahahahahahahahahaha!
Vi, gospodine, ste najbolji menadjer kod nas.
Poyy
Menadjer nisam niti cu biti, a menaDZer ipak jesam i to veoma uspesan, ako si razumeo.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Low-budget strat

Post by pisac » 31 Dec 2016, 15:53

Ne mogu da kazem da je Pacifica 112 bolja od Squier-a(onih jeftinijih),niti obrnuto,samo bih dao savet da HarleyBentonSXStaggCarrier itd, i tako neke firme koje su su juce pojavile i koje prave samo najjeftinije instrumente,zaobidjes i ne probas uopste,mozda gubis vreme,a mozda ces izgubiti i novac.Firma koja u proizvodnom programu ima samo gitare do 200 evra ne moze da bude ozbiljna,niti uliva sigurnost bilo kakve vrste..Firma poput Yamahe,koja pravi gitare od 150 do 2000 ili vise evra,i koja ima u ponudi sve,od bubnjeva saksofona sintesajzera pa do pojacala i miksera i svega ostalog,koja je prisutna u celom svetu i cije instrumente koriste i profi muzicari,cvrsto stoji iza svakog svog proizvoda, pa makar kostao i 20 evra.Isto vazi i za Fender,i njen brend Squier.
Moje skromno razmisljanje,koje i ne mora da bude tacno,ali treba da se ceni napor koji sam ulozio dok sam razmisljao o svemu tome,dok sam pisao,dok sam rizikovao da me neko ko ne misli tako ispsuje ovde.
Pozdrav svima i najlepse zelje za 2017.godinu-mnogo svirki,mnogo kreativnosti i zadovoljstva kroz bavljenje muzikom,puno love,puno lepih zena(posebno momcima),i mnogo nove opreme, instrumenata,i prijateljstava.Ziveli. :ziveli:

Alchemy
Posts: 6
Joined: 30 Dec 2016, 10:02

Re: Low-budget strat

Post by Alchemy » 31 Dec 2016, 16:02

Dobro momci, novogodisnje je raspolozenje, dajmo malo pozitivno!
U svakom slucaju, svima veliko hvala na savetima, mnogo su znacili, sledece godine krecem u aktivniju potragu i javljam sta je na kraju bilo.
Srecna Nova godina svima!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Low-budget strat

Post by bancika » 31 Dec 2016, 16:18

pisac wrote:.Isto vazi i za Fender,i njen brend Squier.
Slazem se za vecinu..samo mislim da ovde nije isto. Yamaha se ne stidi da na pac112 stavi Yamaha brend, dok za Fender ne moze da se kaze isto :) A i yammi su made in Indonesia, dok su squieri Kineski. Uz to Fender/Squier ima taj luksuz da su defaultni brend za koji se ljudi prvo hvataju kad traze Strat-a, pa mogu da budznu cene gore, ili kvalitet dole...ostali moraju da se potrude necim da se istaknu. H&B/SX i ostala sranjca to rade cenom.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Alfonso

Post by alfonso » 31 Dec 2016, 18:11

Srdjan Mitros music wrote:
alfonso wrote:
Srdjan Mitros music wrote:

Evo, mi se vec nudimo da olaksamo coveku da ne bude doveden u zabludu ili bude prevaren.

Predlog je da ne dolazi kod nas osim ako se odrekne takvog savetodavca koji mu vec unapred ukazuje da sa nama treba biti oprezan.
Isto predlazemo i tebi dokle god imas takav stav.

Srecna Nova Godina , vise novca, manje straha i teorija zavere Vam zelimo u novoj 2017.
Hahahahahahahahahaha!
Vi, gospodine, ste najbolji menadjer kod nas.
Poyy
Menadjer nisam niti cu biti, a menaDZer ipak jesam i to veoma uspesan, ako si razumeo.
Nisam razumeo. S obzirom na ponasanje, odajes utisak sujetnog menadjera koji frustracije leci na ovom forumu.
U 2017. ja cu nastaviti da te podbadam, zato sto ces da se pecas kao pravi MENADJER
Poyy

smolboun22
Posts: 6
Joined: 14 Dec 2016, 20:34

Re: Low-budget strat

Post by smolboun22 » 02 Jan 2017, 18:29

Srdjan Mitros music wrote:
smolboun22 wrote: Srecno i oprezno sa Mitros-om :D

Evo, mi se vec nudimo da olaksamo coveku da ne bude doveden u zabludu ili bude prevaren.

Predlog je da ne dolazi kod nas osim ako se odrekne takvog savetodavca koji mu vec unapred ukazuje da sa nama treba biti oprezan.
Isto predlazemo i tebi dokle god imas takav stav.

Srecna Nova Godina , vise novca, manje straha i teorija zavere Vam zelimo u novoj 2017.
Sve dok firma u kojoj ste zaposleni bude slala "potrosene" trzalice prilikom online kupovine (naravno, nakon sto mi tek posle 4. porudzbenice, pri cemu je svaka naredna bila drugacija od prethodne, odgovorite na mejl da li odredjenu stvar posedujete u svom asortimanu ili ne) , za mene ce biti "oprez sa Mitros-om". I da sada ne bih govorio o ostalim propustima u poslovanju Mitrosa i poslovnoj politici iste firme, zelim Vam vise zadovoljnih kupaca u Novoj 2017.

board index
Posts: 85
Joined: 01 Jul 2016, 13:50

Re: Low-budget strat

Post by board index » 16 Jan 2017, 01:37

@Alchemy

Ja vas razumem sto necete polovnu, ni sam ne volim da kupujem polovno i uvek radije kupim novo i bas zbog toga jedino sto vam mogu reci je... nemojte kupovati jos dok ne budete imali makar jos 150e preko.

Licno bih za tu vecu cenu ukoliko budete dosli do nje pogledao Squier Classic Vibe seriju ili Deluxe. Ja licno volim i Yamahu takodje, vidim da su vam je preporucili vec. A nova za 200e, od Squiera mozete samo Bulleta (nemojte...) i Affinity... njih ima sa 'maple' neckom jos uvek, mada... od kopije do kopije, ali i dalje nista specijalno, mada bolje nego Bullet. CV je vec druga prica.

Sto se tice Corta... meni su bile odbojne, iskreno nemam pojma zasto dok se nisam preselio u drugu zemlju gde je Cort na svakom cosku i onda sam ga i kupio i... promenio misljenje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest