Squier Strat refinish

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 17 Jan 2017, 10:22

eg303 wrote:
17 Jan 2017, 09:09
E sad, da mi neko objasni kako to, jurnjava za sustain-om, odabir egzotičnog drveća, čuda, mooda a na kraju se kontakt vrata i tela (svi kažu vrlo bitan) odvija preko parčeta papira i njemu pripadajućeg lepka?
hehe, a da stvar bude gora, ako upotrebis taj micro tilt sa slike, onda kontakta tela i vrata prakticno i da nema, taj valjak izdigne vrat i cao.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 17 Jan 2017, 11:51

bancika wrote: hehe, a da stvar bude gora, ako upotrebis taj micro tilt sa slike, onda kontakta tela i vrata prakticno i da nema, taj valjak izdigne vrat i cao.
Njega nisam ni 'teo da ubacujem u sistem jednačina, to je tek prodavanje magle, 4 (tj.5 sa mikrotiltovim šrafom) (ili 3 (tj.4 sa mikrotiltovim šrafom) kod modela iz sedamdesetih) šarafa vredno prebacuju vibracije vrata na telo pa ono sustejnira samo tako...
P.S. Trebali su bar iz fazona da za te sa "mikro-tiltom" stave "masnije" šrafove, fi 10mm, bili bi ubedljiviji (doduše video sam neke Ibaneze il' Jamahe, ne sećam se tačno, gde su stavljali mašinske šrafove za vezivanje vrata i tela, onaj "ženski" deo u telu imao je mašinski uložak u drvetu, "Jugodrvo" (R), ludilo...)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 17 Jan 2017, 12:04

ubacio sam takve umetke u ovog travel telecastera sto pravimo sa caletom, napravili kod metalostrugara "crvice" od celika i u njih idu prohromski masinski srafovi sa inbus glavom tako da moze da se rastavlja gitara po potrebi bez da se osteti drvo. Bemliga, ne bi trebalo da nesto smeta. Videcemo kad je zavrsimo za nedelju-dve :)
Spoiler:
Image

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 17 Jan 2017, 12:08

bancika wrote:
17 Jan 2017, 12:04
ubacio sam takve umetke u ovog travel telecastera sto pravimo sa caletom, napravili kod metalostrugara "crvice" od celika i u njih idu prohromski masinski srafovi sa inbus glavom tako da moze da se rastavlja gitara po potrebi bez da se osteti drvo. Bemliga, ne bi trebalo da nesto smeta. Videcemo kad je zavrsimo za nedelju-dve :)
Spoiler:
Image
Po meni to jeste bolji patent od klasničnog drvo-vijka, pretpostavljam da se "muški" deo oslanja na telo preko neke ferule...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Squier Strat refinish

Post by bancika » 17 Jan 2017, 12:39

na telu je uradjeno standardno, tu sraf i na obicnim gitarama ne bi trebalo da se srafi kroz telo, nego samo da prolazi bez previse mesta za landaranje.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Squier Strat refinish

Post by RadeRas » 17 Jan 2017, 13:10

Pričate o mikro tiltu. Gledao sam neki klip gde neki matori poznavalac objašnjava kako se kod starih Fendera podešava nagib vrata. Model iz 63 a on mu skida vrat i izmedju vrata i tela u taj džep stavlja parče drveta ili kartona, ne sećam se dobro, i šrafi ponovo, pa mu jedan šraf oblizne, on skida vrat ponovo pa ubaci palidrvce u rupu i šrafi ponovo i vozi. Setup nema gde bolje haha :lol:

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Squier Strat refinish

Post by eg303 » 17 Jan 2017, 15:11

RadeRas wrote:
17 Jan 2017, 13:10
Pričate o mikro tiltu. Gledao sam neki klip gde neki matori poznavalac objašnjava kako se kod starih Fendera podešava nagib vrata. Model iz 63 a on mu skida vrat i izmedju vrata i tela u taj džep stavlja parče drveta ili kartona, ne sećam se dobro, i šrafi ponovo, pa mu jedan šraf oblizne, on skida vrat ponovo pa ubaci palidrvce u rupu i šrafi ponovo i vozi. Setup nema gde bolje haha :lol:
To su dražesnosti Fendera, "Spaček" konstrukcija naspram svetog "nekretnina style" Gibsona ali taj ton se nametnuo (tj. nametnuli su ga) kroz brojne svirače iz '60 tako da se i takav "karton/palidrvce/pljuni-pa-zalepi" shimming proguta...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest